„Mój mąż ma do mnie pretensje, bo dwa miesiące po porodzie wciąż nie zrzuciłam nadwagi”

Mężczyzna zarzucił partnerce, że nie chce dla niego schudnąć.
„Mój mąż ma do mnie pretensje, bo dwa miesiące po porodzie wciąż nie zrzuciłam nadwagi”
Fot. Unsplash
15.03.2019

Dla wielu kobiet ciąża to piękny stan, ale zostawia po sobie także nieco nieprzyjemne pamiątki. Najbardziej uciążliwymi z nich są dodatkowe kilogramy, które przybiera się podczas 9 miesięcy. Oczywiście część tych kilogramów znika samoistnie parę tygodni po urodzeniu dziecka, ale w przypadku pozostałych trzeba się trochę namęczyć, żeby je zgubić. 

Zobacz również: WASZE HISTORIE: Mąż postawił mi ultimatum. Nie będzie się ze mną kochał, dopóki nie schudnę po ciąży...

Presja na zgubienie ciążowych kilogramów potrafi być bardzo duża, zwłaszcza w dobie Instagrama i celebrytek, które chwalą się tym, że zaledwie tydzień po porodzie mają idealnie płaski brzuch (nie dodają jednak, że stoi za tym armia dietetyków, trenerów osobistych, opiekunek do dziecka, zabiegów kosmetycznych i całe mnóstwo wolnego czasu). Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że odchudzanie po ciąży to czasochłonny proces. Tak stało się w przypadku męża autorki ostatniego wątku na forum Mumsnet. Kobieta napisała, że mężczyzna ma do niej pretensje na punkcie dodatkowych kilogramów. Ciąża nie była planowana, a tydzień po tym, gdy dziecko przyszło na świat, młoda mama przeczytała wymianę wiadomości swojego męża z nieznajomą z siłowni. “Pisał jej, jak ładne ma ramiona i flirtował z nią. To mnie załamało”. To szokujące odkrycie skłoniło kobietę do przeszukania historii wyszukiwarki w jego telefonie. “Bum. Strona za stroną ze zdjęciami szczupłych dziewczyn z siłowni, każdego dnia. Byłam zdruzgotana, ale nie powiedziałam nic ze względu na dziecko”. 

Fot. iStock

Kobieta napisała, że jej mąż domyślił się, że przeglądała jego telefon. “Powiedział, że szpiegowałam go i straciłam jego zaufanie”. Ale to nie było najgorsze w reakcji mężczyzny. Zadał autorce wątku pytanie, które prawie zwaliło ją z nóg: “W przeszłości zgubiłaś kilogramy i tłuszcz dla swojego eks. Dlaczego nie kochasz mnie na tyle, żeby zrobić to dla mnie?”. Byłam w szoku i nie mogłam uwierzyć własnym uszom. W przeszłości, zanim zaczęłam się z nim umawiać, sporo schudłam. Miałam wtedy ledwo 20 lat, nic nie jadłam i byłam wiecznie nieszczęśliwa. Zaczęłam płakać i powiedziałam mu, że to porównanie jest niesprawiedliwe. A on spytał mnie ponownie: Dlaczego nie kocham go na tyle, żeby schudnąć. To była okropna noc. Cały czas płakałam, a jego zupełnie to nie obchodziło. Powiedział, że gdybyśmy nie mieli dziecka, pojechałby spać do hotelu”.  

Kobieta dodała, że w trakcie ciąży przytyła 23 kg, ale w ciągu dwóch miesięcy po narodzinach dziecka udało jej się zrzucić 13 kg. Zrozpaczona dodała, że wierzyła, że jej mąż będzie ją kochał bez względu na dodatkowe kilogramy, tym bardziej, że przez 9 miesięcy nosiła w sobie nowe życie. Dodała, że komentarze męża całkowicie zniszczyły jej pewność siebie. Na szczęście autorka postu mogła liczyć na wsparcie ze strony internautek, które nie zostawiły suchej nitki na jej mężu. 

Idę o zakład, że mogłabyś zrzucić 80 zbędnych kilogramów wyrzucając męża przez okno.  

Zasługujesz na coś lepszego niż ten obrzydliwy facet. Nosiłaś w sobie i urodziłaś jego dziecko. Czy on nie rozumie, że ciało kobiety zmienia się po porodzie? 

Okazał ci wyjątkowy brak szacunku, zarówno poprzez pisanie z innymi kobietami, jak i tymi komentarzami. Nie rozumiem, jak możesz wciąż chcieć z nim być. 

Szczerze mówiąc - my też nie. 

Zobacz również: Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok

Jej główka jest zupełnie płaska, miała nie dożyć 2. urodzin. Lekarze są zdumieni jej wolą życia
Jej główka jest zupełnie płaska, miała nie dożyć 2. urodzin. Lekarze są zdumieni jej wolą życia - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (64)

Ocena: 4.75 / 5
gość (Ocena: 1) 17.03.2019 14:59
No i słusznie. Rusz zad.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2019 14:58
Ciąże są różne, ja przed ciążą ważyłam 56kg przy 168cm, w dniu porodu ważyłam 58kg i wyglądałam jak Bella ze Zmierzchu, bo cierpiałam na niepowściągliwe wymioty ciężarnych i większość ciąży musiałam żywić się dożylnie, 3 dni po porodzie warzyłam 49kg (4,5kg ważyło samo dziecko), mimo, że ręce i nogi miałam jak kościotrup, to wystający brzuch wchłonął mi się dopiero pół roku po porodzie i komentarze o tym, że powinnam zrzucić ciążowy brzuch też mnie dotykały, jakbym miała jakikolwiek wpływ na to, że tek kiepsko mi się wszystko obkurcza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2019 12:38
przytyłam w ciąży i co jestem gorsza? Nie wydaje mi się.. na szczęście mój mąż mnie wspierał i nigdy nie powiedział , że mu się nie podobam z dodatkowymi kilogramami. od razu starałam się je zrzucić zaczęłam ćwiczyć, po odstawieniu karmienia przeszłam na dietę Lightdiet. I powoli małymi krokami doszłam do wagi sprzed ciąży.. nie słyszałam ani jednej obelgi od męża.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2019 12:36
Nie zawsze łatwo jest schudnąć, ale ja się zawziełam i dałam radę, polecam też stronę naturalnaplodnosc, można tam znaleźć mnóstwo przydatnych informacji :)
odpowiedz
Chore (Ocena: 5) 15.03.2019 18:20
Czytałam z uwagą wszystkie komentarze, aż mnie ciary przeszły. Hejt na maksa, toksyczny jad ze wszystkich stron, ja przytyłam tyle a ja tyle, ty jesteś gorsza, ja lepsza. Piaskownica zwykła.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie