Odkładasz macierzyństwo na później? Oto wynalazek, który monitoruje Twoją spadającą płodność

Powstał z myślą o kobietach, które odkładają macierzyństwo w nieskończoność.
Odkładasz macierzyństwo na później? Oto wynalazek, który monitoruje Twoją spadającą płodność
Fot. iStock
24.10.2018

Kobiety coraz częściej odkładają decyzję o potomstwie. Pragną go, ale najpierw chcą znaleźć dobrą pracę, kupić mieszkanie i mieć finansową stabilność. W końcu dziecko to spory wydatek.

10 czynników, które upośledzają Twoją płodność

Mało która kobieta osiąga te wszystkie cele przed trzydziestką. W związku z tym wydłuża się wiek, kiedy po raz pierwszy decyduje się na dziecko. Niestety wiąże się to ze zmniejszeniem szans na zajście w ciążę. Kobiety po trzydziestce mają o 50 proc. obniżoną płodność, jak czytamy na serwisie fpiec.pl dane pochodzące od naukowców z National Institutes of Health. W ich przypadku dobrze byłoby monitorować płodność i wszystkie kwestie z nią związane. Jest to możliwe dzięki Modern Fertility. To start-up, który został założony specjalnie z myślą o kobietach odkładających macierzyństwo, czytamy dalej na fpiec.pl.

Kobiety, które zdecydują się na skorzystanie z usług start-upu, mogą być spokojne. Jak tylko pojawi się problem, natychmiast otrzymają informację na ten temat. Zadaniem firmy jest monitorowanie płodności. Aby tak się stało, najpierw trzeba wykonać test płodności. Można to zrobić w domu. Modern Fertility prześle specjalne urządzenie, w którym umieszcza się pobraną krew i odsyła ją z powrotem. Następnie próbka jest badana i klientka za pomocą aplikacji otrzymuje wszystkie ważne informacje. Obejmują one m. in dane dotyczące liczby jajeczek, ryzyka wcześniejszej menopauzy i ewentualnych nieprawidłowości. Usługi przewidują także kontakt internetowy z pielęgniarką. Koszt całości to 199 dolarów.

Domowe sposoby na płodność

Chciałybyście, żeby taki start-up powstał w Polsce?
 

Jak Meghan Markle ukrywała ciążowy brzuszek? Zobacz zdjęcia!
Jak Meghan Markle ukrywała ciążowy brzuszek? Zobacz zdjęcia! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 26.10.2018 02:47
Od kiedy ilosc kom jajowych bada sie w krwi??!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie