7 oznak, że na pewno jesteś w ciąży

Charakterystyczne objawy pojawiają się już po dwóch tygodniach od zapłodnienia!
7 oznak, że na pewno jesteś w ciąży
28.08.2014

Każda kobieta nieco inaczej odczuwa pierwsze symptomy ciąży. Są jednak pewne objawy, których doświadcza większość przyszłych mam. Wystarczy tylko dobrze wsłuchać się we własne ciało, aby, nawet bez testu ciążowego, przekonać się, że oto właśnie pojawiło się w nas nowe życie.

O jakich sygnałach mowa?

Po pierwsze: Nagle zmienił ci się smak i zapach

Aromat ulubionych perfum z dnia na dzień zaczął cię drażnić? Dym tytoniowy stał się nie do zniesienia? Nie masz już apetytu na swoje ulubione potrawy? Czujesz w ustach dziwny metaliczny smak? To może być oznaka, że już niedługo twoje życie wywróci się do góry nogami.

Ciąża

Po drugie: Masz mdłości (nie tylko o poranku)

Na poranne nudności cierpi aż do 80% kobiet spodziewających się dziecka. Za winowajcę takiego stanu rzeczy uważa się rozpoczynającą się „burzę hormonalną”. Najbardziej intensywne mdłości mają miejsce w przypadku pierworódek oraz kobiet w ciąży bliźniaczej. U większości przyszłych mam mdłości najintensywniej dokuczają rano, nie jest to jednak regułą – zdarza się, że pora dnia nie ma tu znaczenia.

 

Ciąża

Po trzecie: Spóźnia ci się okres

Zawsze miałaś regularne miesiączki, jednak teraz okres spóźnia się już ponad tydzień, a ty w ostatnim czasie współżyłaś bez zabezpieczenia? Zrób test ciążowy! Taka sytuacja może być oczywiście wywołana drobnymi zaburzeniami hormonalnymi. Nie wykluczone jednak, że jest to jeden z pierwszych objawów ciąży.

 

Ciąża

Po czwarte: Dokuczają ci bolesne, nabrzmiałe piersi

Już niecałe cztery tygodnie po zapłodnieniu ciężarne skarżą się na nabrzmienie biustu. Dlaczego? Ponieważ hormony wydzielane przez przysadkę, jajniki i łożysko, przygotowują gruczoły do produkcji mleka.

 

 

model vogue

Po piąte: Odczuwasz straszne zmęczenie

Nagle zaczęłaś odczuwać nieodpartą chęć zdrzemnięcia się w ciągu dnia? Cały czas jesteś osłabiona, brakuje ci sił? Nie tłumacz wszystkiego jesiennym przesileniem. Wszechogarniające zmęczenie to zmora większości początkujących ciężarnych. Takiemu słabemu samopoczuciu winny jest przede wszystkim gwałtowny wzrost progesteronu.

model vogue

Po szóste: Na skórze pojawiły się dziwne przebarwienia

Zauważyłaś, że wszystkie pieprzyki na twoim ciele stały się wyraźnie ciemniejsze? A na twarzy i dekolcie pojawiły się żółtawe lub ciemnobrunatne plamy? W czasie ciąży na skórze mogą występować różne zmiany. Jest to spowodowane nadmierną produkcją melaniny - barwnika skóry. I chociaż u większości kobiet przebarwienia pojawiają się dopiero w drugim trymestrze, to jednak niektóre przyszłe mamy zauważają je już na początku ciąży.

model vogue

Po siódme: Czujesz intuicyjnie, że coś się zmieniło

Wiele przedstawicielek płci pięknej, jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego, potrafi przewidzieć jego wynik. Niektóre kobiety twierdzą wręcz, że są w stanie stwierdzić, czy podczas danego stosunku doszło do zapłodnienia, czy też nie. Skąd to dziwne przekonanie? Czy rzeczywiście posiadamy w sobie niezwykły szósty zmysł, wewnętrzny głos, który jest pewnego rodzaju drogowskazem? Niestety, teza o istnieniu kobiecej intuicji nie została jeszcze poparta wystarczającą ilością naukowych badań. Czy nie wydaje wam się jednak, że coś w tym musi być?

Komentarze (44)

Ocena: 4.3 / 5
gość (Ocena: 5) 10.04.2018 10:27
Hej wam zaczynam się martwić mam miesiączkę regularna ostatnia była 8 marca potem 18 marca kochałam się bez zabezpieczenia.Na 3 kwietnia powinnam dostać miesiączkę ból taki sam podbrzusza jak okresie spóźnia się 8 dni i nadal czuję dyskomfort bodbrxusza i ból piersi ,czy mogę sugerować się że jestem w ciąży?
odpowiedz
przeszczesliwa (Ocena: 5) 16.09.2014 22:52
U mnie w pierwszej ciazy po pierwsze przeczucie,po drugie nabrzmiale I bolace piersi,po trzecie wyostrzony wech I na Koniec rozdraznienie.brakiem miesiaczki sie nie sugerowalam bo mialam nieregularna.dzis zrobila test I pojawily sie 2kreseczki :)))))) wiec objawami drugiej ciazy sa :brak mies. ,rozdraznienie I bolace piersi aaa I nic mi sie nie chce ;)
odpowiedz
jamamrację (Ocena: 1) 03.09.2014 22:02
objawy, które świadczą, że NA PEWNO jesteś w ciąży? wymienione w artykule są objawami prawdopodobnymi, które moga sugerowac ciążę lub być skutkiem chorób lub dolegliwości. OBJAWAMI PEWNYMI ciąży może być obecność pęcherzyka płodowego lub uwidocznienie akcji serca płodu w USG albo wyczucie ruchów płodu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2014 22:40
Oznaka, że na pewno jesteś w ciąży - dwie kreseczki na teście ciążowym
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2014 21:19
co za bzdury.. brak słów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo