Pozycja ułatwiająca zajście w ciążę

Zastosuj się do tych rad, a szybciej zostaniesz mamą!
Pozycja ułatwiająca zajście w ciążę
Fot. Thinkstock
06.03.2016

Wydaje się, że nie ma nic prostszego. Wystarczy kobiet i mężczyzna, odrobina chęci, sprzyjająca atmosfera i po wszystkim. Zajście w ciążę nie jest specjalnie trudne i nie wymaga stosowania żadnych trików. W większości przypadków udaje się to dość szybko, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeszcze bardziej ułatwić ten proces. Zwłaszcza, że problemy dotyczą coraz większej liczby par.

Czy istnieje pozycja idealna, która prowadzi do powiększenia rodziny? O czym powinna pamiętać przyszła mama, a o czym nie może zapomnieć jej partner? Dzięki tym poradom będzie nie tylko przyjemnie, ale i efektywnie. Jeśli dobrze się postaracie, już za 9 miesięcy na świat przyjdzie upragniona pociecha.

Pamiętaj jednak, że nie jest to metoda leczenia problemów z płodnością. Ale na pewno Ci nie zaszkodzi...

 

jak szybko zajść w ciążę

fot. Thinkstock

Najlepsza pozycja aby zajść w ciążę

 

W wyborze pozycji idealnej, jeśli planujemy dziecko, najważniejsze są dwie proste zasady:

1. Kobieta musi znajdować się na dole

2. Pozycja musi sprzyjać głębokiej penetracji

Dzięki temu nasienie ma zwiększone szanse na dostanie się w odpowiednie miejsce, a grawitacja nie utrudnia tego procesu (a wręcz ułatwia plemnikom drogę). Pamiętaj, że wszystko to ma ułatwić starania o potomstwo, ale nie gwarantuje powodzenia za pierwszym razem. Nauka nie udowodniła, że jedna pozycja jest na pewno skuteczniejsza od innej.

jak szybko zajść w ciążę

fot. Thinkstock

Tyłozgięcie macicy - pozycja do zajścia w ciążę

 

Paniom cierpiących na tę przypadłość szczególnie polecana jest pozycja nazywana najczęściej kolankowo-łokciową. Jak sama nazwa wskazuje – partnerka opiera się na swoich kolanach i łokciach, w czasie gdy ukochany zbliża się do niej od tyłu. Nie ulega wątpliwości, że przy takim ułożeniu ciała nie będziesz mogła się specjalnie wykazać, ale efekty są warte poświęcenia.

Przyjmuje się, że pozycja ta ułatwia zajście w ciążę przy tyłozgięciu macicy, bo:

- umożliwia głęboką penetrację,

- nasienie ma szansę przedostać się dalej.

 

jak szybko zajść w ciążę

fot. Thinkstock

Jak zajść szybko w ciążę?

 

Zajściu w ciążę sprzyjają wszystkie pozycje, w których kobieta znajduje się na dole, a partner może dokonać głębokiej penetracji. Najlepiej, gdy jej biodra znajdują się na wzniesieniu, co zapobiegnie wyciekowi nasienia.

- pozycja misjonarska

- pozycja leżąca z uniesionymi nogami

- pozycja na pieska

- pozycja nazywana pługiem – partner utrzymuje kobietę za biodra, a jej nogi uniesione są do góry

- pozycja na łyżeczkę

- pozycja delfin – mężczyzna utrzymuje kobietę za pośladki, a jej ciało zwisa ku podłożu

- pozycja motyl – kobieta leży na wzniesieniu i opiera nogi na ramionach partnera

 

jak szybko zajść w ciążę

fot. Thinkstock

Jak szybko zajść w ciążę po łyżeczkowaniu?

 

Zabieg ten wskazany jest po porodzie, poronieniu lub w celach diagnostycznych. Pomijając uwarunkowania czysto fizyczne i hormonalne, staranie się o dziecko po łyżeczkowaniu nie różni się specjalnie od wcześniejszych zbliżeń. Należy jednak pamiętać, by nie współżyć bezpośrednio po zabiegu. Kobieta nie może odczuwać żadnych skutków ubocznych.

Kiedy jesteś na to gotowa i chcesz starać się o dziecko – postaw na pozycję, która umożliwia głęboką penetrację i ułatwia utrzymanie nasienia. Za najbardziej efektywne uznaje się: pozycję misjonarską, na pieska, na łyżeczkę i wszystkie z uniesionymi nogami.

Powodzenia!

 

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie