Rekordowo długi poród. Kobieta rodziła aż... (Jakim cudem to zniosła?)

Rodząca musiała przejść przez piekło.
Rekordowo długi poród. Kobieta rodziła aż... (Jakim cudem to zniosła?)
Fot. Laura Shockley Photography
20.03.2018

Dzięki mediom społecznościowym możemy sporo dowiedzieć się o piekle, jakie kobiety przechodzą podczas porodu. Tylko niektóre z nich wydają dzieci na świat szybko i dobrze znoszą akcję porodową. Bardzo często zdarzają się różne komplikacje, lekarze zaniedbują rodzące, a one same cierpią katusze przez wiele godzin. Mimo wszystko historia Angel z Waszyngtonu jest pod tym względem wyjątkowo przerażająca. Została upubliczniona na portalu Lobe What Matters dzięki jej fotografce – Laurze Shockley. Angel rodziła przez 4 doby. Poród mógł się skończyć bardzo źle zarówno dla niej, jak i dla dziecka.

Akcja zaczęła się 5 marca. Ze względu na wysokie ciśnienie krwi, została podjęta decyzja, aby wywołać poród. Na początku wszystko przebiegało prawidłowo. Skurcze występowały co 3-4 minuty. Potem co 2 minuty. Problemem było jednak rozwarcie. Nie postępowało w zgodzie ze skurczami. Ciągle wynosiło 1 cm. „Wtorek nadszedł i minął bez żadnej zmiany. Angel nadal miała tylko centymetr rozwarcia. Wróciłam do domu, wymieniłyśmy kilka sms-ów. Okazało się, że lekarze zamierzają przyspieszyć poród i rozciągnąć szyjkę macicy. Obie pomyślałyśmy: "świetnie, jutro popołudniu maluch będzie na świecie” – czytamy komentarz Laury. Te przypuszczenia się jednak nie potwierdziły.

7 marca udało się zwiększyć rozwarcie do 3 cm. Na tym jednak stanęło. Pomimo zastosowanych środków, nie powiększało się. Następnego dnia, 8 marca, lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie. Angel była już bardzo słaba. Poza tym obawiano się o zdrowie malucha. Na szczęście dzięki operacji wreszcie powitano go na świecie.

Historia Angel skończyła się dobrze, ale u ilu kobiet nie? Co ciekawe najdłuższy poród, jaki odnotowano do tej pory, trwał 20 dni. Wyobrażacie sobie rodzić przez tak długi czas?

Zobacz także: Ta kobieta chce WYRZUCAĆ płaczące dzieci z restauracji: „Przecież nikt nie chce słuchać ich wrzasku!”

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 20.03.2018 20:43
Szok, w Polsce przy wysokim ciśnieniu decyzja o cesarce często podejmowana jest odrazu, a jak nie to nie trwa to dłużej niż kilkanaście godzin. Ja rodziłam 16h i myślałam, że to długo...
zobacz odpowiedzi (1)
Rf (Ocena: 5) 20.03.2018 10:36
Idioci. Mogli zabic matke i dziecko. A co jesli przez ciezki porod dziecko zostaloby kaleka? Powinna ich oskarzyc bo tylko dzieki szczesciu oboje zyja i sa zdrowi!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2018 08:47
Po co się tak męczyć?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2018 08:37
Jako ginekolog jestem zdziwiona brakiem decyzji o cesarskim cięciu już po pierwszej dobie, szczególnie przy wysokim ciśnieniu pacjentki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.03.2018 01:34
Kto co lubi, jak ktoś lubi sobie rodzić niech rodzi, powodzenia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo