Ciężarne robią coraz dziwniejsze rzeczy: Odchudzanie, botoks na porodówce, a nawet...

Zmiany hormonalne najwyraźniej źle wpływają na nasz zdrowy rozsądek.
Ciężarne robią coraz dziwniejsze rzeczy: Odchudzanie, botoks na porodówce, a nawet...
31.10.2014

Ciąża i pierwsze miesiące życia dziecka to szczególny czas. Zmienia się nasze ciało, a także całe życie. To moment, kiedy musimy połączyć wrodzony instynkt macierzyński ze zdobytą wiedzą. Nie jest to proste. Zwłaszcza, że nie brakuje osób, które uważnie Cię obserwują i tylko czekają na błąd, który można by wytknąć. Nikt tak nie krytykuje młodej mamy, jak inna młoda mama. Chociaż sama ma jeszcze niewielkie doświadczenie, najlepiej wie, co powinnaś jeść, jak żyć i dbać o maleństwo

Czy warto w ogóle słuchać cudzych komentarzy? Jeśli jest to ciągłe pouczanie i strofowanie, wtedy najlepiej się od nich odciąć i robić swoje. Jeśli jednak wyczuwasz w nich życzliwą troskę, warto czasami się nad sobą zastanowić. Zwłaszcza, że zmiany hormonalne zachodzące wtedy w organizmie czasami zaburzają racjonalne myślenie. Ciężarne kobiety i świeżo upieczone mamy miewają naprawdę dziwne pomysły.

Nie wszystkie są groźne, ale brak umiaru zawsze może doprowadzić do najgorszego. Poznajcie kilka aktualnie obowiązujących trendów, które większości nie mieszczą się w głowach...

ciąża

DIETA ODCHUDZAJĄCA

Na Zachodzie ogromną popularnością cieszy się teoria, że płód rozwija się tylko do 6. miesiąca ciąży, a później nie wymaga już takiej troski. Można zapomnieć o racjonalnym żywieniu i zacząć się odchudzać. Zawsze to większa szansa na lepszą sylwetkę po porodzie. Wiele ciężarnych kobiet decyduje się w tym momencie na ograniczenie spożywanych kalorii do nawet 1000-1200 kalorii. Nikt nie twierdzi, że ciąża musi oznaczać nagły przyrost tkanki tłuszczowej, ale jeśli tak się stało, chyba lepiej zawalczyć z tym, kiedy dziecko będzie już na świecie.

ciąża

WYPOŻYCZANIE DZIECI

W mediach zjawisko to określa się mianem „sharentingu” (od share – pożyczać i parenting – rodzicielstwo). Niektóre pary, widząc potrzeby swoich niespełnionych znajomych, decydują się powierzać bezdzietnym przyjaciołom pod opiekę noworodka. Nie chodzi wyłącznie o potrzymanie maleństwa na rękach, ale zajmowanie się nim przez nawet kilka dni z rzędu. To może być całkiem wygodne rozwiązanie dla przemęczonych rodziców, ale czy do końca normalne?

ciąża

PORÓD PLASTYCZNY

Trend coraz popularniejszy np. w Wielkiej Brytanii, gdzie najlepsze prywatne szpitale położnicze zajmują się nie tylko przychodzącym na świat maleństwem, ale także wyglądem jego mamy. Kobiety tuż po wydaniu dziecka na świat mają możliwość skorzystania z prostych zabiegów chirurgii plastycznej. Botoks w twarz, kwas hialuronowy w usta, ewentualnie drobne poprawki innych części ciała. Wszystko po to, by opuścić szpital w spektakularnym stylu.

ciąża

CIĄŻA PO PIĘĆDZIESIĄTCE

Trudno w to uwierzyć, ale jeszcze kilkadziesiąt lat temu sensację wzbudzały kobiety zachodzące w ciążę po 30-35 roku życia. W czasach, kiedy rodziły nastolatki, tak dojrzała matka uważana była za coś wręcz nienormalnego. Granica wieku stale się przesuwa. Dzisiaj nie dziwią nas już mamy po czterdziestce, a coraz więcej słyszy się także o kobietach, które zdecydowały się a potomstwo 10 lat później. Co będzie dalej? Jeśli medycyna na to pozwoli, w przyszłości rodzić będą mogły emerytki.

ciąża

NEUTRALNE RODZICIELSTWO

Świadomi rodzice z krajów Europy Zachodniej chyba zbyt mocno ulegają poprawności politycznej.  W Wielkiej Brytanii czy Francji nie brakuje par, które decydują się na wychowywanie maleństwa „bez świadomości płci”, czyli w sposób neutralny. Nie ma tu miejsca na różowe i niebieskie ubranka, samochodziki i lalki do zabawy. Wszystko powinno być uniwersalne. Oczywiście, rodzice zdają sobie sprawę, jakiej płci jest ich dziecko, ale nie chcą... wywierać na nim presji. W końcu samo się zdecyduje, czy chce być chłopcem, czy dziewczynką.

ciąża

PŁÓD W 3D

Specjaliści są zgodni – trójwymiarowy druk to przyszłość. Już dzisiaj można przy pomocy tej techniki tworzyć np. protezy kończyn. Możliwość tworzenia przestrzennych modeli wykorzystują również młodzi rodzice. Na rynku działa już przynajmniej kilka firm, które na podstawie zdjęć USG brzucha ciężarnej kobiety, tworzą figurki płodów. Trzeba przyznać, że to raczej specyficzna pamiątka.

ciąża

TRENING SIŁOWY

Media donosiły o wielu podobnych przypadkach i zawsze kończyło się to ogromnym oburzeniem. Wciąż większość z nas uważa, że ciąża to nie jest najlepszy moment na aktywność fizyczną. Spacery, ćwiczenia rozciągające czy basen – tak. Ale wyciskanie ciężarów? Lekarze coraz przychylniej patrzą na to zjawisko. Ciężarne kulturystki i zawodniczki crossfit udowadniają, że nawet w stanie błogosławionym można zaprzyjaźnić się ze sztangą.

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.07.2015 20:00
Sprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2014 10:51
Ja Cię Kaziu świetnie rozumiem. Fakt, że ja nigdy nie lubiłam jeść. Teraz jestem w 33 tygodniu i jedyne co mi smakuje to płatki na mleku. Jem bo muszę. Ale nie martwię się, moja córcia jest duża i prawidłowo się rozwija, więc może tak ma być.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.10.2014 17:17
Głupi artykuł. Np tekst że nie długo zaczną rodzić emerytki. Poprawienie wyglądu po porodzie? no i co z tego? jak chcę to niech poprawia, szkodzi tym dziecku?
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 31.10.2014 12:01
Obecnie jestem w 22 tygodniu ciąży i mam problem z jedzeniem, bo NIC mi nie smakuje. Jem bo muszę, a przed ciążą uwielbiałam jedzenie. Nie odchudzam się, lecz jem niedużo. Przytyłam od początku ciąży 2 kg i spotykam się z uwagami, że powinnam jeść więcej i więcej przybrać. Jednak to ja muszę nosić te dodatkowe kilogramy, a skoro jem racjonalnie to co komu do tego. Jednak dalej panuje przekonanie, że ciężarna powinna jeść za dwoje szczególnie wśród starszego pokolenia.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo