Ogłaszanie ciąży jest już passé. Teraz pary informują o ROZPOCZĘCIU STARAŃ!

Pozytywny wynik testu już nikomu nie imponuje. Lepiej dać znać wcześniej, kiedy do zapłodnienia jeszcze nie doszło.
Ogłaszanie ciąży jest już passé. Teraz pary informują o ROZPOCZĘCIU STARAŃ!
17.10.2014

Polacy coraz rzadziej decydują się na formalizowanie związków, w naszym kraju rodzi się coraz mniej dzieci, za 20 lat będzie nas o kilka milionów mniej – te alarmujące dane niepokoją, ale czy możemy już mówić o kryzysie rodziny? Okazuje się, że jeśli już decydujemy się na potomstwo, to chętnie dzielimy się tą informacją. Posiadanie dziecka, bycie w ciąży, a nawet sam fakt zapłodnienia stają się modnymi tematami. Do tego stopnia, że zmieniamy przyjętą do tej pory kolejność.

Do niedawna za zupełnie naturalne uważane było informowanie najbliższych o stanie błogosławionym już po fakcie. Najpierw zapłodnienie, potem test ciążowy, a najlepiej pierwsze zdjęcie USG. Z takim arsenałem faktów trudno dyskutować. Stało się i wszystko jasne. Okazuje się, że coraz częściej temat rodzicielstwa poruszamy jeszcze na długo przed konkretnymi działaniami. Młodzi partnerzy nie mówią o potwierdzonej ciąży, ale o staraniach, które za chwilę podejmą.

Jak donosi serwis mamadu.pl, szukamy wsparcia i poklasku zanim do czegokolwiek dojdzie. Czasami wygląda to wyjątkowo absurdalnie.

zakochana para

Do dużych polskich miast dotarła moda z Zachodu. Kolejne młode pary decydują się na zorganizowanie okolicznościowej imprezy, w czasie której informują przyjaciół o swoich zamiarach. W pewnym momencie zakochani ogłaszają, że zaczynają starać się o dziecko, towarzystwo nagradza ich oklaskami i spotkanie często trwa do białego rana. A może to tylko kolejna okazja, by się zabawić? Niekoniecznie. Jak donoszą świadkowie, na tym się nie kończy.

Po ogłoszeniu starań o dziecko otwierany jest szampan i wznosi się toast za maleństwo, które dopiero ma zostać spłodzone. Znajomi, którzy są już rodzicami, dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz radami, w tym także odnośnie skutecznego zapłodnienia. Zgromadzeni po mocno zakrapianym spotkaniu rozchodzą się do domów i umawiają się na kolejną imprezę, kiedy ciąża stanie się faktem.

Brzmi dziwnie? To nie koniec uzewnętrzniania się niektórych przyszłych rodziców. Wiele kobiet o wszystkim na bieżąco informuje swoje internetowe znajome z serwisów dla młodych mam.

zakochana para

Na specjalnych forach dyskusyjnych nie brakuje wątków, w których kobiety ogłaszają rozpoczęcie starań o dzieckoInformują także o każdym kolejnym zbliżeniu, na co inne rozmówczynie reagują gratulacjami i życzeniami powodzenia. Doradzają, kiedy najlepiej to robić i w jakiej pozycji. W ekstremalnych przypadkach analizowany jest śluz przyszłej mamy. Próba zapłodnienia staje się wręcz sprawą publiczną.

Jeśli całe to zamieszanie zakończy się happy endem, czyli ciążą, wtedy jest się z czego cieszyć. Niestety, nigdy nie możemy być pewni. Coraz więcej z nas ma problemy z płodnością. Zaburzenia dotykają 20 procent mężczyzn i nawet 40 proc. kobiet. Czy jeśli nic z tego nie wyjdzie, będziemy przygotowani na ciągłe pytania, kiedy wreszcie będziemy mieć dziecko? W końcu szumnie to ogłosiliśmy.

Choćby dlatego lepiej postawić na sprawdzoną metodę i nie wyprzedzać faktów.

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2014 21:45
Ludziom się w dupach całkiem poprzewracało
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2014 21:19
My nie robiliśmy z ciąży wydarzenia, ponieważ wcześniejsza ciąża skończyła się poronieniem. Większość dowiedziała się gdy dzidziuś był już na świecie, a najbliższa rodzina gdzieś koło 4, 5 miesiąca.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2014 19:28
3 miesiąc i jeszcze nie wie nikt Oprócz partnera. I oby się dowiedzieli jak najpozniej. Pewnie powiemy jak już będzie widać. Ale też tylko najbliższym albo jak ktoś zapyta
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2014 10:33
Już niedługo na FB: "Film z poczęcia Anielki LIVE, zobacz i pomóż nam zajść w ciążę". Boże, jacy ludzie są głupi...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.10.2014 08:36
bo to chodzi o to zeby przypadkiem ktos nie pomyslal ze wpadka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo