Naukowcy: Przeciwników aborcji można rozpoznać po wyglądzie. Są brzydsi

Atrakcyjne osoby są zdecydowanie bardziej liberalne.
Naukowcy: Przeciwników aborcji można rozpoznać po wyglądzie. Są brzydsi
Fot. iStock
11.03.2019

Wydaje się, że żyjemy w wyjątkowo konserwatywnym kraju. Po chwili zachłyśnięcia się liberalizmem - szybko wróciliśmy do tradycyjnych wartości. Ale to tylko część prawdy. Kolejne badania wykazują, że jednak nie lubimy twardych zakazów. Przykład?

Zobacz również: 7 przemilczanych faktów o aborcji (Według kobiety, która niedawno usunęła ciążę)

Z najnowszego sondażu OKO.press wynika, że już 53 procent Polaków popiera aborcję na żądanie do 12. tygodnia. Gdy w poprzednich miesiącach pytano o przerywanie ciąży, gdy ta zagraża życiu matki lub stwierdzono uszkodzenie płodu - „za” było 70-90 proc. ankietowanych.

To ma się nijak do naszych wyborów politycznych czy dominującego w kraju wyznania, dlatego często zastanawiamy się, kto ma jakie poglądy. Do tych nie zawsze jesteśmy w stanie się przyznać. Ale to nie problem - wystarczy spojrzeć na daną osobę.

Robert Ubatsch, naukowiec z Uniwersytetu Stanowego Iowa w Stanach Zjednoczonych, nie ma wątpliwości - uroda idzie w parze z naszymi przekonaniami. Im bardziej jesteśmy atrakcyjni, tym łatwiej nam zaakceptować światopoglądowe dylematy. Aborcja, związki jednopłciowe, ograniczenie roli Kościoła? Nie ma sprawy.

To nie wzięło się znikąd. Według eksperta atrakcyjność fizyczna „zmiękcza” nasze poglądy. Ładny człowiek cieszy się większym powodzeniem i łatwiej mu znaleźć partnera. Chociażby na jedną noc. Często korzysta z takiej możliwości, dlatego w pewnym momencie przestaje oceniać moralność innych.

Udowadnia to przeprowadzony jakiś czas temu eksperyment.

Zobacz również: Tak naprawdę wygląda aborcja. Usunęły ciążę, a teraz zdradzają szczegóły

W pierwszym etapie badani mieli za zadanie ocenić nawzajem swoją urodę. Nie było w tym żadnego zaskoczenia, że osoby obiektywnie ładne otrzymały znacznie wyższe noty. Następnie każdy z uczestników eksperymentu musiał odpowiedzieć na kilka pytań światopoglądowych. Jedno z nich dotyczyło właśnie przerywania ciąży.

Okazało się, że najpiękniejsi są pod tym względem najbardziej liberalni. W większości (ponad połowa) są zwolennikami prawa do aborcji. Podobnie w przypadku innych kontrowersyjnych tematów. Osoby uznane za najmniej atrakcyjne okazywały się najbardziej konserwatywne i przeciwne niemal wszystkiemu.

Zauważono tylko jeden wspólny mianownik. Wszyscy, bez względu na urodę, zgodnie potępili niewierność.

Zobacz również: Kogo uratujesz z pożaru? Ten test zdradzi, czy popierasz aborcję

Musiała usunąć dziecko w 16. tygodniu ciąży. Pokazała je na Instagramie
Musiała usunąć dziecko w 16. tygodniu ciąży. Pokazała je na Instagramie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4 / 5
Szczepan (Ocena: 1) 12.03.2019 19:43
No dawno, nie widziałem równie nietrafionej (dla mojego przypadku) tezy... "Naukowcy" :)
odpowiedz
Zzz (Ocena: 5) 12.03.2019 14:02
Bzdury. Opierają to przekonanie ze każdy związek to związek który chce mieć dzieci w każdej liczbie. Ja jestem w związku 15 lat. Nie chcemy dzieci. Tak samo podejrzewam ktoś może powiedzieć ze nie chce np 4 ego dziecka. Zatem ciąża niechcianą nie zależy tylko od długości i stałości związku.
odpowiedz
Świecki papież (Ocena: 5) 11.03.2019 15:00
Zawsze mi się wydawało, że uroda to rzecz gustu. Niemniej jednak, kiedyś temat aborcji na życzenie będzie tematem praktycznie martwym, temat tzw. kultury gwałtu, o której rzekomym istnieniu mówią te same feministyczne środowiska sprawi, że żaden normalny mężczyzna nie odważy się przespać z nieznajomą. A w trwałych związkach, ryzyko niechcianej ciąży dość radykalnie spada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2019 10:36
To ja powinnam być z moimi poglądami najpiękniejsza na świecie muahaahha...
odpowiedz
fanLGBT (Ocena: 1) 11.03.2019 10:17
To trzeba być naukowcem żeby odkryć, że ładny wygląd ułatwia wszystko. Nie wiem co na to ten naukowiec, ale na czarnych marszach pełno nieciekawych mord i jeszcze wredniejszych wnętrz, w partiach liberalnych też. Pewnie to wyjątek.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie