Nowy, dziwaczny trend na UDAWANIE CIĄŻY (Sztuczny brzuch zapewnia miejsce siedzące w autobusie...)

W Chinach zapanowała moda na silikonowe wkładki udające ciążę. Czy dotrze też i do nas?
Nowy, dziwaczny trend na UDAWANIE CIĄŻY (Sztuczny brzuch zapewnia miejsce siedzące w autobusie...)
05.06.2013

Nie lubisz stać w tramwaju? Marzysz, aby wszyscy zaczęli darzyć cię większym niż dotąd szacunkiem? Jeśli tak – zajdź w ciążę. A gdy to rozwiązanie nie wchodzi w grę, po prostu tę ciążę sobie poudawaj.

Kiedyś sztuczne brzuszki ciążowe były domeną aktorek, które dzięki nim były bardziej przekonujące w rolach przyszłych matek. Obecnie wszystko się zmienia. Przynajmniej w Chinach, gdzie kobiety coraz częściej nabywają silikonowe wkładki imitujące ciążę. A wszystko po to, by wygodnie podróżować, czy uniknąć zwolnienia z pracy.

Chinki po prostu oszalały na punkcie silikonowych gadżetów i nie przejmują się ostrzeżeniami lekarzy, którzy alarmują, że wkładki mogą powodować alergie skórne. Z kolei socjologowie zwracają uwagę na fakt, że przez takie `ciążowe` oszustki ludzie nie będą ustępować miejsc siedzących w komunikacji nawet tym kobietom, które rzeczywiście spodziewają się dziecka.

Choć sam pomysł sztucznych brzuchów jest innowacyjny, ciężko wyobrazić sobie, by ta moda na oszustwo przyjęła się i w naszym kraju...

Komentarze (75)

Ocena: 5 / 5
Kaska (Ocena: 5) 01.07.2013 23:21
U nas w kraju nie grozi nam ta moda jestem w siódmym miesiącu ciąży i dwa razy zdarzyło mi się żeby ktoś przepuścił mnie w kolejce czy pozwolił usiąść. W markecie szczególnie w dyskontach gdzie nie ma kas dla kobiet w ciąży możesz stać i trzy godziny z bułkami i serkiem i pani z pełnym wózkiem cie nie przepuści. Taka kultura i empatia ludzi
odpowiedz
neverland (Ocena: 5) 20.06.2013 12:01
Powinno się ustępować miejsca nie tylko kobietom w ciąży,czy osobom starszym,ale każdemu,kto tego potrzebuje.Moja siostra nie jest w ciąży,ani nie ma 70 lat,ale choruje na dystonię i jak ktoś się w ogóle orientuje jaka to jest choroba,to wie,że dla takiej osoby stanie w zatłoczonym autobusie jest udręką.Można sobie przyjąć postawę typu:MAM INNYCH LUDZI W DUPIE,ale kiedy my będziemy bardzo potrzebować miejsca w autobusie,oby znalazł się ktoś ,kto pomyśli o nas życzliwie.
odpowiedz
moni (Ocena: 5) 17.06.2013 13:06
Jej,a ja to czasem mam problem a tymi brzuchami.Bo niejedna babeczka ma tak wywalony bebech,że nie wiem czy to objaw prawdziwej ciąży czy tej spożywczej.I co wtedty ustąpić miejsca jeszcze się obrazi???????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.06.2013 11:07
Święta prawda, w Polsce jak ktoś widzi ciężarną w środkach komunikacji miejskiej albo w jakiejkolwiek kolejce to okazuje się, że nagle wszyscy cierpią na krótkowzroczność albo wręcz ostentacyjnie odwracają głowę żeby nie widzieć sporych, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, brzuszka. A jeśli nawet w jakimś sklepie czy markecie jest specjalna kolejka dla ciężarnych, to i tak ustawiają się w niej głównie jakieś cwaniaczki i rechoczą pod kasą, że udało im się wyrolować głupie "mamuśki" a nie spotkałam się z sytuacją, żeby kasjerka zwróciła komukolwiek uwagę, więc generalnie wszyscy mają tę kwestię gdzieś. Największy problem z "kulturą" maja młodzi ludzie (20-30 lat) - prędzej miejsca ustąpi 70-letni staruszek. Zresztą nie tylko ciężarnym nikt nie ustąpi miejsca w tramwaju czy autobusie, ale także matkom z dziećmi - co dziwne, bo o ile w ciąży nie każdy może i chce być;) o tyle dzieckiem był każdy, więc tłumaczenie, że nie rozumie się tego stanu jest co najmniej dziwne...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2013 23:45
Pare dobrych lat tmu skonczylam szkole. Nie potraficie zrozumiec ze nie kazda dorosla kobieta chce byc w ciazy? Rany...jaki ciemnogrod.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo