Pasażer autobusu nie ustąpił miejsca kobiecie w 8. miesiącu ciąży. Zemściła się w najlepszy możliwy sposób

Inne ciężarne planują wziąć z niej przykład.
Pasażer autobusu nie ustąpił miejsca kobiecie w 8. miesiącu ciąży. Zemściła się w najlepszy możliwy sposób
Fot. Unsplash
12.09.2018

Wydaje się, że szacunek wobec ciężarnych kobiet powinien być czymś powszechnym. Nie dlatego, że te wymagają specjalnego traktowania i wszystko im się należy. Każdy myślący człowiek zdaje sobie sprawę, z czym wiąże się stan błogosławiony. Okrągły brzuszek wygląda pięknie, ale oczekiwanie na dziecko to także wiele przykrych efektów ubocznych.

Zobacz również: Matka domaga się, by pasażerowie komunikacji publicznej USTĘPOWALI miejsca dzieciom

Coraz częściej dochodzi jednak do sytuacji, kiedy przyszłe mamy muszą się prosić o ustąpienie miejsca w komunikacji miejskiej czy przepuszczenie w kolejce do kasy. I to pomimo wyraźnych oznaczeń, które nie pozostawiają wątpliwości, że mają do tego prawo. Nie inaczej było tym razem.

Z tą różnicą, że bohaterka historii grzecznie poprosiła o miejsce siedzące, a pasażer płci męskiej w mniej grzeczny sposób odmówił.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Brydie Lee-Kennedy (@brydielk)

Cóż, wreszcie do tego doszło. W 8. miesiącu ciąży usiadłam na dłoni i torbie mężczyzny, bo ten nie chciał usunąć bagażu z ostatniego wolnego miejsca siedzącego w autobusie. W tym momencie podróżujemy obok siebie bez słowa

- napisała na Twitterze australijska scenarzystka telewizyjna Brydie Lee-Kenned, która aktualnie mieszka w Londynie.

Z relacji ciężarnej wynika, że podróżowała zatłoczonym autobusem, ale nikt nie poczuł się zobowiązany, aby ustąpić jej miejsca. Kobieta wypatrzyła jeden teoretycznie wolny fotel, który w praktyce był zajęty przez bagaż siedzącego obok mężczyzny. Poprosiła o przesunięcie torby, aby móc bezpiecznie dojechać do celu. Ten odmówił.

Brydie była już bardzo zmęczona, więc nie zastanawiając się długo - usiadła na wszystkim, co znajdowało się na fotelu - torbę i trzymającą ją dłoń pasażera. Wpis na ten temat w krótkim czasie zdobył kilkanaście tysięcy polubień. Wiele internautek przy okazji postanowiło podzielić się swoimi historiami na temat podróżowania w ciąży.

Zobacz również: Młoda mama nie mogła wjechać do przymierzalni wózkiem. Obwiniła ekspedientkę

„W 7. miesiącu ciąży facet rzucił się na ostatnie wolne miejsce w autobusie, wiedząc że zmierzam w jego kierunku. Nazwałam go ch***. Wtedy zapytał: czy tak samo będziesz odzywała się do swojego dziecka? Odpowiedziałam: nie, ponieważ nie będzie takim ch***, jak ty”.

„Kiedy byłam w zaawansowanej ciąży zapytałam rozkraczonego pasażera, czy mógłby się ze mną podzielić miejscem. Wtedy rozszerzył nogi jeszcze bardziej i bezczelnie stwierdził, że nie. A zabrzmiało to jak: sorry, mój interes potrzebuje tej przestrzeni”.

„Facetowi, który nie chciał mi ustąpić miejsca w 8. miesiącu ciąży powiedziałam, że za chwilę urodzę na jego stopach. Dopiero wtedy wstał”.

„W 4. miesiącu ciąży poprosiłam grzecznie współpasażera o jego miejsce siedzące. Czułam się bardzo źle. Wtedy stwierdził: chciałyście równouprawnienia, to teraz stój. Zwymiotowałam centralnie na niego. Na jego gazetę. I na walizkę. Przerażenie w jego oczach było tego warte” - czytamy w komentarzach.

Zobacz również: Pasażerka wyrzucona z samolotu. Nie chciała siedzieć obok płaczącego dziecka

Elma, Nikon, Gaja. Gwiazdy, które zszokowały Polskę imionami swoich dzieci
Elma, Nikon, Gaja. Gwiazdy, które zszokowały Polskę imionami swoich dzieci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Justyna (Ocena: 5) 18.01.2019 13:34
No super kobieta. :D Zrobilabym to samo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.09.2018 13:33
Właśnie przez pincet plusy i inne swiadczenia jest taka nienawiść do matek. Inni podatnicy ktorzy nie ciągną socjalu czują się okradani
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2018 23:39
500+ Chyba wyzwoliło w polakach nienawiść do dzieci. Bezdzietni czują że są okradani, w matkach widzą Karyny wyciągające łapska po ich pieniądze. Skrajne emocje biorą górę i takie sytuacje są codziennością (tak wiem że to nie było w Polsce). Nie jestem matką, ale kur..wa jeśli naprawdę bronicie tego pajaca to chyba z wami jest coś nie tak. Życzę wam żebyście będąc w potrzebie nie spotkały takich ludzi jakimi sami jesteście.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 12.09.2018 22:00
3 razy byłam w ciąży i nie potrzebowałam niczyjej łaski. Jak ktoś mi miejsca nie ustąpił to ścisnęłam zęby i życzyłam jak najgorzej danej osobie,ale nie odezwałam się. Wychodzę z założenia,że niw ma sensu dyskutować z ludźmi którzy nie posiadają mózgu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2018 16:20
Przejrzałam insta tej baby, widać że jest psychiczna, patola mnoży się na potęgę. Jakiś psychol ją bzyknął. Albo masochista.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie