Ciężarna zaatakowana w lokalu. Starsza pani wyrwała jej kubek z kawą

Nie chciała pozwolić, by przyszła mama „truła dziecko kofeiną”.
Ciężarna zaatakowana w lokalu. Starsza pani wyrwała jej kubek z kawą
Fot. pexels.com
23.04.2019

Większość ciężarnych kobiet odstawia wszystkie używki w momencie, kiedy dowiadują się o stanie błogosławionym. Inne nie są gotowe na rezygnację z niektórych przyjemności, ale to nie musi oznaczać, że nie nadają się do tej roli. Tym bardziej, jeśli o wszystkim wie lekarz prowadzący i wyraził na to zgodę.

Zobacz również: LIST: „Jestem w 8. miesiącu ciąży i nikt nie ustąpił mi miejsca w autobusie! Katolicyzm na pokaz...”

Papierosy czy alkohol są absolutnie zakazane, ale picie niewielkich ilości kawy nie wydaje się aż taką zbrodnią. Współczesna medycyna tego nie zakazuje, ale trzeba znać umiar, regularnie się badać i robić to z głową. Mimo to, dla ludzi starszej daty kofeina + ciąża = katastrofa.

Ona przekonała się o tym na własnej skórze. Została zaatakowana w kawiarni przez dojrzałą kobietę, a całe zajście opisała w Internecie.

Zacznijmy od tego, że jestem w 36. tygodniu ciąży. Mój stan jest widoczny gołym okiem, bo jestem wielka, nieporadna, zmęczona i przybita. Siedzę właśnie w lokalnej kawiarni z porcją pysznej kofeiny. To kolejna zamówiona przeze mnie kawa, bo poprzedniej nie dano mi wypić. Jakaś przypadkowa babcia zdecydowała, że w ciąży nie mogę tego robić.

Zamówiłam kawę, czekam w kolejce do odbioru, barista woła mnie po imieniu i idę w jego kierunku. Wtedy pojawia się babcia.

Ona: Nie możesz tego wziąć. Nie możesz, jesteś w ciąży.

Ja: To tylko jeden kubek, nic złego się nie dzieje.

Ona: Nie wolno ci! (chwyta kubek i wrzuca go z całą zawartością do kosza)

Ja: Chyba sobie żartujesz. Nawet mój lekarz twierdzi, że nic w tym złego. Proszę, zostaw mnie w spokoju. Jestem zmęczona, chcę tylko wypić kawę. Odejdź od mnie

- relacjonuje ciężarna.

Zobacz również: Internauci wściekli na ciężarną modelkę. Nie podoba im się jej brzuch w 4. miesiącu

Wtedy babcia zaczyna wrzeszczeć: Nie możesz tego pić, bo jesteś w ciąży. Spodziewasz się dziecka, więc to nie dla ciebie. Nie pozwalałam mojej córce pić w ciąży, a i tak to robiła, więc może przynajmniej uratuję ciebie i twoje maleństwo. Przez kawę zaraz urodzisz.

Powiedziała to na jednym wydechu. Nie jestem dobra w takich konfrontacjach, więc powtórzyłam tylko: daj spokój. Barista przekazał mi kolejny kubek, a wtedy ta wariatka ruszyła w moim kierunku, żeby mi go odebrać.

Wtedy krzyknęłam: proszę mnie zostawić w spokoju, bo czuję się niekomfortowo, kiedy jesteś tak blisko. Wreszcie odpuściła. Zrobiła głupią minę i wyszła. Od obsługi dostałam kupon na kolejne zamówienie, ale kosztowało mnie to sporo nerwów

- zdradza.

Ktoś tu chyba przesadził. I raczej nie jest to autorka wpisu.

Zobacz również: „Jestem weganką. Odkąd zaszłam w ciążę mój mąż chce, żebym jadła mięso”

O tym efekcie ubocznym ciąży nie mówi się głośno. A jest BARDZO widoczny...
O tym efekcie ubocznym ciąży nie mówi się głośno. A jest BARDZO widoczny... - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.05.2019 08:54
Nie rozumiem tego kultu picia kawy, a stara baba jestem. Kawa okropnie śmierdzi i uzależnia gorzej niż fajki, w dodatku brzydko po niej pachnie z ust. Każdy, kto próbuje częstować mnie kawą, robi oczy jak spodki, gdy odpowiadam, że kawy nie piję. „Jak to? Wcale? Nic?” zupełnie jakby to takie dziwne było. No tak, 15-łatki rwą się do kawy, 90% ludzi na świecie rozpoczyna od niej dzień, a 35-letnia baba żyje bez niej i uważa za obrzydliwą.
odpowiedz
edytka (Ocena: 5) 30.04.2019 15:23
Jestem w 3 ciazy, w początkowych tygodniach nie miałam ochoty na kawe i jej nie piłam... Niestety dopadały mnie silne migreny z wymiotami. Moj ginekolog i inni ( konsultowałam temet z 3 lekarzami) zgodnie zalecili przy tak niskim ciśnieniu (95/60 max 110/70) że musze wypijać kubek kawy dziennie. Nie miałam ochty, ale jakoś dałam rade, od kilku tygodni pije kawe regularnie i migreny znikneły. Dodam ze w 1 i 2 ciazy piłam kawe cały czas (1 kubek). Chłopcy urodzili się zdrowi 3720 i 58 a drugi 3860 i 58. Kawa dla mnie ma lecznicze działanie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2019 09:29
Kawy nie powinno się pić w ciąży, nawet jak ktoś ma niskie bo to są skoki ciśnienia, ale jej dziecko jej sprawa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2019 03:15
A mi to nawet lekarz zalecił picie kawy ogółem i w ciąży też, bo mam bardzo niskie ciśnienie, które nie wynika z żadnej choroby.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.04.2019 20:48
Jestem w 25 tygodniu ciąży i już się sama nasłuchałam czego to mi nie wolno. Jedynym dobrym argumentem jest: "A mój lekarz powiedział, że..." Z tym, że ja faktycznie lekarza o kawę zapytałam. I o chodzenie w szpilkach, i o wiele innych spraw. A wtedy wszyscy "znawcy i znawczynie" mogą sobie w kieszeń swoje zakazy i nakazy wsadzić. Najważniejsze to się nie denerwować :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie