Ciężarna kobieta chce się rozwieść z mężem. Poszło o imię, jakie mężczyzna chce dać ich dziecku

Przyszła mama jest oburzona. Czy ma uzasadniony powód dla swojej złości?
Ciężarna kobieta chce się rozwieść z mężem. Poszło o imię, jakie mężczyzna chce dać ich dziecku
Fot. iStock
07.01.2019

Imię dla dziecka potrafi być prawdziwą kością niezgody dla przyszłych rodziców. Niektórym marzy się, by ich pociecha nosiła tradycyjne, staropolskie imię nawiązujące do dziadków lub jeszcze dalszych przodków. Inni są bardziej progresywni i chcą, aby ich dziecko miało bardzo oryginalne imię, najlepiej na modę z zachodnich lub wręcz egzotycznych krajów. W takich sytuacjach trudno o kompromis. 

Zobacz również: Przyszła mama odwołała baby shower, bo koleżanki wyśmiały imię jej dziecka. Rzeczywiście, jest BARDZO oryginalne!

Jednak poniższa historia to naprawdę skrajny przypadek. W obliczu kłótni o imię dla dziecka przyszła mama zastanawia się, czy nie rozstać się ze swoim mężem. 23-latka podzieliła się swoją historią na portalu Reddit. Kobieta jest w 7. miesiącu ciąży i przyznaje, że na poważnie rozważa zakończenie swojego małżeństwa. Wszystko z powodu imienia, jakie jej mąż chce nadać nienarodzonemu jeszcze dziecku. Mężczyzna zaproponował, że to on wybierze imię dla pierwszej pociechy, a jego żona będzie mogła nadać dowolne imię kolejnemu dziecku. Niestety propozycja imienia dla pierwszego potomka okazała się dla kobiety nie do przyjęcia. 

W serwisie Reddit autorka postu opisała początki związku z mężem. “Byliśmy parą przez rok, dziś jesteśmy dwa lata po ślubie. Jestem w 7. miesiącu ciąży i ostatnio zaczęliśmy rozmawiać na temat imion dla dziecka. Gdy dowiedzieliśmy się, że urodzi nam się dziewczynka, mój mąż postanowił dać jej na imię po... jednej ze swoich byłych dziewczyn! I to nie żadnej przypadkowej eks. Chodzi o dziewczynę, z którą spotykał się naprawdę długo i bardzo ją kochał. Na początku związku mieliśmy dużo problemów z jej powodu, ale w końcu dziewczyna się wyprowadziła i wszystko się ułożyło. On nigdy nie ukrywał przede mną, że bardzo ją kochał, ale myślałam, że zostawił to uczucie daleko za sobą. Teraz wyraźnie dał mi do zrozumienia, że chce, aby nasza córka nosiła jej imię, a ja mogę nazwać nasze drugie dziecko tak, jak będzie mi się podobało”. 

Fot. iStock

“Kiedy spytałam go, dlaczego tak upiera się przy tym konkretnym imieniu odpowiedział, że chociaż między nim a jego byłą dziewczyną się nie ułożyło chce, aby coś mu o niej przypominało. Nie ma pojęcia, jak to na mnie wpływa i wciąż powtarza, że moja reakcja “to tylko hormony”. Czy on wciąż kocha swoją eks i czy to normalne, że chce nazwać nasze dziecko jej imieniem?” - pyta kobieta.

Internauci w zdecydowanej większości stanęli po stronie autorki wątki i stwierdzili, że jej mąż wykazał się wyjątkowym brakiem zrozumienia, a przede wszystkim szacunku dla swojej partnerki. “Martwi mnie brak szacunku z jego strony wobec ciebie, jego żony, powinnaś być jego priorytetem. Moglibyście spróbować terapii małżeńskiej, ale podejrzewam, że jego brak szacunku wobec ciebie sięga o wiele głębiej niż tylko kwestia imienia dla dziecka” - napisał jeden z komentujących. Ktoś inny zapytał: “Jak wyjaśnisz wybór imienia swojej córce, gdy już podrośnie? “Kochanie, twój tatuś chciał dać ci na imię po swojej byłej dziewczynie, bo chociaż im nie wyszło, bardzo chciał, żeby coś codziennie mu o niej przypominało”?”.  

Głos w dyskusji zabrała też kobieta, która zna taki przypadek z autopsji: “Noszę imię po kochance mojego ojca (o której moja mama nie miała pojęcia) i absolutnie go nie znoszę. Ojciec bezceremonialnie wspomniał o tym przy jakiejś okazji. Ogólnie rzecz biorąc imię jest piękne, ale gdy tylko myślę o tym, dlaczego je dostałam, zbiera mi się na wymioty. Tak więc, na Boga, nie dawaj dziecku imienia po byłym partnerze czy partnerce. To zatruje mu życie”.  

Fot. iStock

Myślicie, że takie nieporozumienie co do imienia przyszłego dziecka to dobry powód do rozstania? 

Zobacz również: Imiona dla dzieci zainspirowane literaturą. Są wyjątkowe i mają piękne znaczenie!

 

Jej uda i pośladki wyglądają jak TWAROŻEK. Odważyła się je pokazać
Jej uda i pośladki wyglądają jak TWAROŻEK. Odważyła się je pokazać - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (21)

Ocena: 4.86 / 5
gość (Ocena: 5) 09.01.2019 10:08
Mój ex dał mi na złość mojemu synowi męski odpowiednik imienia swojej kochanki do dziś nazywam go po drugim imieniu a tatuś i tak miał syna w głębokim poważaniu
odpowiedz
Janek (Ocena: 5) 08.01.2019 22:50
Gdybym miał syna to nazwał bym go imieniem największego rvchacza z celi któremu wypinam się po 10 razy dziennie. Tylko miłość analna nas wyzwoli <3
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2019 13:30
Ja znam taki przypadek, że facet nazwał córkę imieniem kochanki , z którą miał romans w trakcie ciąży żony .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2019 10:34
Zostawić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2019 09:08
Ja mam na imię, jak kobieta z którą coś mojego ojca łączyło, gdy się urodziłam. Do dzisiaj widzę że moja matka ma do mnie gorszy stosunek niż do mojego rodzeństwa.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie