Czemu aborcja powinna być zabroniona?

Musisz to przeczytać.
Czemu aborcja powinna być zabroniona?
27.10.2014

Aborcja to temat tabu. Niektórzy boją się otwarcie przyznać, czy są zwolennikami przerywania ciąży, inni śmiało piętnują te kobiety, które się na ten krok zdecydowały. Spotkało to m.in. matkę chorego chłopca, która wprost wyznała, że wolałaby, aby nigdy się nie urodził: Okrutne wyznanie matki chorego chłopca: „Żałuję, że go nie usunęłam!”. Prawdopodobnie nigdy aborcja nie przestanie wzbudzać skrajnych emocji.

Jeden z zagranicznych portali przygotował listę 7 powodów, dlaczego przerywanie ciąży powinno być nielegalne i zabronione. Nie chcemy tym artykułem nikogo przekonywać do zmiany własnego zdania. Czujcie się wolne w wyrażaniu swoich opinii w komentarzach. Jesteśmy ciekawe, co macie w tym temacie do powiedzenia.

A zatem zaczynamy.

Aborcja powinna być zabroniona, ponieważ….

Miles Aldridge

Można oddać dziecko do adopcji

Kobieta, która nie ma ochoty zostać matką, zawsze może oddać dziecko do adopcji. Wiele bezpłodnych par bezskutecznie stara się o potomstwo, dlatego taki maluch miałby szansę trafić do kogoś, kto go pokocha. Aborcja nie daje mu takiej możliwości.

Miles Aldridge

Lekarze powinni ratować życie, a nie je przerywać

Osoby, które zdają na medycynę, zazwyczaj kierują się chęcią pomagania innym. Pragną ratować życie chorych i przedłużać je tak długo, jak tylko się da. Aborcja kompletnie przeczy tej filozofii. Lekarz powinien walczyć o życie drugiego człowieka, a nie je przerywać.

Miles Aldridge

Dziecko nie ma żadnego wyboru

Na pewno nie chciałabyś, by ktokolwiek podejmował za ciebie jakieś ważne decyzje. Wybierał ci znajomych, studia, narzucał, w co masz się ubierać, czy ile czasu masz żyć. Aborcja jest właśnie czymś takim. Przerwanie ciąży nie pozostawia dziecku żadnego wyboru. Ktoś inny decyduje o tym, że ono nigdy się nie urodzi.

Miles Aldridge

Aborcja jest niebezpieczna dla kobiety

Nie każdy zabieg przerwania ciąży przeprowadzany jest w sterylnym gabinecie przez wykwalifikowanego ginekologa. Kobiety, które desperacko pragną usunąć dziecko, decydują się na wizytę u podejrzanych „lekarzy”. Aborcja przeprowadzona w nieodpowiednich warunkach może się jednak skończyć ogromnym fizycznym bólem niedoszłej matki, bezpłodnością, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią z wykrwawienia. Czy warto tak ryzykować?

Miles Aldridge

Nie cofniesz czasu

Aborcja jest krokiem definitywnym. Decydując się na nią, nie będziesz mogła cofnąć czasu. Jesteś pewna, że gdybyś urodziła dziecko, nie umiałabyś go pokochać? Nie potrafisz tego przewidzieć. Być może kiedy trzymałabyś już małe płaczące zawiniątko w swoich ramionach, odezwałby się w tobie instynkt macierzyński?

Miles Aldridge

Aborcja zostawia ślad w psychice

Kobieta, która przerywa ciążę, zazwyczaj musi potem radzić sobie ze wszystkimi negatywnymi emocjami sama. Nawet jeżeli chciałaby się zwierzyć bliskiej osobie z tego, co się wydarzyło za zamkniętymi drzwiami gabinetu ginekologicznego, nie robi tego ze strachu przed plotkami i napiętnowaniem. Traumatyczne wspomnienia o aborcji zachowuje więc dla siebie, a wyrzuty sumienia towarzyszą ją potem latami.

A Wy jesteście za aborcją czy przeciwko niej? Czekamy na Wasze opinie.

Miles Aldridge

Aborcja jest jak morderstwo

Przeciwnicy aborcji porównują ją do morderstwa. Warto rozważyć ten pogląd. Czy potrafiłabyś podejść do kogoś ze swojej rodziny i zabić go dlatego, że cię denerwuje lub nie masz ochoty mieć z nim kontaktu? Z pewnością nie. Dlaczego więc przerwania ciąży nie traktować jak morderstwa? To również jest świadome pozbawienie kogoś życia.

Komentarze (333)

Ocena: 4.34 / 5
gość (Ocena: 5) 30.01.2018 17:51
W tym tygodniu ciąży dziecko staje się bardzo ruchliwe, może poruszać wszystkimi kończynami, jednak ruchy płodu są jeszcze zbyt słabe, by mama mogła je wyczuć, szczególnie gdy jest to pierwsza ciąża. W tym czasie powstaje otwór odbytu i gruczoły wytwarzające ślinę. Zakończony zostaje rozwój strun głosowych. Żebra i kręgi ulegają intensywnemu kostnieniu, a nerki produkują mocz, wydalany do płynu owodniowego. Kora nadnerczy zaczyna wydzielać hormony. W związku z rozwijającym się u płodu odruchem połykania pojawiają się pierwsze nieregularne ruchy klatki piersiowej, ruchy nabierania i wypierania wód płodowych oraz ssania.
odpowiedz
mezus (Ocena: 5) 16.01.2018 19:13
jestem przeciw aborcji. trzeba było myśleć zanim poszło się do łózka. a jeśli już ktoś nie myśli to niech nie decyduje o życiu innych tym bardziej bezbronnych dzieci. feministki które krzyczą o aborcji głupie nie są - wiedzą czym może się skończyć seks bez zabezpieczenia. jak nie chcą dziecka to niech się zabezpieczają. a jeśli nastolatka zajdzie to konsekwencje jej czynów ponoszą rodzice - niech wychowują wnuka. no i jeszcze jedno - ten skrajny egoizm kobiet które krzyczą o aborcji "to jest moje ciało". dlaczego nikt nie liczy się ze zdaniem ojca? może on chce tego dziecka?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2014 18:33
Jak dla mnie aborcja powinna istnieć w przypadku gdy dziecko w łonie matki jest martwe lub jak jest pewność że zaraz po porodzie umrze
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2014 20:48
Według mnie aborcja jest słuszna, ale tylko w niektórych przypadkach, np. jeśli dziecko urodzi się chore, lub będzie "roślinką". Jak byście się czuli leżąc do końca życia w łóżku? Albo nie zdawawać sobie sprawy co się wokół was dzieje? Aborcja powinna być również wykonywana w przypadku zagrożenia życia matki lub dziecka. I jeszcze jedno, gdyby nie aborcja nie żyłaby moja babcia, mama lub ciocia, więc jest to przypadek gdzie ratuje ona więcej żyć niż uśmierca.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.10.2014 02:54
Ciaza destrukcyjna.... ty dla swojej matki tez bylas rewolucja w zyciu a jakos nie sadze zeby przy niedzielnym obiadku miala w zwyczaju wypominac ci ze przez ciebie czegos w zyciu nie zrobila.... dopoki nie ma sie wlasnego dziecka nie jest sie w stanie pojac jak wielka tragedia jest aborcja. Sama zaszlam w ciaze w 3 liceum i srodowisko wywieralo na mnie presje zeby przerwac ciaze ale nawet przez mysl mi nie przeszlo. Teraz mam pieknego syna ktory z kazdym dniem zaskakuje mnie kolejna nowa umiejetnoscia,zabkiem czy pp prostu usmiechem.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo