Wielkość płodu a tydzień ciąży (7-9 tydzień)

Sprawdź, jak urósł Twój maluszek.
Wielkość płodu a tydzień ciąży (7-9 tydzień)
fot. Thinkstock
10.03.2016

Wszystko zaczyna się od połączenia plemnika z komórką jajową. Potem wyrasta mała fasolka, a kolejnym etapem jest już poród. Tak mniej więcej postrzegana jest ciąża, która w rzeczywistości jest znacznie bardziej skomplikowanym procesem. Na początku faktycznie niewiele się dzieje, ale w kolejnych tygodniach dziecko nabiera konkretniejszych kształtów.

Ważnym momentem jest przełom 2 i 3 miesiąca ciąży, kiedy to wielkość płodu określamy już nie w milimetrach, ale centymetrach. Choć od zapłodnienia minęło już sporo czasu, pociecha nie imponuje jeszcze swoimi wymiarami. Warto jednak zdawać sobie sprawę, jakiej prawdopodobnie jest wielkości.

Spodziewałaś się czegoś większego? Sprawdź wymiary w kolejnych tygodniach.

Zobacz również: CO OZNACZAJĄ OKREŚLENIA NA KARCIE CIĄŻY?

 

wielkość płodu

fot. Thinkstock

7 tydzień ciąży - wielkość płodu

 

Drugi miesiąc ciąży to moment, kiedy płód z mikroskopijnego obiektu przemienia się w bardziej konkretny kształt. W 7. tygodniu ma już około 7 milimetrów długości, czyli tyle, co maleńki owoc jagody.

wielkość płodu

fot. Thinkstock

8 tydzień ciąży - wielkość płodu

 

Koniec drugiego miesiąca to już wyraźna zmiana jego wielkości. W jeden tydzień zostaje ona podwojona! Płód w 8 tygodniu ma już około 1,5 centymetra długości, a jego kształt można porównać do dorodnej maliny.

wielkość płodu

fot. Thinkstock

9 tydzień ciąży - wielkość płodu

 

Początek 3 miesiąca ciąży to kolejny wzrost płodu. Dziecko w 9 tygodniu ma już zazwyczaj 2 centymetry długości, a kształtem przypomina owoc wiśni.

Wielkość płodu w kolejnych tygodniach ciąży sprawdzisz TUTAJ.

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Ania (Ocena: 5) 09.08.2016 12:50
Dziewczyny a bierzecie witaminę D? Mi lekarz przepisał D-Vitum forte w dawce 2000 j.m. jestem w 7 tygodniu i słyszałam już bicie serduszka będę mamą !!!! :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo