Bez cenzury: Pierwsze słowa matek zaraz po porodzie

Zamiast „witaj maluszku” - „dzięki Bogu, że już ze mnie wyszedł!”.
Bez cenzury: Pierwsze słowa matek zaraz po porodzie
fot. Thinkstock
14.12.2015

Słuchając opowieści młodych mam, można odnieść wrażenie, że ciąża, poród i macierzyństwo to niekończąca się sielanka. Wstydzimy przyznać się do chwil zwątpienia, zmęczenia i bólu, bo ktoś mógłby stwierdzić, że widocznie nie nadajemy się do tej roli. Zmowa milczenia dotyczy wszystkiego, co niewygodne i negatywne. Na chwilę szczerości pozwalają sobie nieliczne, ale kiedy już się zwierzą – dają do myślenia.

Jeden z amerykańskich portali dla matek poprosił swoje użytkowniczki o zacytowanie pierwszych słów, jakie wypowiedziały po narodzinach dziecka. Jeszcze na porodówce, tuż po wyjściu maleństwa z łona. Nie zawsze są to sformułowania cenzuralne, ale warto docenić ich prawdziwość. Czegoś takiego nie przeczytacie w kolorowych magazynach poświęconych macierzyństwu, ani nie usłyszycie od matek-celebrytek.

Mają się czego wstydzić?

czy poród boli

fot. Thinkstock

„Dzięki Bogu, że już ze mnie wyszedł!”

Betsy właśnie w ten sposób powitała swojego nienarodzonego syna. Najprawdopodobniej poród wcale nie był tak przyjemny, jak oficjalnie zwykło się mówić.

„O cholera!”

To pierwsze słowa Kristen po zobaczeniu swojego upragnionego maleństwa. Noworodek nie przypominał laleczki, ale raczej... małego potwora.

czy poród boli

fot. Thinkstock

Następnym razem poproszę o cesarskie cięcie”

Tym jednym zdaniem Summer podsumowała trud i ból związany z naturalnym porodem. Uczciwie przyznała, że nigdy więcej nie chce tego przeżywać.

„Żartujecie sobie? To jest niby moje dziecko?!”

Jaclyn miała poważne wątpliwości, czy pomarszczony, brudny i śliski stwór to rzeczywiście jej potomek. W kolorowych magazynach noworodki wyglądają trochę inaczej.

czy poród boli

fot. Thinkstock

„Nie mogę się doczekać kolejnego porodu!”

Mama o imieniu Carol mocno się wyłamała. Dla niej poród był doświadczeniem niezwykle pozytywnym i na pewno nie czuje strachu przed następnym.

„Przepraszam, że oczekiwanie na ciebie 13 dodatkowych dni tak mnie wkurzało”

Liberty chciała mieć to jak najszybciej za sobą, ale potomek wcale nie spieszył się do przyjścia na świat. Urodziła 2 tygodnie po terminie, ale było warto.

 

czy poród boli

fot. Thinkstock

„O mój Boże, to dziewczynka!”

Wszystkie wykonane do tej pory badania wykazywały, że Elizabeth urodzi synka. Nie znamy szczegółów, ale najprawdopodobniej zdążyła urządzić chłopięcy pokój i zakupić ubranka.

„Dlaczego niby mam przestać przeć?! O, dziecko już wyszło”

Dorinda nie zauważyła, że akcja porodowa dobiegła już końca. Przegapiła moment wyjścia potomka z łona. To była na pewno miła niespodzianka.

 

czy poród boli

fot. Thinkstock

„Ale się klei...”

Courtney była wyraźnie zdegustowana, kiedy położono jej na piersi obślizgłe maleństwo. To efekt nadmiaru emocji, a na pewno nie braku miłości.

„Przepraszam, że tak przeklinałam”

Soczysty język Katie dał się we znaki personelowi medycznemu. Pielęgniarki i położna przez cały poród wysłuchiwali potwornych przekleństw, ale najwyraźniej byli do tego przyzwyczajeni.

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.12.2015 19:59
Moje było "To na pewno moje? Jest taki brzydki" Teraz to najprzystojniejszy 2 latek na świecie ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.12.2015 18:57
WITAM, sprzedam zestaw WOW złozonego z Mifepristone i Misoprostol . Miferpistone blokuje wydzielanie hormonu progesteronu, który warunkuje utrzymanie ciąży. Bez tego hormonu przerywa się więź między zarodkiem a ścianą macicy, wystepują skurcze. Misoprostol natomiast wzmacnia skurcze, pomagając wydalić produkty ciąży z macicy. W przypadku zamówienia środków ze strony women on web wpłącasz pieniądze na konto a paczki w 90% przechwytywane są na granicy kraju przez urząąd celny. Wynikiem tego jest znaczne opóźnienie (około 6 tygodni) lub niedostarczenie przesyłki - na co nie można pozwolić gdyż każdy DZIEŃ PRZY TAKIEJ KURACJI JEST ISTOTNY. Środki sprowadzane są z jednej z hurtowni medycznych na terenie Holandii. Wysyłam je z Polski więc paczka dotrze do Ciebie na 100%, nie będzie obaw o przechwycenie jej za granicą. W ciągu dwóch dni roboczych otrzymasz przesyłkę. Z swojej strony udzielam dokłądnych informacji o kuracji po trzymaniu paczki. Zawartość przesyłki: 1x Mifepristone 8x Misoprostol Instrukcja dawkowania Tanio!! KONTAKT: 66314trzy828
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2015 18:05
Kiedy pierwszy raz zobaczyłam swoją córeczkę ... popłakałam się... ze szczęścia oczywiście :-) . Niestety ból jest okropny ale teraz gdy już wszystko minęło uważam ze warto i mam trochę strach przed następnym porodem ale sobie myślę że ból wkońcu przechodzi a ty możesz bez przerwy tulic swoje dzieciątko :-) :-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2015 13:10
Moje pierwsze słowa to " O matko jaki on brzydkiiii"
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2015 05:52
Nie ma co oszukiwac stasznie to boli.Pukalam sie w czolo jak kolezanki mi mowily,ze sie zapomina i warto sie poswiecic.Na koncu porodu zobaczylam malego pofaldowanego potworka.A teraz jest najpiekniejszym dzieckiem na swiecie i hie moge sie doczekac nastepnego,ale porod tylko ze znieczuleniem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo