Nie do wiary: Kobiety piją ten napój, żeby NIE ZAJŚĆ w ciążę

Lepiej go unikaj, jeśli chcesz zostać mamą.
Nie do wiary: Kobiety piją ten napój, żeby NIE ZAJŚĆ w ciążę
Fot. Unsplash
21.02.2018

Często słyszymy o parach, które w pocie czoła starają się o dziecko. Szukają najlepszej pozycji, zmieniają swój styl życia i próbują do skutku. Często bez efektów. Są też i tacy, którzy wcale nie myślą jeszcze o potomstwie, a wystarczy, że na siebie spojrzą (no dobra, może coś więcej) i już spodziewają się potomstwa. Bez względu na potrzeby, warto zdawać sobie sprawę, co ułatwia, a co może uniemożliwić zapłodnienie.

Niedawno z sondażu przeprowadzonego wśród internetowych mam dowiedzieliśmy się, że najczęściej do poczęcia dochodzi w pozycji misjonarskiej, na jeźdźca i na pieska. A na stojąco czy na łyżeczkę zdarza się to wyjątkowo rzadko. To przydatna informacja zarówno dla tych, którzy chcą zostać rodzicami, jak i tych odkładających tę decyzję na później. Podobnie będzie tym razem.

Amerykańscy naukowcy odkryli zależność między naszą płodnością, a ulubionymi napojami

Zobacz również: W tym wieku POWINNAŚ urodzić. Dłużej nie można zwlekać

przyczyny bezpłodności

fot. Unsplash

Przez 4 lata badaniem objęto niemal 4 tysiące kobiet oraz tysiąc ich partnerów. Jak informuje portal „Mail Online”, obserwacje prowadzono do momentu zajścia w ciążę lub 12 cyklu miesiączkowego. Wszystkie pary przez maksymalnie pół roku starały się o dziecko. Z różny skutkiem.

Naukowcy szczegółowo przeanalizowali ich dietę, ze szczególnym uwzględnieniem spożywanych napojów - gazowanych, soków i tzw. energetyków. Co kilka tygodni potwierdzali lub wykluczali ciążę u objętych badaniem pań.

Ostatecznie potwierdzono, że oprócz otyłości, uzależnienia od kofeiny, nikotyny i jakości diety - to, co pijemy może mieć ogromne znaczenie dla naszej płodności.

Zobacz również: Pokazała, co dzieje się z paznokciami w czasie ciąży. Internautki: „To obrzydliwe, odechciewa się rodzić!”

przyczyny bezpłodności

fot. Unsplash

Szczególnie niekorzystnie wpływają na nią popularne napoje gazowane, bez których wiele z nas nie wyobraża sobie życia. Badanie wykazało, że sięgając po nie codziennie (nawet w niewielkich ilościach) obniżamy swoją płodność. W przypadku mężczyzn - nawet o 35 procent, a kobiet - 25 procent.

Wszystkiemu winna duża zawartość cukru. Im wyższy poziom glukozy w naszej krwi, tym większy problem z zapłodnieniem. Jak informuje portal - jajeczka i zarodki w takim „zasłodzonym" środowisku mają trudność z rozwijaniem się w prawidłowy sposób.

Uzależnienie od słodzonych napojów gazowanych może też skutkować zaburzeniami erekcji u mężczyzn, co też nie sprzyja powiększeniu rodziny.

Zobacz również: Te pozycje ułatwią ci zajście w ciążę

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 21.02.2018 09:17
Teraz już wiem do jakiego poziomu dostosowana jest metoda wpisywania komentarzy (po dodawaniu w salki do 20, dla dzieci szkół podstawowych) dno
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.02.2018 09:15
Idiotyczny artykuł. Chyba pisał bo jakiś kretyn. Jakby wycięty w połowie. Żal czytać żegnaj papilocie dno wszystkiego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2018 07:43
18 lat juz nie pije napojow gazowanych, ale chyba czas zaczac :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2018 01:17
Niezdrowe napoje są niezdrowe, bez tego artykułu nigdy bym się o tym nie dowiedziała. Dziękuję!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2018 01:17
Niezdrowe napoje są niezdrowe, bez tego artykułu nigdy bym się o tym nie dowiedziała. Dziękuję!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo