Sprawdź, czy grozi Ci wpadka w młodym wieku. Wszystko zależy od orientacji seksualnej!

Lesbijki i geje zostają rodzicami znacznie częściej niż heteroseksualni nastolatkowie.
Sprawdź, czy grozi Ci wpadka w młodym wieku. Wszystko zależy od orientacji seksualnej!
03.06.2015

Chociaż świat idzie do przodu, młodzież wie coraz więcej i ma coraz bardziej swobodny dostęp do antykoncepcji, nastoletnie ciąże to wciąż ogromny problem. W Polsce każdego roku matkami zostają tysiące niepełnoletnich dziewcząt. Większość z nich przyznaje później, że nie wiedziały, jak się zabezpieczyć albo... o tym zapomniały. Komu najbardziej grozi wpadka w młodym wieku? Sprawdzili to naukowcy.

Badacze z amerykańskiego Uniwersytetu George`a Masona chcieli się dowiedzieć, jakiej orientacji seksualnej są współcześni młodzi ludzie. Przy okazji poznawania prawdy o naszych upodobaniach, odkryli coś jeszcze – zaskakującą zależność pomiędzy orientacją a wczesnym rodzicielstwem. Wnioski płynące z badania szokują, bo tego nikt się nie spodziewał!

Okazuje się, że im bardziej mamy się ku przedstawicielom tej samej płci, tym większe ryzyko, że doczekamy się dziecka w nastoletnim wieku.

wpadka w młodym wieku

W badaniu wzięło udział niemal 10 tysięcy uczniów z Nowego Jorku. Wyniki eksperymentu teoretycznie nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, ale z faktami trudno dyskutować...

23 procent – tyle dziewcząt, które uznają się za lesbijki, jest aktualnie lub było w ciąży,

20 procent – tyle ciężarnych nastolatek odnotowano wśród dziewczyn określających się jako biseksualistki,

13,3 procent – tyle wynosi wskaźnik nieplanowanej ciąży w młodym wieku wśród heteroseksualistek, które przyznają się do sporadycznych kontaktów z innymi kobietami,

13,7 procent – tyle heteroseksualnych dziewcząt, które sypiają tylko z chłopcami, zaszło w ciążę.

Szokujące? W takim razie spójrzcie na wyniki wśród przedstawicieli płci przeciwnej...

wpadka w młodym wieku

O ile można zrozumieć, że zdeklarowana lesbijka w młodym wieku eksperymentuje i może zajść w nieplanowaną ciążę, tak wyniki dotyczące chłopców trudno racjonalnie wytłumaczyć.

28,6 procent – tylu zdeklarowanych nastoletnich gejów zostanie lub już zostało ojcami,

37,7 procent – tyle wynosi wskaźnik ryzyka zapłodnienia partnerki przez młodych mężczyzn, którzy uznają się za biseksualistów i sypiają z przedstawicielami obydwu płci,

10 procent – zaledwie tylu heteroseksualnych chłopców, którzy miewają kontakty intymne wyłącznie z płcią przeciwną, zapłodniło swoje partnerki.

Okazuje się więc, że to mniejszości seksualne podejmują najbardziej ryzykowne zachowania i to im młode rodzicielstwo grozi najbardziej.

wpadka w młodym wieku

Naukowcy nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić, dlaczego tak się dzieje. Według nich kluczowe jest wychowanie seksualne młodzieży. Z badania wynika, że osoby homo i biseksualne są w swoich zachowaniach najbardziej nieprzewidywalne i najczęściej muszą ponosić tego konsekwencje. Nawet zdeklarowanym gejom i lesbijką zdarzają się intymne kontakty z płcią przeciwną.

Okazuje się, że kiedy przekazujemy młodzieży wiedzę na temat metod zapobiegania ciąży, powinniśmy brać pod uwagę także ich orientację. Nie można ignorować przedstawicieli mniejszości, sądząc że im nic nie grozi. Badanie pokazało, że to właśnie oni ponoszą najczęściej konsekwencje swojej niewiedzy – czytamy w raporcie końcowym.

Spodziewaliście się czegoś takiego?

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 3.91 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2015 21:38
mam 27 lat, z moim obecnym partnerem jestem juz okolo 7 lat. Od samego poczatku uprawiamy seks bez zabespieczenia i ani raz nie mialam podejrzenia o zajscie w ciaze. Co moze byc tego przyczyna? zaznaczam,ze kochamy sie raz na miesiac a dwa,ze moj partnek jest otyły? czy to wlasnie otyłosc jest tego przyczyna, czy to,ze ma dobry refleks? ( mowie od razu,ze dziecka nie chce,poprostu mnie to zastanawia) Pozdrawiam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 04.06.2015 00:50
nie rozumiem jednej rzeczy... jak lesbijka albo gej może zostać rodzicem w młodym wieku i to przez przypadek?! może mi to ktoś wytłumaczyć?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 03.06.2015 15:20
"O ile można zrozumieć, że zdeklarowana lesbijka w młodym wieku eksperymentuje i może zajść w nieplanowaną ciążę, tak wyniki dotyczące chłopców trudno racjonalnie wytłumaczyć." CO TO ZA BLUSZIT? to młodzi homoseksualni faceci już nie mogą eksperymwntować? dlaczego niby u lesbijek "można to racjonalnie wytłumaczyć"? + "gejom i lesbijką" - kto to pisał i dlaczego nikt nie zrobił korekty? dlaczego ja w ogóle jeszcze wchodzę na tę stronę...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 03.06.2015 12:39
Co za dnooooo.... jestes homo to masz predyspozycje do zajscia mlodo w ciaze? Jak osoby tej samej plci maja to zrobic? Moze ktos mnie oswieci
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2015 12:37
Sądziłam, że mi nie grozi. Zawsze wydawało mi się, że będę mieć dziecko najpóźniej z koleżanek, a tu niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. No cóż, życie nie raz zaskakuje. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie