NIE DLA ABORCJI - 6 powodów

Aborcja to gorsze rozwiązanie niż decyzja o donoszeniu ciąży.
NIE DLA ABORCJI - 6 powodów
Fot. Thinkstock
17.07.2016

Co jakiś czas w naszym społeczeństwie pojawia się dyskusja na temat aborcji. Ludzie są podzieleni. Najwięcej do powiedzenia mają kobiety, w końcu to ich ta kwestia dotyczy w największym stopniu. Niektóre są oburzone, że prawo do decydowania o własnym losie może im być odebrane, inne z kolei uważają, iż aborcja jest morderstwem, którego nie można usprawiedliwić. Niezależnie od tego, czy sprawa została wyciągnięta na pierwszy plan przez ludzi pragnących podzielić społeczeństwo, być może warto przyjrzeć się jej na nowo.

Dlaczego nie warto poddawać się aborcji? Być może dzięki tym argumentom zmienisz zdanie...

Dziecko nie ma wyboru i nie może się bronić

Niezależnie od tego, jak doszło do ciąży, poczęcie nie jest winą dziecka i nie można go nią obciążać, ani utożsamiać z przeżytym złem. Kobiety, które są za aborcją, ciągle mówią o prawie do decydowania o sobie, ale gdzie jest prawo tego dziecka? Każdy jest tak samo ważny. Nie można wypowiadać się za kogoś, że nie będzie chciał żyć ze względu na jakieś ułomności czy nawet poważne wady genetyczne. Kobieta może urodzić i oddać dziecko – i to jest jej prawo. Dziecko to nie jej ciało, ale zupełnie odrębny organizm.

Zobacz także: Waszym zdaniem: Czy MUSISZ ustąpić miejsca ciężarnej?

nie dla aborcji

Fot. Thinkstock

Nie można zagwarantować, że chore czy upośledzone dziecko będzie miało przegrane życie

Nie można przesądzić o dalszym losie urodzonego dziecka i jego cieprpieniu – to tylko gdybanie. Ile było przypadków, że dzieci, które miały urodzić się bardzo chore czy upośledzone przychodziły na świat zupełnie zdrowe? A co do potencjalnego cierpienia, dlaczego kobiety przychylne prawu aborcji nie biorą pod uwagę cierpienia podczas aborcji? Czasami zdarza się, że zabieg nie wychodzi i dziecko dalej rozwija się, ale już okaleczone. Potem rodzi się i umiera w strasznych męczarniach, często na oczach matki, która wtedy zmienia zdanie, ale jest już za późno.

nie dla aborcji

Fot. Thinkstock

Aborcja to pozbawienie życia

Stanowisko przedstawicieli nauki oraz teologii jest zgodne, że życie rozpoczyna się w momencie połączenia komórki męskiej i żeńskiej. Problem pojawia się w momencie zdefiniowania, kiedy zarodek staje się człowiekiem. Można się spotkać z takimi poglądami naukowców, którzy twierdzą, że nie da się określić momentu przełomowego, kiedy zarodek staje się człowiekiem. Każdy zarodek to życie – temu nie da się zaprzeczyć i ma potencjał, aby stać się człowiekiem. Dlatego od razu należy mu przyznać prawo do ludzkiej godności. Nie da się udowodnić, że nie jesteśmy ludźmi od początku.

Zobacz także: Nikt nie wierzy, że są w ciąży! Gdzie podziały się ich brzuchy?

nie dla aborcji

Fot. Thinkstock

Aborcja pogłębia traumę zgwałconej kobiety

Nie można zaprzeczyć ogromnemu cierpieniu, jakie towarzyszy kobiecie podczas noszenia ciąży z gwałtu, ale trzeba też rozważyć następstwa aborcji z psychologicznego punktu widzenia. Na początku warto przyjrzeć się niektorym wypowiedziom zgwałconych kobiet, które urodziły dziecko.

`Ja, która przeżyłam gwałt i wychowuję dziecko poczęte w wyniku gwałtu, czuję się osobiście atakowana i obrażana za każdym razem gdy słyszę, że aborcja powinna być legalna ze względu na przypadki gwałtu i kazirodztwa. Czuję, że jesteśmy wykorzystywane w ofensywie proaborcyjnej, choć nikt nawet nie poprosił nas o opowiedzenie swojej części historii` - Kathleen DeZeeuw.

nie dla aborcji

Fot. Thinkstock

Zaskakujące są również wyniki badań, które opublikował w swojej książce dr David Rearden zajmujący się badaniem skutków aborcji. Jego wnioski można przczytać w publikacji `Victims and Victors`. Przytoczmy niektóre z nich: 70% zgwałconych kobiet wybiera poród, a nie aborcję, nawet jeżeli w ich kraju jest legalna. Ofiary gwałtu utożsamiają swoją decyzję z procesem leczenia doznanej krzywdy. W swoich świadectwach przyznają, że nigdy tego nie żałowały. 78% kobiet, które zdecydowały się na aborcję, uznało potem swoją decyzję za najgorszą.

Są też osoby, które mówią, że nie można zmuszać kobiety do urodzenia dziecka z gwałtu, ale niezależnie od tego, nie jest to wina poczętego człowieka. Ono też jest ofiarą.

nie dla aborcji

Fot. Thinkstock

Aborcja może się źle skończyć dla kobiety

Nie wszystkie aborcje są dokonywane w sterylnych warunkach i przez osoby kompetentne. Niektóre metody aborcyjne są bardzo drogie, dlatego wiele kobiet decyduje się na tańsze. Nierzadko przypłacają to potem własnym zdrowiem i życiem. Ślad pozostaje także na psychice.

nie dla aborcji

Fot. Thinkstock

Oddanie dziecka do adopcji to lepsze rozwiązanie niż aborcja

Kobiety, które są za aborcją, często rozpatrują oddanie dziecka do adopcji jako najgorsze z możliwych rozwiązań i od razu tworzą w głowie czarne scenariusze. Zupełnie na opak postrzegają usunięcie ciąży. Nie ma dziecka, nie ma kłopotów – tak to pozornie wygląda. Życie i wybory nie są jednak czarno białe. Tak naprawdę, oddając dziecko do adopcji, stwarzamy mu szansę życia.

Zobacz także: Jak stymulować rozwój mózgu dziecka?

 

Źródło: www.gloswielkopolski.pl/

www.bognabialecka.pl/

Komentarze (52)

Ocena: 4.12 / 5
gość (Ocena: 3) 26.07.2016 15:06
Jasne, upośledzone dziecko będzie miało na pewno świetne życie: wysokopłatną pracę, mega powodzenie u płci przeciwnej itp... tylko jak rodzice umrą to takie dziecko sobie nie poradzi (chyba, że nie dożyje). Nie chce mi się pisać o traumie kobiety zgwałconej, bo nie wyobrażam sobie, żeby którakolwiek taka kobieta chciała urodzić dziecko z gwałtu i by je kochała....
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 23.07.2016 21:51
A co, gdy nosicielka życia skazuje je na kiepski los, bo zażywa alkohol lub pali papierosy? FAS powinien być wskazaniem do rozwiązania tego problemu. Pitagoras mówił, by nie płodzić dzieci pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - złe potomstwo powstaje, i to miał raczej na myśli aniżeli incydentalny jednorazowy brak kontroli ze strony obu jednostek wyrażających się za pomocą stosunku seksualnego.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.07.2016 19:42
Już bym wolała usunąć i żałować całe życie niż urodzić dziecko i oddać. Wtedy non stop bym myślała czy ma dobrze w życiu i czy dobrzy ludzie go wzięli.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 19.07.2016 17:37
Osobiście jestem za prawem, które w chwili obecnej jeszcze obowiązuje, czyli możliwości usunięcia ciąży w przypadku gwałtu lub poważnej choroby u poczętego dziecka lub zagrożenia życia bądź zdrowia matki...Owszem, płód to już odrębny organizm, ale wydaje mi się, że skoro nie było zgody na jego poczęcie i kobieta, która będzie zmuszona je urodzić, może przeżyć taką traumę i takie załamanie nerwowe, że różnie się to może dla niej skończyć, to pozbawione jest to sensu, bo gdzie w tym prawo do samodecydowania....do tego z pewnością może się to łączyć z próbami targnięcia się na swoje życie, bo ja przykładowo nawet sobie takiej sytuacji nie chce wyobrażać, że nosiłabym dziecko gwałciciela. Paranoja. Ale już w sytuacji, gdy kobiety decydują się na seks i wiedzą z czym to się również wiąże - z możliwością zajścia w ciąże, to przepraszam bardzo, ale skoro jesteś na tyle dojrzała na seks, to bądź na tyle dojrzała na macierzyństwo - to tak w skrócie do wszystkich małolat, które w większośc terazi za przeproszeniem ru**ają się z kim popadnie. A o tych wszystkich feministkach nawet nie chce mi się wypowiadać...Niech sobie podwiążą jajniki, jaki problem? A nie biorą się za skrobankę, bo nie potrafiły uważać jak się bzykały...;/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.07.2016 23:35
ojej czy mi sie zdaje czy ktos komu nie odpowiadalo moje zdanie na ten temat usunal komentarz... mianowicie byl on taki ze zgadzam sie z artykulem w 100 jest bardzo madrze napisany, dziecko jest czlowiekiem od poczecia czyli tzw zarodek to tez DZIECKO, wiec aborcja to nic innego jak MORDERSTWO
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo