Pokazała się tuż po porodzie. Ma na sobie tylko... pieluchę! (Prawda o macierzyństwie?)

Zdjęcie odważnej mamy zdobyło na Facebooku kilkaset tysięcy polubień.
Pokazała się tuż po porodzie. Ma na sobie tylko... pieluchę! (Prawda o macierzyństwie?)
fot. zrzut ekranu facebook.com/baconam
09.07.2016

W kolorowych magazynach poświęconych macierzyństwu i wychowywaniu dzieci wszystko wygląda wręcz idealnie. Ciężarne czują się świetnie, poród przebiega gładko, a maluszek nigdy nie grymasi. Nic więc dziwnego, że kiedy przychodzi co do czego, możemy poczuć się bardzo rozczarowane. Prawdziwe życie to jednak nie bajka, a pot, krew i łzy to codzienność każdej matki.

Przypomina o tym niezwykłe zdjęcie, które pojawiło się na Facebooku zaledwie kilka dni temu, a już zdobyło kilkaset tysięcy polubień. Fotografia przedstawia dumnego ojca z noworodkiem. W tle widzimy obolałą mamę ubraną jedynie w… pieluchę dla dorosłych. Internauci docenili tę szczerość.

Dlaczego kobieta zdecydowała się pokazać w tak niezręcznej sytuacji?

Zobacz również: Młoda mama zdradza swoje szokujące metody wychowawcze. Powinna się wstydzić?

 

Amanda Bacon

fot. zrzut ekranu facebook.com/baconam

„To jest macierzyństwo bez cenzury. Dzielę się tym zdjęciem, ponieważ jest bardzo prawdziwe. Jest surowe, niezwykłe, obleśne, ale i cudowne. Wszystko połączone w jedną całość. Posiadanie dziecka to niesamowite doświadczenie, ale o rzeczywistości tuż po porodzie mówi się zdecydowanie za mało. I za rzadko się ją pokazuje.

Niektórzy ludzie uznają zapewne, że to kłopotliwy kadr, ale dlaczego? Naprawdę nie rozumiem takiego podejścia. Powodem może być fakt, że nie słyszymy o takich rzeczy, a tym bardziej ich nie widujemy. Powinniśmy pokazywać każdy aspekt macierzyństwa, także takie momenty jak ten.

I robić to z poczuciem humoru” - pisze Amanda Bacon uwieczniona na zdjęciu przez męża.

Zobacz również: Jak NAPRAWDĘ wygląda ciało po porodzie? Te mamy niczego nie ukrywają!

Amanda Bacon

fot. zrzut ekranu facebook.com/baconam

„Nic nie mówi o macierzyństwie więcej, niż uroczy i napuchnięty noworodek oraz jego mama z wielką pieluchą na pupie - kończy swój post młoda mama ze Stanów Zjednoczonych.

Wpis i zdjęcie spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem internautów. Kilkaset tysięcy polubień i niemal 100 tys. komentarzy świadczą o tym, jak bardzo jesteśmy spragnieni prawdy. „Szkoda, że nie wiedziałam o tym przed pierwszą ciążą. Wyobraźcie sobie te wszystkie kobiety, którym nie przyszło nawet do głowy, żeby zabrać na porodówkę pieluchy także dla siebie” - pisze jedna z nich.

Pojawiły się tylko nieliczne głosy, że to „obrzydzanie macierzyństwa”, które przyniesie więcej szkody, niż pożytku. Niektórzy twierdzą, że przez to zdjęcie tysiące kobiet zrezygnuje z zachodzenia w ciążę.

Zobacz również: Jak wygląda kobiece ciało 24 godziny po porodzie?

Komentarze (26)

Ocena: 4.85 / 5
Mama23 (Ocena: 5) 01.10.2016 14:06
Jestem mama,mam 23 lata synek 14 miesięcy i jak czytam te komentarze to przy niektórych słabo mi się robi i gdybym nie wiedziała jak wygląda poród po tym co przeczytalam zrezygnowalabym bycia matka :D wiadomo każdy jest inny ale nie dajmy się zwariować :) ja radziłam 5 godzib, bóle krzyżowe 3 godziny i też byłam nacinana ale daje słowo nie czułam tego :) położna to robi czy ma się skurcz :) i nie rozumiem niektórych komentarzy dotyczących samego zdjęcia kobieta ma na sobie majtki jednorazowe i pewnie jakiś podkład poporodowy wielkie mi zdziwienie :)
odpowiedz
Krulowa Madka (Ocena: 5) 10.07.2016 00:16
Co za bzdura, to są majtki z siatki żeby powietrze dopływało do cipki i to nie jest wcale pielucha tylko gigantyczna podpaska, bo porodzie jest gigantyczny okres, bez stresu dziewczyny
zobacz odpowiedzi (2)
mama 2 dzieci (Ocena: 5) 09.07.2016 19:04
aż mnie zabolało między nogami ;p
odpowiedz
Edyta (Ocena: 5) 09.07.2016 18:34
Nie wiem o co tyle szumu...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.07.2016 16:43
Mam 22 lata, a w okolicach 26 r.z chciałabym zostać mama (będę po studiach, byc może już w wymarzonej pracy). Niestety, czym bliżej, tym gorzej. Cholernie boje sie tych 9 miesięcy a na myśl o porodzie robi mi sie słabo...tyle sie nasłuchałam ze szkoda gadać...tym bardziej ze byc może będę miała cesarkę ze względu na szwy w oczach (jeżeli jednak będę miała jednak możliwość naturalnie, to chyba jednak sie zdecyduje na ta formę...). Kobiety- to naprawdę jest aż taka tragedia?:( ile trwa sam poród? W sensie ten moment parcia? A przy naturalnym jak bardzo boli to nacięcie? :(:(
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo