22-latka jest w 8. miesiącu ciąży i nadal dźwiga ciężary! (OSZALAŁA?)

Inne młode mamy nie kryją oburzenia jej postawą. Słusznie?
22-latka jest w 8. miesiącu ciąży i nadal dźwiga ciężary! (OSZALAŁA?)
17.11.2014

W myśleniu na temat ciąży wciąż pokutuje przeświadczenie, że to specyficzny czas wymagający radykalnej zmiany przyzwyczajeń. Dosyć niezdrowych przekąsek, czas na więcej warzyw. Koniec z wszelką aktywnością fizyczną, bo zmęczenie nie służy Tobie, ani dziecku. Gdyby wziąć sobie do serca wszystkie te rady, ciężarna kobieta nie powinna robić nic, poza leżeniem i pochłanianiem jak największej ilości witamin. A wystarczyłoby włączyć racjonalne myślenie...

Stan błogosławiony, choć specyficzny, jest czymś zupełnie naturalnym. Tak też powinno wyglądać Twoje życie przez tych 9 niezwykłych miesięcy. Warto o siebie zadbać, ale nie należy zapominać o tym, co tak naprawdę sprawia Ci przyjemność. Niektórym z nas wciąż trudno w to uwierzyć, dlatego bohaterkom takim, jak nasza dzisiejsza, mocno się dostaje.

To kolejna młoda kobieta, która pomimo tego, że spodziewa się dziecka, nie zrezygnowała z wyczerpującego treningu. I kolejna, która musi się z tego tłumaczyć.

ćwiczenia w ciąży

Brittany Hore pochodzi z Australii. Pracuje jako trenerka personalna, która pomaga swoim podpieczonym na siłowni w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów. Sama także ćwiczy i wcale nie ogranicza się do tradycyjnego fitnessu dla kobiet. Szczególnie upodobała sobie podnoszenie ciężarów. Wyczerpującym treningom zawdzięcza wspaniałą figurę i dobre zdrowie. 8 miesięcy temu zaszła w ciążę i musiała zdecydować, co dalej.

22-latka, która ćwiczy regularnie od 16. roku życia, po długich przemyśleniach i konsultacjach z lekarzem, zdecydowała się kontynuować treningi. Kilka razy w tygodniu odwiedza siłownię, gdzie przez 30-40 minut daje sobie prawdziwy wycisk. Pomimo stanu błogosławionego, nie rezygnuje z dużych obciążeń. Wspiera ją w tym równie wysportowany mąż i roczny synek.

Kiedy opowiedziała o swoim niezwykłym stylu życia mediom, spadły na nią gromy. Głównie ze strony młodych mam, które nazywają to nieodpowiedzialnością i bezsensownym ryzykiem. Czy powinna się tym przejmować?

ćwiczenia w ciąży

Brittany jest spokojna o swoje nienarodzone dziecko: - Nic mu nie zagraża, dopóki nie nadwyrężam swojego ciała. Najważniejsze, to skupiać się na oddychaniu i nie przeciążać organizmu. Ważna jest również obserwacja rytmu serca – tłumaczy w rozmowie z „Daily Mail”. Nie ćwiczy za wszelką cenę. Kiedy czuje się gorzej, nie ma problemu z tym, by pominąć trening.

Jej podejście do tematu wydaje się zgodne z najnowszą wiedzą medyczną. Większość badaczy zaleca aktywność fizyczną w okresie ciąży. Kobieta, która dba o swoją formę w konkretny sposób, nie powinna z tego rezygnować. Pod warunkiem, że zna swoje możliwości i jest pod stałą opieką lekarza.

To zupełnie nie przekonuje większości młodych mam, które widzą przede wszystkim ryzyko, zapominając o korzyściach.

ćwiczenia w ciąży

Brittany Hore nie boi się wysiłku fizycznego w zaawansowanej ciąży.

ćwiczenia w ciąży

Ciekawe, jak szybko wróci na siłownię po porodzie...

Komentarze (10)

Ocena: 5 / 5
goya (Ocena: 5) 18.11.2014 10:33
Powiem tak....jesli nie zagraza to zyciu to dlaczego nie ma robic tego co lubi...ciaza to nie choroba ja tez w ciazy robilam duzo rzeczy ktore robilam nie bedac...zylam aktywnie...ja nie potepiam przynajmniej nie roztyje sie jak niektore laski ktore dochodza nawet do 35 kg...a potem problem ze zgubieniem...ja jestem za i tak trzymac...
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 17.11.2014 22:11
Kiedyś bym ją skrytykowała ale dzisiaj już tej krytyki taka pewna nie jestem a to dlatego że ja odpoczywałam dużo w ciąży, nie jadłam i nie piłam syfu, unikałam towarzystwa które narażało mnie na wdychanie dymu papierosowego już o alkoholu nie wspomnę a mam mimo wszystko chore dziecko :( Chyba to nie ma reguły. Trzeba wszystko robić z głową.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2014 20:05
super ze dba o siebie i potrafi,nie jedna ktora cwiczyla wyczynowo badz rekreacyjnie porzuca cwiczenia i niestety ale tyje a ciaza temu jeszcze bardziej sprzyja,super tak trzymaj dziewczyno
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2014 18:38
Nigdy tego nie zrozumiem. Jak kobieta całą ciążę leży i je to nikt okiem nie mrugnie, ale spróbuj tylko nie przerywać treningów to od razu jesteś wyrodną matką :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.11.2014 12:16
Przecież jej organizm jest do tego przyzwyczajony. Pewnie i tak podnosi dużo lżejsze sztangi niż przed ciążą. Do tego konsultuje wszystko z lekarzem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo