Najdziwniejsze zabawy na BABY SHOWER. Myślicie, że się przyjmą w Polsce?

Przyszła mama może być zachwycona, ale... wcale nie musi.
Najdziwniejsze zabawy na BABY SHOWER. Myślicie, że się przyjmą w Polsce?
04.05.2014

Choć przez wiele kobiet zwyczaj baby shower postrzegany jest jako zbędna ekstrawagancja i sposób na wyłudzenie prezentów, podobne imprezy organizowane są w naszym kraju coraz częściej. Dla jednych to dobra okazja do spotkania się z przyjaciółkami, dla innych – niepotrzebne zamieszanie, którego ciężarna w zaawansowanym stadium powinna jednak unikać. Niezależnie od naszych poglądów na ten temat, przyjęcia na cześć nienarodzonego dziecka stały się faktem. Prędzej czy później sama możesz w czymś takim uczestniczyć – jako przyszła mama lub dobra znajoma ciężarnej.

Baby shower to zazwyczaj niezobowiązujące spotkanie w damskim gronie, w czasie którego głównym punktem programu jest wręczanie prezentów dla maleństwa. Do tej pory najczęściej wręczano pieluchy i ubranka, ale dzisiaj młode mamy przygotowują znacznie bardziej zaawansowane listy pożądanych upominków. Dodatkowe atrakcje to dania i napoje przygotowane specjalnie na tę okazję. Okazuje się jednak, że można inaczej... Na Zachodzie baby shower nie może obyć się bez okolicznościowych zabaw.

Serwis BuzzFeed.com zebrał kilka najciekawszych z nich. Myślicie, że są w stanie przyjąć się także w naszym kraju? Chyba wolałybyśmy tego uniknąć. Są naprawdę dziwne!

zabawy na baby shower

PŁÓD W SZKLANCE

W amerykańskich sklepach można kupić plastikowe figurki noworodków, albo wręcz płodów. Maleństwa umieszczane są foremce do lodu, a kiedy zamarzną - wrzucane do drinków uczestniczek baby shower. Który płód szybciej wydostanie się z kostki lodu i wypłynie na powierzchnię, tego właścicielka wygrywa.

zabawy na baby shower

ZAKŁADY

Popularną zabawą przy okazji baby shower są zakłady bukmaherskie. Uczestniczki imprezy obstawiają, jakiej płci dziecko przyjdzie na świat. Te, które wybrały prawidłowo, w przyszłości podzielą się nagrodą (ta jest do ustalenia). Jest to możliwe wyłącznie wtedy, kiedy płeć nie została wcześniej ujawniona przez mamę.

zabawy na baby shower

ODGADNIJ SMAK

Uczestniczki zabawy mają za zadanie rozpoznanie smaków dziecięcych obiadków, papek i deserów dostępnych w słoikach. To nie będzie wcale takie proste, bo dania dla noworodków nie są w żaden sposób doprawione.

zabawy na baby shower

ROZPOZNAJ KUPĘ

Kolejny eksperyment kulinarny przy okazji baby shower. Zabawa polega na rozpuszczeniu czekolady z różnymi dodatkami (rodzynkami, orzechami, jagodami itp.) i umieszczeniu ich na pieluszkach. Uczestniczki zabawy muszą wzrokowo rozpoznać, co takiego zjadło dziecko, które jest autorem danych odchodów.

zabawy na baby shower

PICIE NA CZAS

Uczestniczki zabawy mają za zadanie wypić jak najszybciej zawartość dziecięcej butelki. Jej zawartością są zazwyczaj drinki o wysokiej zawartości alkoholu, więc gra nie jest przeznaczona dla przyszłej mamy.

zabawy na baby shower

OSZACUJ OBWÓD BRZUCHA

Do tej zabawy potrzebny jest wyłącznie kawałek sznurka lub tasiemki. Goście mają za zadanie oszacować obwód brzucha ciężarnej. W tym celu odcinają fragmenty linki, które ich zdaniem są takiej samej długości. Na koniec przyszła mama próbuje nimi objąć swój brzuch. Kto wybrał najbardziej zbliżoną długość, ten wygrywa.

zabawy na baby shower

WYBIERZ IMIĘ DLA DZIECKA

Większość z nas myśli o imieniu dla potomstwa znacznie wcześniej, ale dla niezdecydowanych to dobra opcja. Goście baby shower piszą na karteczkach swoje propozycje imion, którymi przyszła mama może się zasugerować.

zabawy na baby shower

KRĘGLE

Wystarczy ustawić dziecięce butelki wypełnione np. piaskiem (będą bardziej stabilne) i starać się strącić je wszystkie przy pomocy niewielkiej piłki. Turniej można podzielić na kilka rzutów. Która uczestniczka baby shower strąci więcej, ta wygrywa.

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2014 18:59
Obyś nigdy nie miała już dzieci za to co zrobiłaś!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2014 15:58
śmieszne i fajne :) jestem za
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2014 14:46
Nie jestem fanką ślepego kopiowania tradycji z innych części świata, ale nie ukrywam, że podoba mi się w amerykańskich zwyczajach duża ilość zabawy. Każda okazja do rozluźnienia się w gronie przyjaciół jest dla nich dobra, mają w sobie więcej optymizmu niż Polacy. Nie jestem w ciąży i póki co, nawet się o dziecko nie staram, chociaż obrączkę mam już na palcu, ale z chęcią wzięłabym udział w takiej imprezie. Tak samo nie wyobrażam sobie już wieczoru panieńskiego bez różnych zadań i zabaw. To rozluźnia atmosferę i ułatwia zaprzyjaźnianie się ludzi, którzy często widzą się pierwszy raz na oczy. Na moim wieczorze panieńskim nie zabrakło śmiesznych zadań dla mnie, szarfy, przebrań i tak dalej :) Co prawda nie było tego tak dużo jak sobie wymarzyłam, ale wiem, że świadkowa włożyła w przygotowanie masę pracy i jestem jej za to bardzo wdzięczna :) Dodam też, że takie imprezy wcale nie wymagają dużego nakładu finansowego, np. moja ulubiona zabawa, to chilli-czekoladka. Polega na tym, że czekoladę dzieli się na kostki i ustawia na okrągłym talerzu wokół brzegu. Uczestniczki grają jakby w losowaną ruletkę, większość kostek czekolady jest zwyczajna, ale np. dwie z nich natarte są ostrymi przyprawami od spodu. Ta, która wylosuje chilli - czekoladkę, musi np. wypić karnego drinka. Lub i wygłupy w gronie przyjaciół są świetne, nie rozumiem jak można napisać "ale ci amerykanie są durni" tylko dlatego, że są chętniejsi do zabawy.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2014 10:34
ale ci amerykańce są durni
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.05.2014 19:49
Bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi, po porodzie nie będzie zbytnio na to czasu :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie