Najgorszy miesiąc to urodzenie dziecka to październik, a najlepszy... (Też przyszłaś wtedy na świat?)

Większość przyszłych mam chce, by ich dziecko przyszło na świat latem.
Najgorszy miesiąc to urodzenie dziecka to październik, a najlepszy... (Też przyszłaś wtedy na świat?)
09.07.2013

Zdawać by się mogło, że kobiety wolą rodzić dzieci w zimie, ponieważ upały potrafią porządnie dać w kość przyszłej mamie, noszącej w sobie kilka kilogramów żywego szczęścia. Okazuje się jednak, że nic podobnego – coraz więcej pań, zachodząc w ciążę, stara się tak `wycelować` z terminem porodu, by przypadał on na wakacyjne miesiące.

Najwięcej kobiet marzy, by ich potomek przyszedł na świat w czerwcu, a najmniej życzyłoby sobie by stało się to w październiku. Pewnie zastanawiacie się, co jest tego powodem. Odpowiedź jest prostsza niż mogłoby się wydawać.

Panie przyznają, że lato najbardziej odpowiadałoby im pod względem pogody, którą mogłyby się cieszyć w pierwszych miesiącach urlopu macierzyńskiego: zamiast brnięcia z wózkiem przez zaspy śnieżne, zdecydowanie wolą wygrzewanie się na słońcu. 

Naukowcy, badający tę sprawę, mają też inną teorię dotyczącą takiego `wybierania` miesiąca porodu – w kwestii ciąży przyszła mama nie ma wiele możliwości jej kontrolowania. Do tej pory nie znaleziono jeszcze sprawdzonej metody na wybór płci dziecka czy przewidzenie dokładnego i nieodwracalnego terminu porodu, który w rzeczywistości często ulega zmianie. Wyliczenie sobie przybliżonego momentu rozwiązania i osiągnięcie celu sprawi, że kobieta choć w niewielkim stopniu będzie miała poczucie panowania nad wszystkim.

Mogłoby się wydawać, że pora roku, w której dziecko przychodzi na świat, nie zaprząta głowy ciężarnym kobietom. Jak widać panie robią się jednak coraz bardziej praktyczne i pragną zaplanować dosłownie wszystko przed narodzinami potomka. Nawet pogodę.

Zastanawiałyście się, w jakim miesiącu chciałybyście urodzić dziecko, czy nie ma to dla was większego znaczenia?

Polecane wideo

Komentarze (126)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.07.2014 14:26
Najinteligentniejsi sa ludzie spod znaku skorpiona, a najglupsze są zodiakalne raki. To tyle w temacie. Tera mozecie mnie zaszczekac raczki! Haha
zobacz odpowiedzi (2)
Cara (Ocena: 5) 04.05.2014 23:57
Ja planuje styczeń-luty... Ale jak wyjdzie w praktyce??
odpowiedz
askaryter (Ocena: 5) 20.09.2013 11:06
ja rodziłam w sierpniu, teraz będę rodzić w kwietniu. myślę, że nie ma co planować na jaki miesiąc, wazne by dziecko było zdrowe :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2013 08:13
Ja się urodziłam w czerwcu
odpowiedz
Olcia (Ocena: 5) 01.08.2013 16:18
Ja urodziłam córcię 3 października i uważam, że to super!!!! Była jeszcze ładna pogoda, mogłam bez obaw chodzić na dłuższe spacery z noworodkiem, na lato mała była już spora i zahartowana przez zimę. A ja spokojnie w wakacje mogłam się pokazać w bikini! :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie