TEST: Co tak naprawdę myślisz o aborcji?

Te pytania pozwolą Ci się zastanowić nad tą niezwykle trudną kwestią.
TEST: Co tak naprawdę myślisz o aborcji?
12.08.2015

Aborcja to temat, który w Polsce wzbudza ogromne emocje. Czasami zbyt duże. Oficjalnie mamy prawo przerwać ciążę wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, ale skala problemu jest znacznie większa. Podziemie aborcyjne to tysiące wykonanych zabiegów każdego roku. Udajemy, że tego nie widzimy i że temat zupełnie nas nie dotyczy. Rzadko zastanawiamy się nad tym, jak postąpiłybyśmy w momencie, gdyby niechciana ciąża nie dotyczyła anonimowej kobiety w statystykach, ale nas samych.

Nie ulega wątpliwości, że nie każda z nas byłaby do tego skłonna. To kwestia nie tylko światopoglądu, ale przede wszystkim charakteru, priorytetów i sytuacji życiowej. Może czas o tym pomyśleć? Rozwiąż nasz test odpowiadając na 20 pytań. Za każdą odpowiedź twierdzącą przyznaj sobie 5 procent, za negatywną – 0 proc. Zsumuj je, a ostateczny wynik powie Ci, jak wielkie istnieje ryzyko, że jeśli staniesz przed decyzją o przerwaniu ciąży, byłabyś skłonna to zrobić.

Może się okazać, że oficjalnie jesteś przeciwko prawu kobiet do decydowania o sobie, a w głębi duszy sprawa wygląda na bardziej skomplikowaną... Im wyższy wynik, tym Twoja większa akceptacja dla aborcji.

aborcja

1. Czy uważasz się za osobę niewierzącą lub przywiązaną do wartości katolickich, ale niepraktykującą?

2. Czy jesteś zwolenniczką kierowania się rozumiem, zamiast wiarą?

3. Czy jesteś przeciwko temu, aby religia miała jakikolwiek wpływ na ustrój państwa i stanowione w nim prawo?

4. Czy jesteś za rozdziałem państwa od Kościoła i irytują Cię wszelkie próby wywierania nacisku przez duchownych na polityków?

5. Czy uważasz, że masz w sobie feministyczny pierwiastek i chciałabyś, aby prawa kobiet były rozszerzane, zamiast ograniczane?

aborcja

6. Czy uważasz, że zarodek, a nawet płód w początkowym stadium rozwoju, to jeszcze nie człowiek?

7. Czy jesteś zwolenniczką zasady, że każda kobieta powinna mieć prawo decydowania o swoim ciele – także o tym, co rozwija się w jej łonie?

8. Czy akceptujesz wszelkie formy antykoncepcji i nie sugerujesz się w tym względzie zakazami Kościoła?

9. Czy uważasz, że lekarze powinni w swojej pracy opierać się wyłącznie na wiedzy medycznej, a nie osobistych przekonaniach?

10. Czy uważasz, że obowiązująca ustawa aborcyjna jest zbyt konserwatywna?

aborcja

11. Czy na myśl, że mogłabyś teraz zajść w ciążę, odczuwasz nie tylko niepokój, ale wręcz przerażenie?

12. Czy dopuszczasz do myśli, że są sytuacje, kiedy lepiej, żeby dziecko się nie urodziło?

13. Czy jesteś zwolenniczką zasady, że matka powinna mieć prawo do przerwania ciąży, kiedy płód jest wyraźnie uszkodzony, a jego rozwój w łonie zagraża życiu kobiety?

14. Czy masz wątpliwości co do tego, czy w aktualnej sytuacji życiowej podołałabyś roli matki?

15. Czy jesteś przeciwna publicznemu prezentowaniu przez przeciwników aborcji fotografii zakrwawionych płodów?

aborcja

16. Czy uważasz, że zakaz przerywania ciąży przynosi więcej strat, niż pożytku?

17. Czy jesteś zdania, że możliwość dokonania legalnej aborcji jest zawsze lepsza od zamiatania sprawy pod dywan i niekontrolowanej działalności podziemia aborcyjnego?

18. Czy byłabyś w stanie zrozumieć i nie piętnować kobiety, która publicznie przyzna się do dokonania takiego zabiegu?

19. Czy podziwiasz odwagę kobiet, które decydują się o tym opowiedzieć?

20. Czy jesteś przeciwna nazywaniu aborcji morderstwem?

Komentarze (20)

Ocena: 4.2 / 5
Anonim (Ocena: 1) 23.08.2015 14:04
ktoś mądry...współczuje Ci:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 23.08.2015 13:57
Ale żadna matka nie ma prawa decydować o pozbawieniu życia swojego jeszcze nienarodzonego dziecka!Jeśli kobieta jest z powołania matka która kocha bezgranicznie swoje dziecko to nie pozwoli mu umrzeć.Kochać kogoś bezgranicznie i bezinteresownie to znaczy również poświęcić dla niego życie.Każda matka która w ten sposób kocha swoje dziecko jest zdolna do takiego poświęcenia bez zastanowienia...:)
odpowiedz
Inna (Ocena: 1) 23.08.2015 13:50
Zapomniałam dodać ze oceniam na 1 i 0% aborcji!!!
odpowiedz
Inna (Ocena: 5) 23.08.2015 09:35
Ludzie po prostu uszy więdną jak się czyta te Wasze wypowiedzi!Nie ma żadnego dobrego argumentu przemawiającego za aborcją.Oczywiście kto co zrobi to kwestia sumienia każdego z Was.Jestem osoba wierzącą ale w mojej opinii nie ma znaczenia kwestia wiary.Nie mam nic do ateistów a nawet modlę się za nich żeby Bóg obdarzył ich łaską wiary.Chrzestny mojego synka jest niewierzący-i co z tego.Każdy człowiek zasługuje na szacunek.A tym bardziej nowe poczęte życie.Żaden człowiek nie ma prawa decydować o życiu drugiego człowiek.Zycie może dać i odebrać tylko Bóg.I nie ma czegoś takiego jak płód-bardzo nie lubię tego określenia.Płód-to określenie medyczne.Maleńka istota w łonie swojej mamy to taki sam człowiek jak ja czy Ty.Dlaczego uważasz że dziecko poczęte w wyniku gwałtu powinno być zabite?A czym ono różni się od Ciebie?To nie wina tego dziecka że w taki sposób zostało poczęte.A dzieci upośledzone umysłowo albo mające różne wady genetyczne?Zazwyczaj dzieci ciężko chore i tak same umierają.Ale poza kalectwem czym takie dziecko rożni się od Ciebie że masz prawo decydować aby pozbawić je życia??!To też są LUDZIE!!!Ludzie którzy mają uczucia.Można by wymieniać mnóstwo przykładów...Jest to straszną tragedia że jest tylu ludzi wśród Was którzy popierają aborcję.Aborcja-jest morderstwem,jest pozbawieniem życia niczemu niewinnego dziecka które nie prosiło się o przyjście na ten świat.Ale tak jak wspomniałam jest to przede wszystkim kwestia sumienia.A podobno przez sumienie często przemawia do nas sam Bóg...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.08.2015 23:52
ABORCJA POWINNA BYC LEGALNA CIAZE NIE CHCIANE BYLY I BEDA OKRUTNIEJSZE JEST BARDZIEJ JAK ZNAJDUJEMY NOWORODKA NIE ZYWEGO NA SMIETNIKU W REKLAMOWCE KOBIETY I TAK BEDA SIE POZBYWAC NIE CHCIANYCH DZIECI W TAKI CZY INNY SPOSOB NIESTETY ALE ALE TAKA JEST RZECZYWISTOSC I NIKT TEGO NIE ZMIENI ZADNE ZAKAZY I NAKAZY I NIE POMOZE TU ZADNA WIARA I NIE NAM OSADZAC CZYNY CZLOWIEKA TAKI JEST CALY SWIAT
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo