Ciężarne dziewice: Spodziewają się dziecka, choć nigdy nie uprawiały seksu!

W USA to już prawdziwa plaga. Nie uprawiają seksu, a jednak rodzą. Czyżby to było niepokalane poczęcie?
Ciężarne dziewice: Spodziewają się dziecka, choć nigdy nie uprawiały seksu!
29.12.2013

Niepokalane poczęcie to jedna z największych tajemnic chrześcijaństwa. Kościół katolicki utrzymuje, że Maria narodziła się w sposób inny, niż każdy człowiek. Sama również poczęła Jezusa bez udziału mężczyzny, ale wyłącznie z woli Boga i za sprawą Ducha Świętego. Trudno to wszystko zrozumieć, więc pozostaje nam tylko wierzyć. Lub nie. Wydawało się jednak, że czas cudów już dawno minął i dzisiaj podobne rzeczy nie mają prawa się zdarzyć. Nic bardziej mylnego! Kobiety wciąż zachodzą w ciążę i wcale nie potrzebują do tego partnerów.

Przynajmniej tak twierdzą... Nieznana jest skala tego zjawiska w Polsce, ale w Stanach Zjednoczonych rodzi się coraz więcej dzieci, które z punktu widzenia biologii mają posiadać wyłącznie matki. Kobiety te nie uprawiają seksu, a nawet o nim nie myślą. Mimo wszystko do zapłodnienia dochodzi, a na świecie pojawia się potomstwo. Niepokalane poczęcia zdarzają się niemal na naszych oczach. I chyba musimy w to uwierzyć, bo to nie opowieść jednej natchnionej matki, ale wnioski wypływające z badań przeprowadzonych na kilku tysiącach kobiet. Jak to się dzieje?

candice

Wiele wskazuje na to, że badane kobiety wcale nie wierzą w to, że zapłodnił je Duch Święty, ale boją się przyznać, jak naprawdę do tego doszło. Zdecydowana większość twierdzi, że nigdy nie uprawiały seksu, a nawet niewiele o nim wiedzą. Co znamienne, co trzecia przysięgała w kościele zachować czystość do ślubu. To chyba wszystko tłumaczy. Wolą powiedzieć o niepokalanym poczęciu nieślubnego dziecka, niż narazić się na odrzucenie ze strony innych wiernych. Pochodzą przecież z bardzo konserwatywnych rodzin.

Podejrzliwi komentatorzy zastanawiają się, kogo w takim razie wpisują do aktu urodzenia. Czy w polu przeznaczonym na dane ojca pojawia się sam Duch Święty? Tego nie można wykluczyć.

candice

Badacze jednego z amerykańskich uniwersytetów przyjrzeli się aż 8 tysiącom kobiet w wieku od 15 do 28 lat. Badanie trwało nie miesiąc czy rok, ale niemal 20 lat. Grupa jest więc spora, zakres czasu także, więc wszystko powinno się zgadzać. Ale chyba nie do końca tak jest. Okazuje się, że przynajmniej jedna na dwieście z nich posiada niepokalanie poczęte potomstwo. Zarzekają się, że nigdy wcześniej nie uprawiały seksu, a ciąża pojawiła się samoistnie – donosi sfora.pl.

Takie rzeczy w biologii się zdarzają, czego najlepszym przykładem są niektóre jaszczurki czy owady. Potrafią rozmnażać się bez udziału męskiego plemnika. Wystarczy komórka jajowa. Problem w tym, że partenogenezy (bo tak nazywa się taki sposób rozmnażania) nigdy nie zaobserwowano u ludzi. Czy coś się w tym względzie zmieniło?

A może ankietowane boją się do czegoś przyznać?

Komentarze (41)

Ocena: 5 / 5
24 (Ocena: 5) 01.04.2014 01:46
tak jasne,a potem faceci beda miec wytlumaczenie,ze nie ich dzieci tylko sie same zapladniamy-dobre sobie jeszcze nie zdurnialam,by uwierzyc w swoja wiatropylnosc
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2013 22:32
Patogeneza – mechanizm powstawania choroby. Wyjaśnia działanie czynnika chorobotwórczego na organizm i reagowanie organizmu na działanie czynnika chorobotwórczego o warunku, których dany czynnik etiologiczny wywoła daną chorobę.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2013 21:23
najgłupszy artykuł świata
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.12.2013 17:27
ale beznadziejny artykuł
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.12.2013 23:30
sperma może zostać przeniesiona na palcach. tyle w tym temacie małolaty wszechwiedzące.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo