Kiedy powinnaś urodzić dziecko?

Być może przegapiłaś już najlepszy moment na zajście w ciążę.
Kiedy powinnaś urodzić dziecko?
25.02.2015

Kobiety pod wieloma względami są w znacznie gorszej sytuacji od mężczyzn. I nie chodzi nam jedynie o to, że co miesiąc musimy znosić katusze, które serwuje nam natura czy o fakt, że poród to droga przez mękę. Przede wszystkim, na posiadanie potomstwa mamy znacznie mniej czasu niż mężczyźni, chociaż zegar biologiczny tyka dla obu płci podobnie.

Przede wszystkim jednak, jeśli chodzi o kobiety, sprawa jest dosyć skomplikowana, ponieważ rodzimy się z określoną liczbą komórek jajowych. Mężczyźni zaś produkują spermę na bieżąco. Dlatego z wiekiem ilość naszych komórek rozrodczych nie ulega zmniejszeniu. Pogarsza się za to znacznie ich jakość.

Jeśli macie z partnerem w planach dzieci, powinniście koniecznie sprawdzić, w jaki sposób starzeją się wasze komórki rozrodcze.

 

fashion couple editorial

Po trzydziestce

Kobieta ma znacznie mniej komórek jajowych niż dekadę wcześniej.

Przed 40 rokiem życia

W komórkach jajowych znacznie częściej pojawiają się wady genetyczne, ponadto jedynie 54% starających się o dziecko przez rok kobiet zajdzie w ciążę.

Mężczyźni zaczynają produkować więcej plemników o niestandardowym kształcie, które w dodatku znacznie wolniej się poruszają. To jeden z powodów, dla których urodzone dzieci częściej zapadają na autyzm lub schizofrenię.

 

fashion couple editorial

Po 45. roku życia

Po tym czasie naprawdę niewielu kobietom udaje się zajść w ciążę i przejść przez ten czas bez komplikacji. Ponadto drastycznie wzrasta liczba dzieci urodzonych z wadami genetycznymi. 1 na 30 kobiet urodzi dziecko z zespołem Downa.

 

Na tym etapie wiele chorób jest w stanie pogorszyć męską płodność, dodatkowo wahania hormonalne wpływają na ilość i jakość spermy. Zapłodnienie partnerki może być naprawdę trudne.

 

 
fashion couple editorial

Kiedy macie 20 lat

Z 1-2 milionów jajeczek, z którymi przyszłaś na świat, pozostało zaledwie 100-200 tysięcy, ale ich jakość jest nadal bardzo dobra.

Jego sperma ma najwyżej 3 miesiące, bo tyle trwa jej proces starzenia.

 

 

 

fashion couple editorial

 Kiedy jesteście przed 30. rokiem życia

Kobieta nadal jest bardzo płodna, ale to zaczyna się zmieniać, ponieważ ma 75% szansy na ciążę, jeśli stara się z partnerem przez rok.

Palenie papierosów, picie alkoholu i imprezowanie do białego rana znacznie pogarsza ilość i jakość jego spermy.

 

 

 

fashion couple editorial

Po czterdziestce

Kobiety znacznie częściej mają szansę urodzić dziecko z zespołem Downa. W tym wieku jedna na sto kobiet wydaje na świat dziecko z taką wadą genetyczną.

Mężczyznom znacznie więcej czasu może zająć zapłodnienie swojej partnerki.

 

 

Polecane wideo

Komentarze (44)

Ocena: 4.55 / 5
polecam :) (Ocena: 5) 26.02.2015 10:06
ht tps://ekspert.streetcom.pl/pl/secured/user/share-registration/aabe48ec139481931201353fe9f9e47d
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2015 07:08
walcie się z takimi artykułami! kiedy powinnam urodzić dziecko? nie wasza to sprawa zacofańce.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2015 04:57
Bzdury. Natura jedno a życie drugie - według tej pierwszej najlepszy czas na dzieci to 16-20 lat ale podchodząc do tego logicznie która chciałaby mieć dziecko w tym wieku? O dzieciach myśli się po skończeniu szkoły złapaniu dobrej pracy i odpowiedniego partnera jednym się udaje szybciej innym później. Ciąża po 40 to nie zbrodnia. Nieodpowiedzialne podejście do tematu dziecka już tak. Seks to akurat jest najłatwiejszy schody zaczynają się później trzeba maluch urodzic i dobrze go wychować a nie wiem czy młode osoby mają ku temu warunki.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2015 01:06
No tak najlepiej robić wszystko tak jak każe biologia. W dzisiejszych czasach ludzie robią takie rzeczy o których nie śniło się nikomu 50lat temu. Wiecie ,że naukowcy pracują nad metodą tworzenia komórek jajowych z komórek macierzystych organizmu? Przeszczepiamy kończyny, hodujemy sztucznie organy, budujemy egzoszkielety i to już w 2015 roku a masa osób dalej wierzy ,że jak urodzi się dziecko w wieku 30 lat to będzie miało zespół downa i wielkie deformacje.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2015 20:10
Co za durny artykuł. Niech każda kobieta sama decyduje o tym czy chce mieć dzieci i kiedy. To nie dziewietnasty wiek, że każda kobieta musiała wyjść za mąż i rodzić dzieci. Kobiety mają dzisiaj wiele praw, których nie miały 200 lat temu. Mimo to nadal w myśleniu wielu kobiet dominuje myślenie patriarchalne, że musi wyjść jak najszybciej za mąż i urodzić dziecko. To kiedy kobieta zdecyduje się na dziecko to jej indywidualna sprawa i nic komu do tego. Przypominam mamy 2015 rok, a nie 1815.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie