Pozycja seksualna w ciąży

Stan błogosławiony nie wyklucza satysfakcji z seksu. Na co możesz sobie pozwolić?
Pozycja seksualna w ciąży
Fot. Thinkstock
29.02.2016

Wielu mężczyzn żali się, że ciąża to trudny czas nie tylko dla oczekującej na dziecko partnerki, ale także dla nich. Stan błogosławiony trwa zazwyczaj 9 miesięcy, a potrzeby seksualne panów wcale w tym czasie nie maleją. Czasami bywają niezaspokojone aż do momentu rozwiązania. Przeszkodą okazuje się nie tylko nasze osłabienie, kiepskie samopoczucie czy inne dolegliwości fizyczne, ale także strach.

Niektóre ciężarne obawiają się, że seks może zaszkodzić dziecku. Nie potrafimy znaleźć odpowiedniej pozycji i nie do końca wiemy, na co możemy sobie pozwolić, więc profilaktycznie rezygnujemy z bliskości. To błąd. Maleństwu nic złego się nie stanie. Poszkodowany będzie za to partner i wasz związek.

Jak się bezpiecznie kochać w tym szczególnym czasie? To każda przyszła mama wiedzieć powinna.

 

seks w ciąży

fot. Thinkstock

Pozycja półleżąca w ciąży

 

W zaawansowanej ciąży nawet wypoczynek staje się kwestią problematyczną. Coraz większy brzuch uniemożliwia wygodny sen w większości pozycji, dlatego wiele kobiet decyduje się leżeć na wznak w pozycji półleżącej. Dzięki temu odciążają kręgosłup. A gdyby tak wykorzystać okazję i zacząć się kochać w tej pozycji?

Nie jest to najlepsza opcja, bo seks w pozycji półleżącej niewiele różni się od pozycji misjonarskiej. Wciąż istnieje ryzyko zbyt głębokiej penetracji, która może wywołać skurcze oraz nacisk na brzuch i macicę.

To jak inaczej?

seks w ciąży

fot. Thinkstock

Bezpieczna pozycja w ciąży

 

Ciężarne kobiety bywają przewrażliwione i zapominają o tym, że stan błogosławiony to nie choroba. Wbrew pozorom, życie intymne przyszłych rodziców nie musi się różnić od tego sprzed zapłodnienia. Możecie robić dokładnie to samo, co wcześniej, ale pamiętając o trzech prostych zasadach.

1. Wybrana pozycja powinna zostać zaakceptowana przez oboje partnerów

2. Musisz czuć się komfortowo pod względem fizycznym i psychicznym

3. Należy unikać nacisku na brzuch i macicę

Cała reszta zależy od waszych potrzeb i inwencji, choć to nie koniec zaleceń specjalistów.

 

seks w ciąży

fot. Thinkstock

Jakich pozycji unikać w ciąży?

 

Na początku ciąży, czyli w pierwszym trymestrze, praktycznie nie ma żadnych przeciwskazań. Możesz kochać się w dowolnej pozycji, która sprawia ci przyjemność i jest komfortowa. Z czasem należy zachować ostrożność.

1. Unikaj pozycji, które wymagają od ciebie leżenia na brzuchu

2. Nie pozwalaj partnerowi na silny ucisk brzucha i okolicy macicy

3. Uważaj z głęboką penetracją, bo pobudzenie szyjki macicy może wywołać przedwczesne skurcze

Zresztą, sama poczujesz co sprawia ci przyjemność i jest bezpieczne dla dziecka.

seks w ciąży

fot. Thinkstock

Pozycja misjonarska w ciąży

 

Inaczej nazywana pozycją klasyczną. Kobieta leży na plecach, a partner na niej, podtrzymując się na łokciach lub kolanach. Na początku ciąży nie ma specjalnych przeciwskazań co do jej stosowania, ale w kolejnych miesiącach lepiej z niej zrezygnować. Dlaczego?

1. Pozycja misjonarska umożliwia głęboką penetrację, która może pobudzić szyjkę macicy i wywołać przedwczesne skurcze

2. W pozycji klasycznej ciężar partnera spoczywa na ciele kobiety, co może doprowadzić do ucisku brzucha

3. Pozycja ta obciąża kręgosłup kobiety, zwłaszcza jeśli partner jest od nas znacznie cięższy

seks w ciąży

fot. Thinkstock

Najbezpieczniejsza pozycja seksualna w ciąży

 

Na jeźdźca – partner leży na wznak, a kobieta siada na jego biodrach. W tej pozycji brzuch nie jest narażony na nacisk, a ciężarna może kontrolować głębokość penetracji.

Na pieska – kobieta opiera się na łokciach, zabezpieczając w ten sposób coraz większy brzuch, a partner opiera swoje dłonie na jej biodrach. To pozycja bezpieczna pod warunkiem, że nie dojdzie do zbyt głębokiej penetracji.

Na boku – ciężarna leży na boku, jej brzuch znajduje oparcie na łóżku, a partner zbliża się do niej od tyłu.

Na siedząco – kobieta siada na łóżku lub krześle, partner klęka na podłodze i dochodzi do zbliżenia. Brzuch nie jest narażony na nacisk i nie jest możliwa zbyt głęboka penetracja.

 

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2016 20:13
Sex w ciąży w moim przypadku jest poświęceniem się dla partnera. Mam zero ochoty na zbliżenia i do tego czuję się jak wieloryb
odpowiedz

Polecane dla Ciebie