Internautka rozważa aborcję, bo... jej partner jest ZA STARY na ojca! Co jej doradzisz?

Ona ma 31 lat, a przyszły tatuś aż...
Internautka rozważa aborcję, bo... jej partner jest ZA STARY na ojca! Co jej doradzisz?
Fot. Thinkstock
18.07.2017

Niedawno świat obiegła wiadomość o ciąży 32-letniej Samanthy Delmage. Brytyjka po wielu latach starań nareszcie zostanie mamą. I to od razu bliźniaków. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wiek jej męża, a zarazem ojca dzieci. Max niedawno świętował… 72. urodziny. Internauci nie pozostawili na parze suchej nitki. Zostali oskarżeni o skrajną nieodpowiedzialność, bo potomstwo długo nie nacieszy się tatą.

W przypadku użytkowniczki forum dyskusyjnego Mumsnet różnica wieku jest trochę mniejsza, ale kobieta i tak prosi o radę: czy usunąć ciążę, bo zaszłam w nią ze zbyt starym partnerem? Autorka kontrowersyjnego wpisu rozważa aborcję, twierdząc że tak dojrzały tata to okrucieństwo wobec dziecka. Sama nabiera coraz większych wątpliwości, czy związek z tak dużą różnicą wieku może się udać.

Przeczytaj jej wyznanie i spróbuj doradzić. To wcale nie będzie proste.

Zobacz również: Nie uwierzysz, z kim ona zaszła w ciążę... Internauci: To szczyt nieodpowiedzialności!

 

dziecko ze starszym partnerem

„Do tej pory ten problem zupełnie mnie nie dotyczył i nie widziałam w tym nic złego. Teraz czuję się fatalnie, bo zastanawiam się, jak duża różnica wieku między mną i partnerem wpłynie na nasze ukochane dziecko, a także na nasz związek. Czy to nie okrutne, że spodziewam się potomstwa z mężczyzną tak dużo starszym, że prawdopodobnie umrze, kiedy dziecko wciąż będzie bardzo młode?

Czy wciąż będę go pociągała za 5, 10 i więcej lat? Czy naprawdę widzę siebie w relacji z 70-latkiem, kiedy sama będę miała dopiero 45? Spędziłam wiele godzin płacząc i niemal fizycznie odczuwając skutki tego niepokoju. Po prostu nie wiem, co powinnam zrobić.

Rozmawialiśmy trochę i wiem, że stanie po mojej stronie, cokolwiek zdecyduję się zrobić. Wątpię jednak, czy nasza relacja przetrwa aborcję - pisze zdesperowana internautka, która rozważa przerwanie ciąży dla dobra dziecka i związku.

Zobacz również: Wygląd syna go rozczarował. Opublikował jego zdjęcie z porodówki, bo chciał oddać go do adopcji!

dziecko ze starszym partnerem

fot. Thinkstock

Co na to uczestniczki dyskusji?

„54 to żaden wiek! Mick Jagger został ojcem w ostatnim roku mając 73 lata. Jeśli kochasz swojego partnera i oboje chcecie tego dziecka - nie poddawajcie się”.

„Nikt ci nie powie, co powinnaś zrobić, ale mój ojciec był w podobnym wieku i okazał się cudownym tatą. Jestem szczęściarą, że go miałam. Zmarł, kiedy skończyłam 20 lat, ale nigdy nie narzekałam na różnicę wieku między rodzicami. Przez ten czas wiele mnie nauczył”.

„Mój tata też był starszym panem i żałuję, że nie mam go wciąż przy sobie. Nie zamieniłabym go na nikogo młodszego. Jego niesamowite doświadczenie i życiowa wiedza były bardzo pomocne”.

Ale nie wszystkie komentatorki są tak pozytywnie nastawione.

Zobacz również: Jakie zalety może mieć późne macierzyństwo?

dziecko ze starszym partnerem

fot. Thinkstock

„Wyszłam za mąż, kiedy miałam 25 lat. Mój mąż miał wtedy 44. Żałuję tego. Teraz mam 30, a on jest 50-latkiem i jest strasznie. Jest stary i nudny, a ja wciąż mam tyle planów i marzeń. Zaszłam też w ciążę i to właśnie dlatego wciąż jesteśmy razem. Mówiąc szczerze, żałuję, że nie dokonałam wtedy aborcji - wyznała jedna z internautek.

Przypomnijmy - autorka wpisu ma 31 lat, a jej partner 54. Oznacza to, że kiedy ich dziecko skończy 18 lat, ona będzie miała 48. On - aż 72. Jeśli zdrowie na to pozwoli.

Co jej doradzisz? Czy rozumiesz jej wątpliwości? A może wiek nie ma żadnego znaczenia, bo dziecko to zawsze największy dar?

Komentarze (10)

Ocena: 4.6 / 5
gość (Ocena: 5) 19.07.2017 18:29
stary, czy młody jeden diabel, a dziecko to dziecko. A mało, to dziadkow zostaje ojcami i okazują, się lepszymi ojcami dla dziecka, niż nie jeden twój rowiesnik.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2017 13:54
najpierw się pukać ze starym dziadem a potem usuwać dziecko. no po prostu jakiś dramat, co niektórzy mają w głowach.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.07.2017 07:50
Absolutnie nie zabijaj dziecka. To morderstwo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.07.2017 20:44
Ja bym się nie poddawała! Tyle że ja bym w życiu tego nie zrobiła żeby usunąć dziecko! A jaką masz pewność wiążąc się z rówieśnikiem że wychodząc rano do pracy wróci z niej tym bardziej w obecnych czasach pijanych kierowców, psychopatów i terrorystów w czasach kiedy człowiek jest tak zajęty pracą że nie dba o zdrowie o zdrowe jedzenie o wizyty lekarskie? Żadnej pewności nie masz! Znam dziewczynę, matkę dwójki dzieci, jej mąż pojechał do klienta w interesach, gdy poszedł skorzystać z toalety i już z niej nie wyszedł, dostał zawału i już go nie opracowali, dodam że facet nigdy nie leczył się na serce baa był "okazem zdrowia" tak mu się przynajmniej wydawało
odpowiedz
TERESA (Ocena: 5) 18.07.2017 18:37
Nie zabijaj dziecka. Ono nie może płacić za wasze błędy. Trzeba być odpowiedzialnym. Jesteś młoda to dasz radę wychować. ZdecydowałaŚ się m związek to teraz urodz to maleństwo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo