Niezwykła pamiątka z wycieczki szkolnej: 7 uczennic W CIĄŻY!

Dziewczynki za dnia zwiedzały miasto, a nocą... Szokująca historia z pewnej podstawówki.
Niezwykła pamiątka z wycieczki szkolnej: 7 uczennic W CIĄŻY!
30.12.2014

Same najlepiej wiemy, jak może wyglądać szkolna wycieczka. Zwłaszcza w gimnazjum, kiedy trudno zapanować nad grupą nastolatków przekonanych o swojej dojrzałości i zaradności. Nie brakuje incydentów, które później dyskutowane są na zebraniach z rodzicami i raczej nie napawają ich dumą. Eksperymenty z alkoholem, palenie papierosów, zbyt bliskie relacje z kolegami – takie rzeczy się zdarzają. I chociaż nie powinno się ich akceptować, można spróbować je zrozumieć.

Czasami sytuacja wymyka się jednak spod kontroli. Niepozorny wyjazd z grupą rówieśników potrafi zmienić całe życie. Tak jest w przypadku kilku młodych dziewcząt, które uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej przez jedną z bośniackich szkół. Grupa 30 osób w wieku 13-15 lat wraz z opiekunami wybrała się do stolicy kraju, Sarejewa. Wkrótce wyszło na jaw, że w nocy, zamiast odpoczywać po całym dniu zwiedzenia, najmłodsi urządzili... najprawdziwszą orgię.

Jakiś czas później kolejne uczennice dowiadywały się, że są w ciąży. Rodzice nie mieli problemu, by wyliczyć, że dla wszystkich siedmiu ciężarnych jest to pamiątka po wspomnianym wyjeździe.

kobieta w ciąży

Dramatyczna sprawa ma jednak swój pozytywny akcent. Dzięki nagłośnieniu skandalicznej wycieczki, o seksie niepełnoletnich w ogóle zaczęto tam mówić. Jak informuje TVN24.pl:

„Z bardziej aktualnych badań dotyczących życia seksualnego nastolatków w Bośni wynika, że co piąty z nich w wieku 15 lat ma już za sobą pierwszy stosunek seksualny, a nawet 10 proc. przechodzi ten rodzaj inicjacji jeszcze wcześniej. Co więcej, aż 43 proc. nastolatków do 18. roku życia uprawia seks bez zabezpieczeń.

Być może to nie pierwszy taki przypadek w ogóle, ale pierwszy, który wydostał się do opinii publicznej.

kobieta w ciąży

Informacja szybko obiegła całą Bośnię i Hercegowinę, a następnie przedostała się do światowych mediów. Wycieczka szkolna odbyła się kilka miesięcy temu. 30 uczniów w wieku polskich gimnazjalistów udało się z nauczycielami do stolicy kraju. Na zwiedzaniu się jednak nie skończyło. Faktem jest, że siedem małoletnich dziewcząt w wieku 13-15 lat spodziewa się dzieci, ale pozostaje zagadką, kto jest ojcem każdego z nich.

Czy każda z nich uprawiała seks z innym kolegą ze szkoły? A może poznały kogoś z zewnątrz? Nie można nawet wykluczyć, że za zapłodnieniem stoi jeden dorosły mężczyzna poznany w mieście. Rodzice nie mają jednak wątpliwości, że cały ciężar winy spada na wychowawców, którzy nie byli w stanie dopilnować młodzieży.

Ich zdaniem doszło do ewidentnych zaniedbań, których efektem jest zniszczone życie siedmiu nastolatek. Warto zaznaczyć, że w Bośni nie funkcjonują gimnazja i wszystkie są uczennicami szkoły podstawowej.

Polecane wideo

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
demola (Ocena: 5) 01.01.2015 02:37
szkoda dziewczyn,mlode i glupie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2014 10:46
w ciaże nie jest tak prosto zajść, wiec troche dziwne ze od jednej zabawy az 7 dziewczynek zaszlo, czyli co mialy w tym samym czasie dni plodne i to akurat moment w ktorym zaplodnieie jest mozliwe? bullshit
zobacz odpowiedzi (5)
ehee (Ocena: 5) 30.12.2014 10:28
No ja mam 18 lat i nie uważam siebie za dojrzałą do tego stopnia żeby uprawiać seks (nie mam pierwszego razu za sobą, bo nigdy nie miałam chłopaka i tym bardziej nie jestem na to gotowa). Gimnazjum kończyłam 2 lata temu i "za moich czasów" to wstydzili się trzymać za rękę O.o
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2014 10:13
od razu wina nauczycieli a może by tak się przypatrzeć metodom wychowawczym rodziców? Jakoś u mnie też na wycieczki jeżdziliśmy a żadna w ciązy nie była... Bo każdy był tak wychowany, że się wstydził całowania!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2014 07:24
Ja. Pierdziele. W czasie jak chodziłam do gimnazjum to conajwyżej ekscetowaliśmy się nowy,i obudowami do noki. Gdzież takie zabawy? Ja mam 23 lata, przecież to nie było tak dawno! Na wycieczkach graliśmy w butelkę, nie jakiś w słoneczka i to się każdy wstydził. Co za parologia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie