Najmocniejsze cytaty z projektu ustawy "ZATRZYMAJ ABORCJĘ". Jest się czego bać?

Tak przeciwnicy przerywania ciąży uzasadniają potrzebę zmian.
Najmocniejsze cytaty z projektu ustawy "ZATRZYMAJ ABORCJĘ". Jest się czego bać?
fot. Unsplash
11.01.2018

Wczoraj sejm odrzucił projekt ustawy „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację przepisów dot. legalnego przerywania ciąży. Inicjatywa nie trafi do dalszych prac w komisji, choć chcieli tego nawet niektórzy posłowie Prawa i Sprawiedliwości - Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz czy Krystyna Pawłowicz. Zabrakło głosów opozycji, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu lub wyłamali się z dyscypliny partyjnej.

Do dalszych prac przekazano za to projekt „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje zakaz aborcji nawet wtedy, kiedy mamy do czynienia z ciężkim i nieodwracalnym uszkodzeniem płodu lub cierpi na nieuleczalną chorobę, która zagraża jego życiu. W praktyce przerwanie ciąży będzie możliwe już tylko wtedy, kiedy ciąża będzie zagrażała życiu matki. Jeszcze.

Skierowanie projektu ustawy do komisji nie oznacza, że ta zostanie przyjęta, ale wiele na to wskazuje. Sprawdzamy, jak pomysłodawcy uzasadniają potrzebę wprowadzenia tych zmian. Nie przebierają w słowach…

Zobacz również: Kościół swoje, a Polacy swoje. Większość z nas jest ZA aborcją!

projekt ustawy zatrzymaj aborcję

fot. Unsplash

„Projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” trafił do dalszych prac w komisji sejmowej. Jak wspomnieliśmy, zakłada wykreślenie możliwości legalnej aborcji, gdy płód jest ciężko uszkodzony albo cierpi na chorobę, która zagraża jego życiu. Dlaczego? Sięgamy do uzasadnienia autorów projektu.

„Konstytucja zobowiązuje władze publiczne do szczególnej troski o dzieci chore także w art. 69 i 72. Jednoczesne dopuszczenie prawem uśmiercania dzieci poczętych ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności stanowi niezrozumiałą niekonsekwencję”.

„Na gruncie współczesnych, obiektywnych osiągnięć nauk przyrodniczych (medycyny, biologii, a zwłaszcza genetyki) nie ma obecnie żadnych wątpliwości, iż życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia”.

„Mamy obecnie do czynienia z prawną dyskryminacją poszczególnych kategorii ludzi w tak fundamentalnej kwestii, jaką jest ludzkie życie. Spod ochrony prawa wyjęte są dzieci w okresie prenatalnym, podejrzane o niepełnosprawność. Rocznie, w majestacie prawa, co najmniej kilkaset dzieci poddawanych jest fizycznej eliminacji w publicznych placówkach służby zdrowia”.

Zobacz również: Czy ABORCJA jest niebezpieczna?

projekt ustawy zatrzymaj aborcję

fot. Unsplash

„(…) w samym tylko 2015 r. legalnie zabito 1044 dzieci poczętych, z czego 1000 z uwagi na podejrzenie ich upośledzenia. Prasa i organy ścigania odnotowują przypadki pozostawiania żywych dzieci, które przeżyły aborcję, bez opieki medycznej, aby zmarły z wyziębienia i głodu.”

„Za szczególnie niegodziwy trzeba uznać ten aspekt procedury aborcyjnej, który polega na przeznaczaniu dziecka do aborcji na podstawie jedynie prawdopodobieństwa, a orzeczenie o stopniu tego prawdopodobieństwa pozostawia się lekarzowi”.

„Ustawa zlikwiduje dyskryminację chorych dzieci poczętych poprzez zapewnienie im tej samej ochrony prawnej, która przysługuje obecnie zdrowym dzieciom poczętym”.

„(…) prawo z jednej strony wymaga od lekarza tego, co jest istotą jego zawodu, a więc ratowania życia, oraz gwarantuje ochronę życia dzieci poczętych, a z drugiej strony pozwala zabijać te dzieci, które cierpią na ciężkie choroby, to musi to rodzić u lekarzy dezorientację oraz sprzeciw sumienia”.

Czy popierasz proponowaną zmianę?

Zobacz również: Krok po kroku opisała zabieg aborcji, któremu się poddała

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.01.2018 23:33
Szlak mnie trafia jak czytam takie bzdury. Banda idiotów, świętych katolików i debili którzy szczekają a nie do końca zagłębiają się w temat.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2018 09:16
Moim zdaniem zostanie tak jak jest. Przekazanie tego projektu do następnego czytania jest tylko ukłonem w stronę konserwatywnych wyborców. Za to opozycja swoich wyborców ma w dupie. W internetach to piszą o wolności, na marsze chodzą żeby fotkę cyknąć, ale gdy mogą realnie coś zdziałać jednym pojawieniem się na sali sejmowej albo wciśnięciem guziczka to ich nie ma. Wytłumaczy mi ktoś to zachowanie? Taka opozycja to skarb, sami się zaorali, po raz kolejny.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.01.2018 08:36
Te chore dzieci obchodzą ich dopóki nie przyjdą na świat. Potem nikogo nie interesuje co się z nimi dzieje dalej, ważne że "żyją" nieważne jak! Niech zaczną pomagać już tym istniejącym niepełnosprawnym, zamiast nienarodzonym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.01.2018 23:10
Prawda jest taka, ze od momentu poczecia to czlowiek. Ale... Jesli kobieta zabezpiecza sie porzadnie, a mimo to wpadnie a zwyczajnie nie chce dziecka, to co ma zrobic? Ja dokonalabym aborcji, mimo iz wiem ze to juz czlowiek. Wolalabym jednak to zycie unicestwic, niz skazywac na zycie w domu dziecka, badz jakiejs rodzinie zastepczej, w ktorej moje dziecko bedzie np molestowane, gwalcone, czy w inny sposob krzywdzone. Uwazam, ze to odpowiedzialne. A dzieci chore? Skazywac kobiete, na opiekowanie sie chorym dzieckiem przez cale zycie? A co z tym dzieckiem jak ona umrze? Bo zwykle to kobiety zasjmuja sie takimi dziecmi, a faceci umywaja rece. Do osrodka, po smierci matki? A wiecie jak te dzieci sa traktowane w osrodkach? Niech panstwo zapewni ciezarnym pomoc, a wtedy wiecej kobiet zdecyduje sie na urodzenie.
zobacz odpowiedzi (2)
Monika (Ocena: 5) 11.01.2018 19:44
Proponuję brak aborcji i rodzenie sie dzieci z wadami, niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie, zaniedbywanych i odrzucanych przez matki ( w przypadku dziecka z gwałtu), Piękne będziemy mieć społeczeństwo za kilkadziesiąt lat. I nie będzie miał kto głosować na PIS.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie