Najdziwniejsze matki świata (Jedna urodziła dziecko, mając zaledwie… 5 lat)

O tych kobietach było w mediach naprawdę głośno.
Najdziwniejsze matki świata (Jedna urodziła dziecko, mając zaledwie… 5 lat)
25.04.2014

Nie ma przepisu na bycie idealną matką. Każda kobieta jest inna i inaczej planuje wychowanie własnego dziecka. Zachodzimy w ciążę w różnym wieku i stosujemy różne metody, by doczekać się upragnionego potomka.

W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie jednak naprawdę nietypowe matki. Jedna z nich urodziła dziecko, mając zaledwie 5 lat. Inna zaszła w ciążę 27 razy. W sumie doliczyłyśmy się aż 8 takich niezwykłych kobiet.

Przeczytajcie ich niesamowite historie!

najdziwniejsze matki świata

Matka najmniejszego dziecka na świecie

Mahajabeen Sheikh urodziła w 2004 roku Rumaisę Rahman. Dziecko ważyło zaledwie 250 gram i miało 25 cm wzrostu. Dziewczynka przyszła na świat po 25 tygodniach i 6 dniach trwania ciąży.

najdziwniejsze matki świata

Najstarsza matka na świecie

W 2008 roku Rajo Devi Lohan urodziła swoje pierwsze dziecko. Kobieta miała wtedy… 70 lat.

- Na ten dzień czekałam aż 40 lat – mówiła potem w wywiadach. – Zamierzam karmić swoje dziecko piersią przynajmniej przez 3 lata!

Ciekawe, czy słowa dotrzymała.

najdziwniejsze matki świata

Kobieta, która urodziła najwięcej dzieci

O jakiej ilości mowa? Przygotujcie się – ta kobieta urodziła własnymi siłami 69 dzieci! Dzisiaj znana jedynie jako „żona Feodora Vassilyeva”, w ciążę zachodziła 27 razy. Nic dziwnego, że z takim wynikiem znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa.

najdziwniejsze matki świata

Najmniejsza matka świata

Amerykanka od urodzenia cierpi na genetyczny niedorozwój kości i płuc, który spowodował  trwałe zaburzenia wzrostu. W efekcie, Stacey mierzy jedynie 72 cm i może się poruszać tylko przy pomocy wózka. Od najmłodszych lat nie chciała jednak poddać się chorobie i próbowała prowadzić normalne życie. W 2000 roku nastąpił prawdziwy przełom – podjęła pracę w supermarkecie, gdzie poznała Willa – swojego przyszłego męża. Para od razu się w sobie zakochała, a po trzech latach znajomości postanowiła wziąć ślub. „Byłem oczarowany jej osobowością. Była taka niezwykła. Jest takie powiedzenie, że najlepsze rzeczy nadchodzą w małych opakowaniach. To o niej” – wspomina Will.

Posiadanie męża nie wystarczało Stacy, która marzyła o normalnej, pełnej rodzinie. Nie bacząc na przestrogi lekarzy, państwo Herald postanowili postarać się o dziecko. W 2006 roku przyszła na świat ich pierwsza córka, Kateri, a zaledwie 1,5 roku później - Makyi. Niestety, tak jak wcześniej ostrzegali specjaliści, jedna z dziewczynek odziedziczyła po mamie chorobę. Mimo to, Stacey zdecydowała się na kolejne dziecko.

najdziwniejsze matki świata

Pierwszy mężczyzna na świecie, który urodził dziecko

Thomas Beatie urodził się jako kobieta, ale od zawsze chciał być mężczyzną. Przeszedł więc kurację hormonalną po to, by zmienić płeć. W międzyczasie poznał swoją przyszłą żonę, Nancy. Ponieważ kobieta okazała się bezpłodna, a Thomas wciąż miał żeńskie narządy płciowe, oboje zdecydowali, że to on urodzi im dziecko.

Dzięki sztucznemu zapłodnieniu urodził w sumie trójkę dzieci. Dopiero po porodach postanowił zakończyć proces zmiany płci.

najdziwniejsze matki świata

Najstarsza matka na świecie, która urodziła bliźnięta

70-letnia Omkari Panwar i jej 77-letni mąż bardzo marzyli o tym, by mieć syna. Przez wszystkie wspólne lata doczekali się 2 córek i 5 wnucząt, ale wciąż brakowało im w domu małego chłopca. Zdecydowali się więc na kosztowny zabieg in vitro, na który wydali cały swój majątek i sporą część pożyczki. Opłacało się, ponieważ wkrótce potem Omkari powiła bliźniaki. Szczęśliwi rodzice doczekali się więc od razu dwóch synów!

najdziwniejsze matki świata

Najmłodsza matka na świecie

Poznajcie Linę Medina – najmłodszą matkę w historii medycyny. Dziewczynka urodziła dziecko, mając zaledwie 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni.

W kwietniu 1939 roku ojciec Liny zauważył, że ma ona bardzo wypukły brzuch. Myśląc, że to guz, zaprowadził ją do lekarza. W szpitalu okazało się jednak, że jego córka jest w 7 miesiącu ciąży. Poród odbył się przez cesarskie cięcie, a synek Liny ważył 2700 gramów. Do 10. roku życia chłopczyk wychowywał się w przekonaniu, że Lina jest jego siostrą.

Do dziś nie wiadomo, kto był ojcem dziecka. Ojciec 5-latki został zatrzymany na kilka dni pod zarzutem gwałtu. Kiedy został zwolniony, podejrzenie padło na jednego z braci Liny, jednak również okazało się niesłuszne.

najdziwniejsze matki świata

Matka, która urodziła najwięcej dzieci podczas jednego porodu

Nadya Denise Doud-Suleman Gutierrez swego czasu znana była w mediach jako „Octomom”. O kobiecie zrobiło się głośno, kiedy przyznała, że jej idolką jest Angelina Jolie. Nadya poddała się kilku operacjom plastycznym, by wyglądać jak ukochana aktorka, a także zabiegowi in vitro, by również mieć liczną rodzinę. Chyba sama nie przypuszczała, że zajdzie w ciążę… z ośmioraczkami. Wszystkie maluchy przyszły na świat żywe, dlatego Gutierrez znajduje się w naszym rankingu jako matka, która urodziła najwięcej dzieci podczas jednego porodu.

Ciekawostka: Kiedy Octomom rodziła w szpitalu swoje ośmioraczki, w domu czekała na nią… szóstka jej pozostałych dzieci.

Komentarze (63)

Ocena: 4.81 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.03.2016 19:03
niech każdy człowiek robi to na co ma ochotę ,a wredni ludzie powinni zająć się swoim życiem a nie całe życie spędzają na ocenie innych
odpowiedz
Monia (Ocena: 5) 27.04.2014 12:01
Nie można zabronić osobie genetycznie chorej się rozmnażać, z dwóch względów : po pierwsze nie zawsze jest pewność, że dziecko będzie chore. Po drugie matka tych dzieci jest szczęśliwa, znalazła miłość i ma rodzinę, więc jej dziecku, nawet jeśli będzie chore, też może się to udać. Choroba oczywiście wiąże się z cierpieniem, i przykro patrzeć na chore dziecko, ale nie można takich osób wykluczać, bo też mają szansę na normalne życie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2014 22:18
ajzedoeg12.geodezja.pl Zupełnie nowa jakość! Pyszne przepisy na najszybsze dania na świecie, a do tego wszystko to, co każda kobieta wiedzieć powinna... :)
odpowiedz
oxox (Ocena: 5) 25.04.2014 20:51
Ten najmniejszy noworodek urodzil sie po 21 tygodniach i 6 dniach trwania ciąży! Wyszedl ze szpitala chyba po 4mc ważąc 2kg
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2014 19:23
Jak można dostać okres w wieku pięciu lat?????? Nie rozumiem tego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo