70-latka w ciąży, 10 kg bobas i 75-dniowy poród. Oto matki-REKORDZISTKI!

Kobiece ciało jest w stanie znieść bardzo wiele.
70-latka w ciąży, 10 kg bobas i 75-dniowy poród. Oto matki-REKORDZISTKI!
24.08.2014

Z roku na rok w krajach rozwiniętych rodzi się coraz mniej dzieci. Już dzisiaj na każdą Polkę przypada statystycznie zaledwie nieco ponad jeden potomek. Na powiększenie rodziny decydujemy się rzadziej, ale jeśli już, mamy zdecydowanie większą szansę na urodzenie zdrowego malucha. Postęp medycyny i lepsza diagnostyka robią swoje. Doskonałym przykładem są narodziny ośmioraczków, które przyszły na świat kilka lat temu i wszystkim udało się przeżyć.

Myślicie, że to kres kobiecych możliwości? Nic bardziej mylnego. Historia zna jeszcze bardziej niesamowite przypadki. Rodzimy mając kilka, a nawet kilkadziesiąt lat. Nasze dzieci potrafią być ekstremalne małe lub wręcz ogromne. Niektóre porody trwają kilka miesięcy... Przypadki, o których chcemy Wam opowiedzieć udowadniają jedno – nie jesteśmy słabą płcią. Potrafimy przetrwać i dać życie nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.

Poznajcie matki, które zasłużyły na miano rekordzistek. O ich porodach będzie się pamiętało jeszcze przez wiele lat, bo coś takiego nie zdarza się na co dzień!

rekordy ciąża

NAJWIĘCEJ DZIECI Z JEDNEGO PORODU

Nadya Suleman w 2009 roku urodziła ośmioraczki. Dzieci przyszły na świat tego samego dnia i chociaż istniało ryzyko, że któremuś z nich nie uda się przeżyć porodu – uratowano wszystkie. Na samotną matkę i osiem pociech czekało w domu jeszcze sześć innych, które urodziła w poprzednich latach. Kobieta nie za bardzo radzi sobie z tym ciężarem, a jej kolejne ekscesy odnotowywane są przez światowe media.

rekordy ciąża

NAJSTARSZA MATKA

W 2008 roku na porodówkę trafiła bardzo dojrzała obywatelka Indii. Omkari Panwar urodziła bliźnięta mając ukończone 70 lat. Ciążę zawdzięczała metodzie in vitro. Na sztuczne zapłodnienie kobieta wydała wszystkie oszczędności rodziny. Razem z mężem marzyła o męskim potomku, bo przed wielu laty urodziła jedynie dwie córki. Jej marzenie się spełniło.

rekordy ciąża

NAJDŁUŻSZY PORÓD

Polka, Joanna Krzysztonek, uważana jest za rekordzistkę w kategorii długości porodu. Kobieta oczekiwała trojaczków, ale jedno z dzieci urodziło się zdecydowanie za wcześnie i zmarło. Lekarze zdecydowali się utrzymać ciążę przez kolejnych 75 dni. Dzięki temu pozostała dwójka, Iga i Ignacy, przyszła na świat silna i zdrowa. Wymagało to pozostania w szpitalu i stałego monitorowania życia dzieci.

rekordy ciąża

NAJCIĘŻSZE DZIECKO

W 1955 roku obywatelka Włoch, Carmelina Fedele, wydała na świat wyjątkowo dużego potomka. Zaraz po porodzie stwierdzono, że jej syn waży dokładnie 10,2 kg. „Maleństwo” urodziło się zdrowe i przeżyło. Historia zna przypadki jeszcze większych dzieci, ale one nie miały takiego szczęścia.

rekordy ciąża

NAJMNIEJSZE DZIECKO

W 2004 roku mieszkająca w Stanach Zjednoczonych Mahajabeen Sheikh urodziła wyjątkowo małą córeczkę. Dziewczynka, Rumaisa Rahman, przyszła na świat w 25. tygodniu ciąży. Ważyła 250 gramów i mierzyła zaledwie 25 centymetrów. Na szczęście maleństwo udało się uratować.

rekordy ciąża

NAJMNIEJSZA MATKA

Stacey Herald jest matką trójki zdrowych dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kobieta mierzy zaledwie 72 centymetry. Wszystkie mierzyły przynajmniej połowę jej wysokości.  40-latka cierpi na chorobę genetyczną, która wywołuje niedorozwój kości i płuc. Na szczęście przypadłości tej nie stwierdzono u jej potomstwa.

rekordy ciąża

PIERWSZY MĘŻCZYZNA W CIĄŻY

W 2002 roku Thomas Beatie ze Stanów Zjednoczonych został oficjalnie uznany za mężczyznę, chociaż urodził się w ciele kobiety. Nie zdecydował się na usunięcie damskich narządów płciowych. Wziął ślub z kobietą, która przed laty przeszła zabieg histerektomii, czyli usunięcia macicy. Wtedy zdecydował się na zapłodnienie nasieniem anonimowego dawcy i będąc oficjalnie mężczyzną, w 2007 roku urodził dziecko. Dzisiaj ma już trójkę potomstwa.

Komentarze (21)

Ocena: 3.81 / 5
onaa (Ocena: 3) 30.03.2015 00:24
"Dziewczynka, Rumaisa Rahman, przyszła na świat w 25. tygodniu ciąży. Ważyła 250 gramów " hmm bardzo ciekawe bo moje dziecko w 20 tyg. ciąży (według usg) ważyło 330g ! i to jest norma. A odnośnie matki która urodziła 8-mio raczki, oglądałam o niej dokument i nieźle sobie radzi (oczywiście pomagają jej też opiekunki)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.08.2014 09:51
Dziecko na 6 zdjeciu ma 3 nogi?
zobacz odpowiedzi (1)
aga (Ocena: 1) 24.08.2014 23:50
Przeklamanie na alej linii..kit wciskacie ludziom....kobieta z wrodzaona wada genetyczna urodzila troje zdrowych dzieci......calkiem nie dawno widzialam z tv program o niej I ma troje a o kle dobrze pamietam dwoje obciazonych choroba...brawo dla tej pani za odwage bo skazala dzieci na takie zycie...
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 1) 24.08.2014 23:04
Nie rozumiem co autor chciał udowodnić swoim artykułem? Czy mamy te kobiety pochwalać, albo podziwiać? Czy to ma być powód do dumy, albo przykład do naśladowania ich? Przecież jedna naraziła dzieci na odziedziczenie ciężkiej choroby genetycznej, druga ma tyle dzieci, że nie da rady odpowiednio się wszystkimi zająć, utrzymać ich finansowo, trzecia jest w takim wieku, że ma minimalne szanse wychować dzieci do pełnoletności, a czwarta zafundowała dziecku nienormalną rodzinę, w której nie wiadomo, kto jest matką kto ojcem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2014 22:28
Ten artykuł już kiedyś był i wtedy napisali, że w przypadku tej najmniejszej matki jedna córka odziedziczyła po niej chorobę, druga nie odziedziczyła. Teraz piszą, że żadne dziecko nie odziedziczyło choroby. To jaka jest w końcu prawda?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo