Obowiązkowe pozycje książkowe dla każdej przyszłej mamy

Co warto przeczytać?
Obowiązkowe pozycje książkowe dla każdej przyszłej mamy
fot. unsplash
26.06.2019

Kobieta, która spodziewa się pierwszego dziecka raczej niewiele wie o macierzyństwie. Książki dla przyszłych mam to kompendium wiedzy na temat ciąży, rozwoju oraz wychowania dziecka. Wiele z poradników jest opracowywanych przez specjalistów, dlatego przyszłe mamy mogą zaczerpnąć fachowej wiedzy i wskazówek, dzięki którym będą czuć się pewniej i bezpieczniej. Przedstawiamy top 5 książek, które powinna przeczytać każda przyszła mama.

Zobacz też: 10 dziwnych i niezbyt przyjemnych rzeczy, które dzieją się z miejscami intymnymi w czasie ciąży

Poradniki dla kobiet w ciąży - po jakie warto sięgnąć?

W dzisiejszych czasach po większość informacji sięgamy do Internetu, nie zawsze jednak ta wiedza jest rzetelna i przygotowana przez specjalistów. Książki dla kobiet w ciąży to zbiór najważniejszych porad, wskazówek i odpowiedzi na nurtujące pytania, to wiedza, którą masz zawsze pod ręką w jednym miejscu. 

TOP 5 poradników dla przyszłych mam

#1 W oczekiwaniu na dziecko, Murkoff Heidi E.Mazel Sharon

Wyczerpujące źródło informacji na temat przebiegu ciąży. Znajdziesz w niej odpowiedzi na wszelakie pytania dotyczące ciąży, diety, ćwiczeń, wyboru lekarza, porodu i wiele wiele innych. To kompendium wiedzy z którym powinna zapoznać się każda kobieta w ciąży. Numer 1 na rynku.

#2 Pierwszy rok życia dziecka, Murkoff Heidi E.Mazel Sharon

Kontynuacja poradnika "W oczekiwaniu na dziecko", która zawiera dosłownie wszystko, co przyszli rodzice powinni wiedzieć o pierwszym roku życia dziecka. Rozwój, odżywianie, pielęgnacja, niepokojące objawy, choroby, wysypki itd. Najlepsze źródło wiedzy w jednym miejscu.

#3 Język niemowląt, Hogg TracyBlau Melinda

Kultowy poradnik, który pomógł już tysiącom rodziców. Pokazuje jak zrozumieć język niemowląt, ich potrzeby i reakcje. Zdecydowanie ułatwia życie, pozwala zrozumieć procesy jakie przebiegają w rozwoju pociech.

#4 Być w ciąży i (nie) zwariować. Antyporadnik dla przyszłych rodziców, Erin Williams, Jordan Reid
Pełna humoru książka dwójki amerykańskich blogerów, ciąża i rodzicielstwo w ironicznym ujęciu. Ten antyporadnik to brutalnie szczera i histerycznie zabawny zbiór porad dla przyszłych matek. Znajdziecie tu ogromną porcję świetnego, zjadliwego poczucia humoru, które nie pozostawia suchej nitki na rodzicielstwie i stylu życia współczesnych mam i tatusiów.

#5 Ciąża – instrukcja obsługi”, Sarah Jordan

To obowiązkowa pozycja dla kobiet, które potrzebują bardzo konkretnej wiedzy, a także odpowiedzi na z reguły absurdalne pytania. - Czy poranne mdłości kiedyś się skończą?
- Jak duże jest dziecko w 26 tygodniu ciąży?
- Czy normalny jest apetyt na śledzie?
- Jak się wystrzegać niechcianych łap na moim brzchu?
- Czy kiedykolwiek dane mi jeszcze będzie przespać spokojnie całą noc?

Zobacz też: 10 ważnych pytań o ciążę, które zadaje sobie każda przyszła mama

Tak naprawdę wygląda ciąża. Odważyły się pokazać stan błogosławiony bez cenzury
Tak naprawdę wygląda ciąża. Odważyły się pokazać stan błogosławiony bez cenzury - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie