„Wyszłam ze szpitala z nowonarodzonym dzieckiem. Moja siostra zniszczyła ten wyjątkowy dzień”

Kobieta oskarża siostrę o to, że celowo zrujnowała chwilę, która już się nie powtórzy.
„Wyszłam ze szpitala z nowonarodzonym dzieckiem. Moja siostra zniszczyła ten wyjątkowy dzień”
Fot. Unsplash
09.01.2019

Powitanie na świecie nowego członka rodziny to wyjątkowa chwila nie tylko dla rodziców. Cała rodzina chce zobaczyć nowonarodzonego maluszka, na którego czekali aż 9 długich miesięcy. Przeważnie gdy młoda mama dojdzie do siebie po porodzie i zostanie zwolniona ze szpitala, w domu świeżo upieczonych rodziców pojawiają się goście - podekscytowani dziadkowie, ciocie i wujkowie (prawdziwi i przyszywani) oraz inny bliscy. To wyjątkowy czas, gdy cała rodzina jest razem. 

Zobacz również: Polska blogerka pokazała ZDJĘCIE Z PORODÓWKI! „Cud narodzin” czy „obrzydliwość”?

Parę dni po wyjściu ze szpitala z nowonarodzonym dzieckiem pewna mama postanowiła zaprosić do siebie do domu najbliższą rodzinę, aby wszyscy mogli zobaczyć jej małą pociechę. W mieszkaniu zjawili się oczywiście dziadkowie, a także ciotki, wujkowie i kuzynostwo kobiety. Niestety zachwyt nad noworodkiem nie trwał długo. Chwilę później ktoś inny skradł całe show. W drzwiach mieszkania nowej mamy stanęła jej siostra. Okazało się, że ma do zakomunikowania coś ważnego. 

“Moja siostra wybrała właśnie ten moment, żeby oznajmić wszystkim, że jest w ciąży. Jestem z tego powodu wściekła. To był mój wyjątkowy dzień” - poskarżyła się autorka postu na forum Mumsnet. Dodała, że od tamtego czasu nie odzywa się do siostry, mimo że ta dzwoni do niej codziennie i pyta, czym zawiniła. Kobieta uparcie ją ignoruje. “Zapukała nawet do moich drzwi, ale nie otworzyłam” - wyznała. “Moja mama zadzwoniła do mnie i powiedziała, że siostrze jest przykro w związku z całą sytuacją i że chce się ze mną zobaczyć. Ale ja jestem na nią zbyt wściekła” - wyjaśniła innym forumowiczkom. 

Fot. iStock

Wprawdzie kobieta liczyła na zrozumienie i wsparcie ze strony innych matek, ale okazało się, że nie spotkała się z sympatią. Internautki nie mogły uwierzyć w to, jak zareagowała autorka postu. “Narodziny twojego dziecka wcale nie straciły na wyjątkowości w związku z ogłoszeniem twojej siostry. Pewnie pomyślała, że to dobry moment, żeby to powiedzieć, bo cała rodzina była na miejscu. Rozumiem, że możesz być trochę zła, a brak snu i hormony tylko pogarszają sprawę. Ale twoja siostra po prostu wybrała nienajlepszy moment na podzielenie się swoją radosną nowiną” - napisała jedna z matek. Inna dodała: “Myślę, że nie zachowałaś się racjonalnie. W końcu nie ogłosiła tego na twoim ślubie - pewnie myślała, że ta informacja zbliży was do siebie i że ucieszysz się z tej nowiny”.  

Jednak znalazło się parę forumowiczek, które stanęły po stronie autorki postu. Jedna z nich napisała: “Moim zdaniem to niefajne zachowanie. Powinna pozwolić ci cieszyć się tą wyjątkową chwilą, mogła poczekać te kilka dni”. “Masz prawo być wkurzona. To było nietaktowne i samolubne ze strony twojej siostry, skupiła na sobie całą uwagę. Na twoim miejscu czułabym się tak samo” - napisała inna kobieta na forum Mumsnet. 

A ty po której stronie stanęłabyś w tej dyskusji? 

Zobacz również: „Siostra zrujnowała mój ślub w najgorszy możliwy sposób”

 

Miesiąc bez golarki. Te dziewczyny odważyły się spróbować i już mocno zarosły
Miesiąc bez golarki. Te dziewczyny odważyły się spróbować i już mocno zarosły - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 4.42 / 5
gość (Ocena: 5) 10.01.2019 16:45
Egocentryczna wariatka. Kolejna madeczka, której Brajanek musi być w centrum uwagi... To tylko kolejny człowiek na Ziemii... Mamy ich miliardy, ale każda myśli, że akurat jej dziecko jest wyjątkowe i każdy ma się zachwycać. Żałosne
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 10.01.2019 16:02
Trzymać za drzwiami ciężarną siostrę bo masz jakieś wydumane problemy - klasa sama w sobie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.01.2019 15:50
Nie ty pierwsza, nie ostatnia rodziłaś. Ciesz się, że dziecko zdrowe i, że masz wsparcie rodziny. Niektóre kobiety są tak niedowartościowane, że tylko ślub i urodzenie dziecka to dla nich szczególne dni, kiedy mogą być w centrum uwagi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.01.2019 15:37
Niektóre kobiety to durne atencjuszki i egoistki - liczą się tylko one i ich WIELKI DZIEŃ
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 10.01.2019 14:19
Popieram autorkę. Siostra powinna uprzedzić, że chciałaby wykorzystać przyjęcie autorki do poinformowania rodziny o ciąży.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie