8 sygnałów świadczących o tym, że powinnaś mieć już dziecko

Jeżeli nie jesteś pewna, przeczytaj.
8 sygnałów świadczących o tym, że powinnaś mieć już dziecko
Fot. Unsplash
23.09.2018

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: czy jestem gotowa na dziecko? Te, które mówią, że nigdy nie jest się w pełni gotową na potomka, niekoniecznie muszą mieć rację. Jedno jest pewne – nie może to być spontaniczna, nieprzemyślana decyzja. Poniżej zebrałyśmy kilka podpowiedzi od kobiet posiadających dzieci. Oto pomogą ci zweryfikować, czy jesteś gotowa na ten krok.

„Faceci nie mogą zakazywać nam aborcji. To oni są winni każdej niechcianej ciąży”

Jesteś przygotowana materialnie

Dziecko to nie zabawka, którą można oddać, gdy nagle pojawi się problem finansowy. Wydatki na nie powiększają się wraz z wiekiem. Myślenie „jakoś to będzie” jest naiwne i skrajnie nieodpowiedzialne. Musisz być gotowa finansowo do udźwignięcia tego ciężaru.

Masz przekonanie, że pokochasz dziecko bez względu na wszystko

Niektórzy tworzą w wyobraźni obraz dziecka na podstawie swoich pragnień. Nastawiają się na to, że dziecko będzie określonej płci, będzie wyglądało w określony sposób i miało określone zdolności. Tymczasem to jedna wielka niewiadoma. Oczekiwania mogą się zupełnie różnić od rzeczywistości. Zamiast słodkiego bobasa możesz dostać brzydkie, pomarszczone niemowlę z za dużym nosem i odstającymi uszami, które w przyszłości zechce być kucharzem, a nie lekarzem. Czy jesteś gotowa na to, aby pokochać dziecko, niezależnie od tego, jakie będzie?

Wiesz, że macierzyństwo wiąże się z trudem

Czekają cię nieprzespane noce, obolałe piersi, dodatkowe obowiązki i zmartwienia. Wychowanie dziecka to ogromny trud. Musisz być pewna, że podołasz. Dobrze byłoby też mieć kogoś, kto ci pomoże w razie nagłego wypadku.

Przez 4 lata bezskutecznie starali się o dziecko. Dopiero lekarz odkrył, co robili źle

Intuicja ci tak podpowiada

Kobiecej intuicji warto się słuchać. Co podpowiada ci twoja?

Nie myślisz o dziecku jak o rozwiązaniu problemów

Musisz wiedzieć, że dziecko nie rozwiąże twoich problemów. Raczej dołoży ci nowych. Rozwiązania musisz szukać gdzie indziej. Nie ma nic gorszego niż traktowanie potomka w przedmiotowy sposób.

Jesteś gotowa na to, że twoje ciało się zmieni

Nigdy nie wiadomo, jak ciało zareaguje na ciążę. Spodziewaj się dodatkowych kilogramów, rozstępów, opuchniętych stóp i innych niedoskonałości. Nie ma też gwarancji na to, że twoje ciało kiedykolwiek wróci do stanu sprzed ciąży.

To nie jest chwilowa zachcianka

Musisz mieć świadomość, że do końca życia będziesz mamą. Nie uwolnisz się od tej roli, jeżeli będziesz miała zły dzień. Być może całe życie będziesz musiała podporządkować dziecku.

Pokazała, jak wygląda brzuch w ciąży z trojaczkami. Przeraziła wszystkich

Twój partner jest gotowy na dziecko

Nie tylko twoja gotowość się liczy. Czy twój partner również pragnie dziecka i jest wystarczająco dojrzały, aby podołać roli ojca? To również bardzo ważne, ponieważ ojciec ma ogromny wpływ na życie dziecka.

Najpopularniejsze imiona 2018 roku z podziałem na województwa
Najpopularniejsze imiona 2018 roku z podziałem na województwa - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.09.2018 14:29
Nie chce coraz bardzie. 30stka w tym roku jak widze dzieciory w restauracji to zmieniam restauracje. Nie ma sensu uszczesliwiac sie tym co nas irytuje. Lubie swoja niezaleznosc.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2018 09:12
Dlatego nie chcę być matką. Dobiegam 30 i nie myślę o sobie jak o starej pannie. Jestem sama bo facet i dziecko mi do szczęścia nie potrzebne. Ludzie mogą sobie mówić co chcą ale to mogę życie i przeżyje je po swojemu.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie