Jak naprawdę wygląda poród? Film z balonikiem i piłeczką rozwiewa wszelkie wątpliwości...

Cud narodzin właśnie przestał być tajemnicą. To nagranie stało się hitem!
Jak naprawdę wygląda poród? Film z balonikiem i piłeczką rozwiewa wszelkie wątpliwości...
źródło: YouTube / Liz Chalmers
12.11.2017

Każda kobieta, która pierwszy raz zachodzi w ciążę, zastanawia się, jak naprawdę wygląda poród. Teoretycznie wszystko jest jasne, ale niektórym z nas trudno to sobie wyobrazić w praktyce. Nasze ciało wciąż skrywa wiele tajemnic, a wątpliwości nie rozwiewają nawet najlepiej przygotowane publikacje naukowe.

Właśnie dlatego powstało to nagranie. Jego autorką jest Liz Chalmers, która prowadzi własną szkołę rodzenia. Amerykanka postanowiła pokazać, co dzieje się z macicą w momencie rozwiązania i w jaki sposób dziecko wydostaje się poza ciało matki. Zrobiła to na przykładzie balonika i piłeczki do ping-ponga.

Brzmi mało poważnie, ale to prawdopodobnie najlepszy film instruktażowy na ten temat, jaki kiedykolwiek powstał. Nie bez powodu w zaledwie kilka dni został obejrzany ponad 2,5 mln razy.

Zobacz również: Jak NAPRAWDĘ wygląda brzuch po ciąży? Musisz to zobaczyć, zanim zdecydujesz się na dziecko

 

jak wygląda poród

źródło: YouTube / Liz Chalmers

Film powstał na potrzeby siostrzenicy Liz, która chce zostać nauczycielką w szkole rodzenia. W nagraniu możemy zobaczyć, co dzieje się np. z szyjką macicy w momencie porodu. Jako model posłużył zwykły balon, a dziecko symbolizowane jest przez małą piłeczkę.

 

jak wygląda poród

źródło: YouTube / Liz Chalmers

Autorka zdecydowała się opublikować nagranie także na swoim Facebooku, ale nie spodziewała się, że to okaże się tak wielkim hitem. Od 27 października br. obejrzało go już ponad 2,5 mln ludzi. Internautki, zwłaszcza te spodziewające się dziecka, doceniają talent dydaktyczny Liz i twierdzą, że prościej nie można wytłumaczyć cudu narodzin. Pełne nagranie zobaczysz na kolejnej stronie.

 

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.11.2017 00:25
Obrzydliwe, w życiu nie będę mieć dzieci.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.11.2017 01:55
Wydaję mi się, że to w jaki sposób wychodzi dziecko wie każdy i mnie bardziej zastanawia nie jak to się dzieje, ale to jak to w ogóle możliwe. Rodziłam, przed porodem sobie tego nie wyobrażałam i dalej nie mogę pojąć jakim cudem takie dziecko jest w stanie przecisnąć się przez kanał rodny, i że najczęściej nie pęka nic poza samym kroczem...
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo