Ta deklaracja zszokowała internautki: „Od 8 lat jestem w szczęśliwym związku i świetnie zarabiam, ale gdybym zaszła w ciążę - dokonałabym ABORCJI!”

27-letnia dziennikarka twierdzi również, że... kiedyś chciałaby zostać mamą.
Ta deklaracja zszokowała internautki: „Od 8 lat jestem w szczęśliwym związku i świetnie zarabiam, ale gdybym zaszła w ciążę - dokonałabym ABORCJI!”
źródło: Instagram (instagram.com/kristiemercer)
16.03.2017

Jakie kobiety najczęściej rozważają lub decydują się na aborcję? Wydaje się, że przede wszystkim te niekochane, totalnie niesamodzielne, zagubione i nieodpowiedzialne. Jeśli jesteś w trwałym i szczęśliwym związku, to nawet wpadka w najmniej oczekiwanym momencie nie jest powodem do tego, by przerwać ciążę. Uczucie i wsparcie ze strony partnera daje nadzieję, że wszystko jakoś się ułoży. Ale czy zawsze?

Kristie Mercer, australijska prezenterka radiowa, pozwoliła sobie na wyznanie, które zszokowało opinię publiczną. Młoda kobieta przyznała, że nawet żyjąc od wielu lat u boku wspaniałego mężczyzny, wcale nie czuje się gotowa na dziecko. Mówi wprost: gdyby teraz dowiedziała się, że jest w ciąży, najprawdopodobniej umówiłaby się na zabieg. To szczególnie szokujące, bo jeszcze niedawno planowała zamrozić swoje komórki jajowe na wypadek, gdyby kiedyś miała problemy z zajściem w ciążę.

27-latka na łamach portalu news.com.au tłumaczy, co tak naprawdę myśli o macierzyństwie i dlaczego aborcja wydaje jej się aktualnie najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Zobacz również: Te słowa wywołały burzę: „Cesarka to nie poród, ale OPERACJA USUNIĘCIA DZIECKA z podbrzusza!”

 

Kristie Mercer

źródło: Instagram (instagram.com/kristiemercer)

„Od 8 lat jestem w pełnym miłości i wsparcia związku ze swoim chłopakiem. Moja sytuacja finansowa jest lepsza, niż kiedykolwiek wcześniej. Czuję zawodową stabilizację. Mam przyjaciół i rodzinę, na których mogę liczyć o każdej porze dnia i nocy. Wydaje się więc, że gdybym nagle zaszła w ciążę, trudno wyobrazić sobie lepsze okoliczności, prawda? Nie.

Na razie nie ma mowy o tym, żebym mogła wydać na świat nowe życie. I chociaż nigdy do końca nie wiesz, co byś zrobiła, dopóki nie staniesz z daną sytuacja twarzą w twarz, teraz wydaje mi się, że zdecydowałabym się na aborcję.

Powiedzenie tego głośno jest wyjątkowo wstydliwe w sytuacji, kiedy spełniam większość oczekiwań i podobno idealnie nadaję się na matkę. Niedawno rozmawiałam o tym z moimi przyjaciółmi i naprawdę czułam się zakłopotana, żeby to wyznać, chociaż są to ludzie, którym naprawdę ufam i których kocham” - wyznaje dziennikarka.

Zobacz również: „Po obejrzeniu tego filmu nie mam ochoty zajść w ciążę!”. Zobacz, jak dziecko zmienia zawartość kobiecego brzucha

Kristie Mercer

źródło: Instagram (instagram.com/kristiemercer)

„Tak jak większość dziewczyn, od zawsze toczyłyśmy dyskusje na temat hipotetycznych zdarzeń. Czym będziesz się zajmować, kiedy dorośniesz? Co odpowiesz, kiedy on się oświadczy? Co byś zrobiła, gdybyś jutro dowiedziała się, że jesteś w ciąży? To było całkiem zabawne wyobrażać sobie fascynujące życie dorosłych. Do czasu, kiedy naprawdę jestem już dorosła i mam odpowiedzieć na te same pytania.

Sytuacja się powtórzyła. Znowu siedziałam wśród bliskich mi osób i zastanawiałyśmy się nad najlepszym rozwiązaniem, gdyby któraś z nas dowiedziała się o zapłodnieniu. Wszystkie koleżanki miały gotową odpowiedź: oczywiście urodziłabym dziecko, bo nie mam już 16 lat. Nawet moje samotne, biedne i mogące tylko pomarzyć o mojej karierze znajome stwierdziły, że aborcja w okolicach trzydziestki to podłość i nieodpowiedzialność.

Poczułam się bardzo zawstydzona i robiłam wszystko, żeby zamknąć ten temat. Ale wtedy usłyszałam: Kristie, a ty co byś zrobiła?” - wspomina.

Zobacz również: Przystanek aborcja

Kristie Mercer

źródło: Instagram (instagram.com/kristiemercer)

„Odetchnęłam głęboko, wbiłam wzrok w podłogę i szepnęłam: dokonałabym aborcji. Widziałam w ich oczach zaskoczenie. I wtedy zdałam sobie sprawę, że gdybym naprawdę usunęła ciążę, chyba wolałabym im o tym nie powiedzieć. Widziałam ich osądzające spojrzenia. I chociaż nie padło już żadne słowo, wiedziałam za kogo mnie mają.

Najdziwniejsze jest to, że kiedy patrzę w przyszłość, to nie wyobrażam sobie, żeby nie być matką.

Ale spójrzmy prawdzie w oczy. To, że jesteś w długoletnim związku wcale nie oznacza, że sprawdzisz się w roli rodzica. Kobieta postrzegana jako karierowiczka naprawdę może czerpać z życia więcej radości, niż tylko praca i pieniądze. A usunięcie ciąży nie jest równoznaczne z tym, że nigdy nie chciałabym urodzić - wyznaje 27-latka.

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Mama (Ocena: 5) 28.03.2017 01:24
Szkoda, że żyje w takich czasach, wśród ludzi, którzy skupiają się tylko na sobie, wśród skrajnych egoistów zapatrzonych tylko na własne potrzeby... Nikt się tylko nie zastanowił do czego tak naprawdę zostaliśmy stworzeni, wydanie na świat potomstwa to sama natura, jeśli coraz więcej ludzi zacznie myśleć w sposób JA to kiedyś nas ludzi po prostu nie będzie... Idziemy w bardzo złym kierunku, za dużo w tyłkach... Nie jestem starą konserwą, mam 25 lat i roczne dziecko i nadal korzystam z życia. Właśnie kończę studia, dwa tygodnie temu byliśmy z narzeczonym w Madrycie (córka została z dziadkami) wciąż spotykamy się ze znajomymi, nie trzeba być sfrustrowaną, nieszczęśliwą matką, można być szczęśliwszym niż kiedykolwiek wcześniej.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.03.2017 08:32
Obejrzałam kilka dokumentów o aborcji i powiem wam, że to naprawdę straszne. Widziałam lekarza który w misce przed sobą miał szczątki takich dzieci, ucięte nóżki, główki i powiem wam że to człowieka niszczy. Ten dokument dotyczył organizacji Planned Parenthood, która zarabiała krocie na sprzedaży "odpadów poaborcyjnych".
odpowiedz
Ewelina (Ocena: 5) 26.03.2017 08:24
Ja bym nie mogła. Wyrzuty sumienia by mnie zabiły.
odpowiedz
gonia (Ocena: 5) 25.03.2017 07:26
Nie lubię ciąży porodu i małych dzieci, ale gdybym zaszła - nie usunęłabym. Wierzę, że jest to człowiek od początku oraz może trochę w przeznaczenie. Zabezpieczam się skutecznie, ale gdyby co, nie potrfiłabym usunąć - za duża trauma.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2017 17:42
tez bym usunela.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo