WPADKA DNIA: Najmłodsi rodzice w Polsce? 12-latka w ciąży z... 13-latkiem!

Dziewczynka zostanie mamą jeszcze przed ukończeniem podstawówki.
WPADKA DNIA: Najmłodsi rodzice w Polsce? 12-latka w ciąży z... 13-latkiem!
15.01.2014

Media systematycznie donoszą o dzieciach rodzących dzieci. Zjawisko to stało się tak powszechne, że 15-latka w stanie błogosławionym nie wzbudza już większych emocji. Wystarczy wspomnieć, że tylko w Polsce każdego roku w ciążę zachodzi niemal 20 tysięcy polskich nastolatek. To niepokojące zjawisko, bo tak młode dziewczyny w większości przypadków nie są na to gotowe. Mają problemy z utrzymaniem dziecka, ukończeniem szkoły, znalezieniem pracy, akceptacją społeczeństwa.

W latach 30. XX wieku w Peru dziecko urodziła nie nastolatka, a... kilkulatka. Od tego czasu Lina Medina znana jest jako najmłodsza matka w historii. Jej syn przyszedł na świat, kiedy miała zaledwie 5 lat i 7 miesięcy. Nieznany jest jednak ojciec potomka, ani dokładne okoliczności. Kobieta ma dzisiaj 80 lat i konsekwentnie odmawia rozmowy z dziennikarzami. Równie skrajne historie na szczęście już się nie zdarzają, ale pewna młoda Polka i tak zapewne trafi na czołówki mediów całego świata.

W Starachowicach matką zostanie 12-letnia uczennica szkoły podstawowej. Ojcem dziecka jest chłopiec starszy zaledwie o rok!

Opinia publiczna w Starachowicach żyje tą historią od grudnia ubiegłego roku. Wtedy pojawiły się pierwsze nieoficjalne doniesienia o bardzo młodej ciężarnej. Wiadome było tylko jedno – 12-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Podejrzewano, że padła ofiarą znacznie starszego mężczyzny. Dopiero kilka dni temu potwierdzono informację, że ojcostwo podejrzewany jest jej o rok starszy kolega z pierwszej klasy gimnazjum.

- W ostatni czwartek zostało przyjęte zgłoszenie o uzasadnionym podejrzeniu, że 12-latka jest w ciąży, a ojcem jej dziecka jest prawdopodobnie 13-letni uczeń jednego ze starachowickich gimnazjów – mówi oficer prasowy tamtejszej policji, cytowany przez gazetę „Echo Dnia”. 

Sprawą ma zająć się sąd rodzinny, a nie prokurator. W tym przypadku nie ma podejrzenia, że doszło do czynu zabronionego, ponieważ młodzi rodzice nie ukończyli jeszcze 15 lat. O przyszłości nastolatków sąd ma zadecydować do końca tego tygodnia.

Komentarze (44)

Ocena: 5 / 5
Podpis... (Ocena: 5) 14.03.2016 00:39
Napisz komentarz...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2016 19:20
jasne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.10.2014 14:25
Dla mnie to normalne, ja gdybym miała jeszcze taką możliwość to urodziłam dziecko w wieku jedenastu lat.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2014 16:10
Japierole kuźwa możecie nie robić takiego spamu
odpowiedz
24 (Ocena: 5) 01.04.2014 01:34
to sa skutki bezstresowego wychowania i pozwalania na wszystko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo