„Po obejrzeniu tego filmu nie mam ochoty zajść w ciążę!”. Zobacz, jak dziecko zmienia zawartość kobiecego brzucha

To nagranie zszokowało kobiety. Wiedziałaś, że tak to wygląda?
„Po obejrzeniu tego filmu nie mam ochoty zajść w ciążę!”. Zobacz, jak dziecko zmienia zawartość kobiecego brzucha
źródło: Thinkstock / YouTube (youtube.com / Museum of Science and Industry, Chicago)
28.02.2017

W XXI wieku o ciąży i procesach zachodzących w ciele matki wiemy już chyba wszystko. To jednak nie zmienia faktu, że zazwyczaj skupiamy się tylko na widocznych gołym okiem zmianach. Patrzymy na rosnący brzuch, ale w ogóle nie zastanawiamy się nad tym, co dzieje się w środku. To wideo udowadnia, że o wiele więcej, niż podejrzewasz.

Muzeum Nauki i Przemysłu w Chicago postanowiło nas nieco bardziej uświadomić. W specjalnym nagraniu możemy zaobserwować, jak rozwijający się w łonie płód wpływa na pozostałe organy wewnętrzne. Niby nic szczególnego, bo można było się tego spodziewać, ale widzowie nie kryją zaskoczenia.

Jedna z komentatorek ostrzega: Jeśli planujesz zajść w ciążę, to lepiej tego nie oglądaj. Inaczej nigdy nie zdecydujesz się na zostanie matką!

Zobacz również: Takiej cesarki jeszcze nie było: Mama sama wyciągnęła dziecko z brzucha! (Mocne zdjęcia)

 

jak zmienia się ciało w ciąży

źródło: Thinkstock / YouTube (youtube.com / Museum of Science and Industry, Chicago)

W filmie edukacyjnym przygotowanym przez muzeum możemy zobaczyć, jak rosnące w łonie dziecko „przemeblowuje” zawartość naszego brzucha. Z każdym kolejnym tygodniem ciąży zmienia się położenie poszczególnych organów wewnętrznych, a nawet ich wielkość. To nie są kosmetyczne poprawki, ale prawdziwa rewolucja.

Zniesmaczone komentatorki twierdzą, że nadmiar wiedzy czasami jednak szkodzi. Po obejrzeniu nagrania mają poważne wątpliwości, czy naprawdę są gotowe na takie poświęcenie. Świadomość tego, jak płód „demoluje” organizm kobiety odbiera podobno ochotę na macierzyństwo.

Inni dodają, że może to i lepiej. Widocznie nie wszystkie dojrzałyśmy do takiej wielkiej odpowiedzialności.

Zobacz również: Jak ciąża zmienia mózg kobiety?

jak zmienia się ciało w ciąży

źródło: YouTube (youtube.com / Museum of Science and Industry, Chicago)

Zawartość kobiecego brzucha na początku ciąży i tuż przed rozwiązaniem. Zobacz, jak zmienia się położenie organów w międzyczasie. Ta wizualizacja robi wrażenie! Nie zawsze dobre...

Komentarze (27)

Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 03.03.2017 17:37
Szanowna paniusiu, z biologicznego punktu widzenia można nazwać płód "pasożytem". Oczywiście jest to niepoprawne, ale jakby nie patrzeć to ów płód rozwija sie czerpiąc substancje odżywcze od matki. A wiec zachodzi tu pewnego rodzaju pasożytnictwo... I radzę opanować nerwy bo częste skoki ciśnienia zwiększają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.03.2017 23:37
Ja urodziłam dwie córy. Nie jest nowością że w czasie ciąży wszystkie organy ulegają przemieszczeniu do góry. Rozwijający się maluszek potrafi nawet czasem zasunąć kopniaczka w żołądek (sama przez to przechodziłam) , naciska na pęcherz przez co kobieta częściej jest w ubikacji ale jakby nie patrzeć, dziecko to największy i najpiękniejszy cud jaki można sobie wyobrazić.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 01.03.2017 14:27
Widać, że komentarz specjalnie napisała jakaś bezdzietna, aby wywołać lincz na kobietach które mają dzieci, ewentualnie psychicznie chora mamuśka, po to aby pokazać, że niby wszystkie matki są chore. Nie, nie są. Patologia jest patologią, niezależnie od tego czy ma dzieci czy nie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.03.2017 13:20
Gdzie i kiedy?
odpowiedz
Ewa 25 (Ocena: 5) 01.03.2017 13:19
urodziłam 5 lat temu syna i nie mama zamiaru więcej nigdy zajść w ciąze
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo