Jakie zachowania zwiększają ryzyko wpadki? Nie otwierajcie prezerwatywy zębami i uważajcie podczas wspólnych kąpieli...

Oto 7 niebezpieczeństw podczas miłosnych igraszek!
Jakie zachowania zwiększają ryzyko wpadki? Nie otwierajcie prezerwatywy zębami i uważajcie podczas wspólnych kąpieli...
Fot. iStock
15.08.2016

Wpadki zdarzają się nawet najlepszym. Wpadki zdarzają się nawet osobom, które dbają o zabezpieczenie przed ciążą. To nie mit. Można się spotkać z relacjami dziewczyn opowiadających, że stosowały podwójną ochronę. Dlaczego zatem zaszły w ciążę? Jest wiele czynników, które mają na to wpływ. Zapewne nie podejrzewałaś, że to, co robicie z facetem, zwiększa ryzyko. Podczas namiętnych chwil łatwo o zapomnienie, ale to może kosztować ogromną zmianę w życiu.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? Lepiej nie licz na szczęście i zapoznaj się z tymi wskazówkami.

Używanie starych kondomów, które były narażone na gorącą bądź zimną temperaturę

Skuteczność kondomów nie jest wieczna. Zalecane jest używanie prezerwatyw, których termin ważności jeszcze nie upłynął, dlatego zastanów się dwa razy, jeżeli Twój facet błyskawicznie wyciąga zabezpieczenie z portfela i nawet jej nie sprawdza. Wraz z upływem czasu, elastyczność kondomu nie jest taka, jak powinna być, lateks traci na jakości. Mają na to wpływ także temperatury.

Zobacz także: 7 typów facetów, których żadna kobieta nie wygoniłaby z łóżka

wpadka

Fot. iStock

Nawet regularne zażywanie pigułek nie uchroni Cię przed ciążą

Musisz pamiętać, że żadne zabezpieczenie nie daje 100% gwarancji. Regularne branie pigułek zapewnia co prawda aż 99% skuteczności, jednak ta ostatnia jedynka zawsze może spłatać psikusa. To tyczy się także innych form zabezpieczenia, czyli krążka dopochwowego, spirali, itp. Robisz to na własne ryzyko.

wpadka

Fot. Thinkstock

Używanie środków nawilżających z prezerwatywami to nienajlepszy pomysł

Zdaniem specjalistów środki nawilżające oraz prezerwatywy nie powinny być łączone. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich produktów, tylko tych na bazie olejów, np. wazeliny. Ten typ substancji nawilżających pogarsza jakość lateksu, ponadto może tworzyć mikroskopijne otworki w gumie. To z kolei sprawia, że ryzyko zajścia w ciążę znacznie wzrasta.

Zobacz także: Spałam z 30 facetami. Czy coś w tym złego?

wpadka

Fot. iStock

Otwieranie kondomu za pomocą zębów

Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą, a w tym przypadku może kosztować nawet zajście w ciążę. Napięcie, podniecenie i wszystkie te czynniki sprawiają, że tracimy zdolność logicznego rozumowania. Często kończy się to właśnie na próbach otwarcia kondomu zębami. W ten sposób można jednak uszkodzić prezerwatywę. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest rozpakowanie jej za pomocą specjalnych wycięć.

wpadka

Fot. iStock

Symulowanie stosunku przez ubranie

Pary są zazwyczaj świadome, że symulowanie stosunku bez bielizny może zakończyć się ciążą. Jednak niewiele z nich wie, że także w bieliźnie ryzykuje. Co prawda rzadko się to zdarza, ale nasienie mężczyzny może przeciec przez bieliznę mężczyzny i kobiety, a następnie dostać się do środka jej narządów intymnych. Lepiej nie licz, że nie będziesz jednym z tych nielicznych przypadków, które mają farta. Los bywa przewrotny.

wpadka

Fot. iStock

Możliwe jest zajście w drugą ciążę, gdy... już jesteś w ciąży

To zjawisko nazywane jest ciążą dodatkową. Dochodzi do niego u ciężarnych kobiet, u których nadal występuje owulacja. Drugie zapłodnione jajeczko rozwija się w błonie śluzowej macicy. Rezultatem jest kolejna ciąża. Dlatego nawet kobiety już będące w ciąży nie są bezpieczne.

wpadka

Fot. iStock

Wygłupy w wannie nawet bez stosunku

Wspólne wygłupy w wannie, chociaż niewątpliwie przyjemne, mogą zakończyć się ciążą. Za każdym razem, kiedy nasienie znajduje się w bliskiej okolicy kobiecych narządów płciowych, istnieje ryzyko zapłodnienia. W przypadku zabaw w wannie nie jest to bardzo prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Zobacz także: 6 symptomów, że sprawdzacie się bardziej jako... przyjaciele!

 

Źródło: www.buzzfeed.com

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
kiiin (Ocena: 1) 16.08.2016 10:47
ale bzdury
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2016 09:54
stąd te ciążę z basenu... błagam was
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo