7 powodów, dlaczego antykoncepcja jest ważna i każdy powinien mieć do niej dostęp!

Dzięki pigułkom i prezerwatywom możesz się dłużej uczyć, masz lepszą pracę i jesteś szczęśliwsza.
7 powodów, dlaczego antykoncepcja jest ważna i każdy powinien mieć do niej dostęp!
29.06.2015

Pomimo tego, że Kościół katolicki konsekwentnie sprzeciwia się wszelkim formom antykoncepcji, Polacy nie za bardzo się tym przejmują. Zdecydowana większość rodaków deklarujących się jako wierzący stale korzysta z takich metod jak prezerwatywy czy pigułki hormonalne. Chociaż twierdzimy, że jesteśmy blisko Boga, nauczania w tej kwestii nigdy nie zaakceptowaliśmy. Historia udowadnia, że wiele na tym zyskaliśmy.

Antykoncepcja wcale nie ogranicza się do tego, że możesz sobie pozwolić na niezobowiązujący seks bez żadnych konsekwencji. Zapobieganie niechcianej ciąży wpływa na obraz całego społeczeństwa. Zwłaszcza kobiet, które dzięki temu mogą się realizować i kształcić, zamiast wychowywać potomstwo, które przyszło na świat zdecydowanie za wcześnie.

Na łamach serwisu Mic.com przytoczono 7 powodów, dlaczego antykoncepcja jest ważna i każdy powinien mieć do niej dostęp. Trudno z nimi dyskutować...

zalety antykoncepcji

ANTYKONCEPCJA NAS USZCZĘŚLIWIA

Badacze wykazują, że związki, w których stosuje się antykoncepcję, są zazwyczaj bardziej zadowolone. Partnerzy czują, że mają kontrolę nad własnym życiem i nie obawiają się wpadki. Niechciana ciąża zazwyczaj niszczy pomiędzy nimi relacje, prowadzi do depresji, nieporozumień i frustracji.

Czy nadal trzeba kogoś przekonywać, że zapobieganie jest lepsze od późniejszego „leczenia”?

zalety antykoncepcji

DZIĘKI ANTYKONCEPCJI WYRÓWNUJEMY SWOJE SZANSE

Jeszcze kilkanaście lat temu mężczyźni byli od nas znacznie lepiej wykształceni, lepiej zarabiali, łatwiej było im osiągnąć sukces. Jednym z powodów był utrudniony dostęp do środków zapobiegających ciąży. My zaliczałyśmy wpadki, rodziłyśmy i wychowywałyśmy dzieci, a oni w tym czasie mogli się dalej realizować. Badania pokazują jednoznacznie, że powoli odrabiamy straty. Spory udział w tym ma nasza świadomość i antykoncepcja.

zalety antykoncepcji

ANTYKONCEPCJA POZWALA NA DŁUŻSZĄ NAUKĘ

Nie ma co udawać, że nastolatkowie spędzają całe dnie na nauce i zupełnie nie myślą o seksie. Większość z nas ma pierwsze doświadczenia w tym względzie już w wieku 16-17 lat. Gdyby nie antykoncepcja, większość pierwszych miłości kończyłaby się wpadką. A to oznacza jedno – nieletnia dziewczyna, zamiast się uczyć i budować swoje szanse na lepszą przyszłość, musiałaby się zajmować dzieckiem.

zalety antykoncepcji

DZIĘKI ANTYKONCEPCJI MOŻESZ STUDIOWAĆ

Fakty są nieubłagane. Jak wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, szanse na to, że nie posiadasz wiedzy o antykoncepcji i jej nie stosujesz, a potem rozpoczynasz studia wyższe, są niewielkie. Zdecydowana większość studentek miało dostęp do antykoncepcji już w wieku nastoletnim. To zapobiegło niechcianej ciąży i pozwoliło na to, aby nadal się kształciły. Z małym dzieckiem byłoby to trudne.

zalety antykoncepcji

ANTYKONCEPCJA WPŁYWA NA WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA

Sprawa jest prosta – jeśli nie stosujesz antykoncepcji i nie rezygnujesz z seksu, wpadka to tylko kwestia czasu. Kończy się to zazwyczaj przerwaniem nauki, niepodjęciem studiów i wczesnym małżeństwem. Te okoliczności sprawiają, że masz o wiele mniejsze szansę na porządną edukację i zdobywanie doświadczeń na polu zawodowym. Takie kobiety zazwyczaj wykonują najprostsze i najgorzej opłacane prace.

zalety antykoncepcji

ANTYKONCEPCJA SPRAWIA, ŻE JESTEŚMY LEPSZYMI MATKAMI

Brzmi absurdalnie, ale sporo w tym prawdy. Ciąża planowana i w momencie, jaki same wybrałyśmy, jest zawsze lepszym rozwiązaniem od wpadki. Nastolatka, która musi zmierzyć się z tym wyzwaniem zazwyczaj kiepsko sobie radzi. Zawala szkołę, popada we frustrację, jest niesamodzielna, ma kłopoty z dogadaniem się z ojcem dziecka. To wszystko odbija się na potomstwie. Świadome macierzyństwo w późniejszym wieku to lepsze rozwiązanie.

zalety antykoncepcji

DZIĘKI ANTYKONCEPCJI MASZ LEPSZE WARUNKI DO WYCHOWANIA DZIECKA

Z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że brak wiedzy o zapobieganiu ciąży oraz brak dostępu do środków antykoncepcyjnych zazwyczaj odbija się na naszym statusie materialnym. Krótko mówiąc – jeśli za wcześnie zajdziesz w nieplanowaną ciążę, istnieje ryzyko, że już zawsze pozostaniesz biedna. Dzieci urodzone w związkach, które się zabezpieczały i podjęły świadomą decyzję o rodzicielstwie, wychowują się w znacznie lepszych warunkach.

Komentarze (25)

Ocena: 4.68 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2016 23:29
Przez opóźnianie zajścia w ciążę a więc bezpośrednio przez antykoncepcję mamy mniejszą liczbę dzieci, brak zastępowalności pokoleń, problem z wypłacalnością emerytur, konieczność sprowadzania imigrantów z innych kręgów kulturowych, co rodzi konflikty etniczne, mamy także epidemię niepłodności, większą liczbę chorych dzieci, większą liczbę aborcji eugenicznych oraz kryzys na rynku pracy w związku z brakiem siły roboczej. Coś za coś.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2015 13:06
Ze względu na endometriozę przyjmuję od kilku lat tabletki antykoncepcyjne. To nie jest mój wybór, po prostu nie mam wyjścia, jak odstawiam tabletki nowe torbiele rosną. Do tabletek osłonowo zażywam provag, który chroni przed infekcjami intymnymi i poprawia nawilżenie podczas stosunku, niestety podczas stosowania hormonów problemy z nawilżeniem to standard.
odpowiedz
Jola (Ocena: 5) 17.07.2015 20:22
Nie można tak generalizować jeśli się zajdzie w ciąże w młodym wieku to już do końca życia będzie się niespełnionym człowiekiem. Wszystko to kwestia chęci. Kiedy dziecko podrośnie można kontynuować szkołę, można pracować, imprezować itp. Mam dwójkę dzieci, męża 26 lat i jestem szczęśliwa. Dopiero od nie dawna zaczęłam przyjmować pigułki ale to ze względu na cerę bo pojawił się u mnie trądzik. Równocześnie biorę harmonellę, która chroni serce i wątrobę oraz pomaga utrzymywać prawidłową, masę ciała. Pozdrawiam.
odpowiedz
jarosław (Ocena: 1) 07.07.2015 14:59
ja od kilku lat używam z żoną ladycompa, żona nie musi się szprycować chemią. Mimo, że mam ponad 40 lat, gdy się pojawi ziolone światełko na lady compie, czuję się jak 18 latek. Z sexem jest tak samo jak z czekoladą, za dużo nie dobrze, za mało nie dobrze. Cieszę się, że udało mi się swoją seksualność jakoś uregulować. Cieszę się też, że żona nie musi brać żadnego świństwa.
odpowiedz
... (Ocena: 5) 02.07.2015 16:46
zascianek? co za bzdury..12 letnie dziecko by takich glupot nawet nie napisalo
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo