Skutek uboczny ciąży, o którym nikt Ci nie powie

Przerażające i może zniechęcić do rodzenia dzieci.
Skutek uboczny ciąży, o którym nikt Ci nie powie
Fot. Thinkstock
09.03.2018

Ciąża postarza nasze DNA aż o 11 lat – odkryli amerykańscy badacze. Pod tym względem jest gorsza dla organizmu niż... palenie i otyłość.

Jak wiadomo, błogosławiony stan stanowi ogromne obciążenie dla kobiety. Okazało się, że skraca on talomery, czyli czapeczki na końcu DNA. Ich długość świadczy o tym, jak szybko starzeje się człowiek i jak długo będzie żył. U kobiet, które były w ciąży, talomery są krótsze. Z pewnością nie jest to zbyt dobra wiadomość dla matek posiadających kilkoro dzieci. Może też ona zniechęcić wiele kobiet do zachodzenia w ciążę.

Badacze z George Mason University w Wirginii przeprowadzili analizę danych 1505 kobiet na temat ich stanu zdrowia i odżywiania. Uczestniczki badania wypełniały ankiety, w których informowały, czy rodziły. Okazało się, że te, które nie rodziły, miały dłuższe talomery. Wykazało to badanie krwi.

Z kolei test przeprowadzony na malezyjskich kobietach wykazał, że to nie ciąża, a stres związny z wychowywaniem potomstwa przyczynia sie do starzenia DNA. Naukowcy podkreślają jednak, że potrzebują więcej badań, by potwierdzić swoje przypuszczenia.

Przerażające?

Zobacz także: Asia z „Chłopaków do wzięcia” zdradza, jak rozpoznać ciążę. Ten film to HIT!

 

 

Komentarze (16)

Ocena: 4.38 / 5
gość (Ocena: 1) 15.03.2018 15:37
Co za bzdura, moja babcia ma 100 lat i urodziła 10-cioro dzieci ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.03.2018 10:51
Boże co za bzdura, nie wiem czy autor tego tekstu jest przeciwnikiem posiadania dzieci czy co ale serio większej bzdury już dawno nie czytałam... moja babcia urodziła tylko jedno dziecko ( moja mamę ) i zmarła w wieku 53 lat, więc gdzie ta wasza dlugoletnosc ?! Wiadomo "amerykańscy naukowcy " czyli bujda i tyle...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.03.2018 09:24
Nie wierzę w to. Wystarczy rozejrzeć się dokoła i od razu widać, że to czy kobieta ma dzieci i ile ich ma nie wpływa na to czy wygląda starzej i krócej żyje... To zależy głównie od genów i czy się o siebie dba!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.03.2018 03:39
Mężczyźni nie rodzą i żyją krócej niż kobiety hmm
zobacz odpowiedzi (2)
ja (Ocena: 3) 09.03.2018 03:27
tElomery, a nie talomery
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo