Dramat! Polki w ciąży są NIEODPOWIEDZIALNE! Palą i piją bez opamiętania, choć wiedzą, czym to grozi...

Okazuje się, że kobiety w Polsce wcale nie są tak rozsądne jak może się wydawać.
Dramat! Polki w ciąży są NIEODPOWIEDZIALNE! Palą i piją bez opamiętania, choć wiedzą, czym to grozi...
14.06.2013

Jak ujawnił niedawno sanepid, aż 10% ciężarnych Polek przyznaje się do picia alkoholu, a 7% do palenia papierosów. Ta wiadomość szokuje jeszcze bardziej, biorąc pod uwagę fakt, że aż 90% z nich zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które niesie stosowanie używek podczas ciąży.

Niektóre kobiety próbują tłumaczyć się zaleceniami lekarzy, którzy rzekomo doradzali im picie wina w niewielkiej ilości. Ciekawe, czy na recepcie zapisali też odpowiednią dawkę nikotyny, o której szkodliwości wiedziało 90% palących przyszłych matek.

Lekarze nie kryją oburzenia i zgodnie przyznają, że zarówno alkohol, jak i papierosy mogą poważnie zaszkodzić nie tylko zdrowiu matki, ale przede wszystkim jej nienarodzonemu jeszcze dziecku.

Pamiętaj! Aby dziecko było zdrowe, należy o nie dbać już w momencie jego poczęcia! Palenie papierosów i picie alkoholu na pewno nie przyczyni się do jego dobrego stanu.

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
magda (Ocena: 5) 08.07.2013 15:58
A wystarczyloby tak niewiele.... kilka moich kolezanek rzucilo palenie po lektirze ksiazki Allena Carra...moze panie w ciazy tez powinny sprobowac?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.06.2013 15:46
Substancje smoliste i dym szkodzą zawsze, ale alkohol NIE! Teraz jest jakaś dziwna, histeryczna moda, że przyszłej mamie nie wolno nawet powąchać piwa, bo to szkodzi dzidziusiowi. Jeszcze 9 lat temu lekarz kazał mi kilka razy w tygodniu wypijać po małym piwku. Bo, jak sam tłumaczył "lepsze piwo niż chemia na nerki". I miał rację!
odpowiedz
txs (Ocena: 5) 25.06.2013 15:38
Lekarz ZALECAŁ mi wypijanie dziennie pół szklaneczki piwa. Nerki nie pracowały tak jak powinny a dwa łyki piwa pomagały usprawnić ich pracę. Nie dajcie się zwariować! Papierochy NIE, chlanie NIE, ale odrobinka czerwonego wina czy pół małego piwa NIKOMU NIE ZASZKODZI!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.06.2013 14:19
Ostatnio miałam ciężkie chwile, które chyba dopiero się zaczynają i pierwszy raz od początku zapaliłam fajkę.. mam nadzieję, że ten jeden papieros nie zaszkodził mojemu maluszkowi...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2013 12:06
Ciekawe czemu wszystkie negatywnie komentujące bazują na doświadczeniach inny... "a moja koleżanka jak była w ciązy..." . w żadnym wypadku nie popieram kobiet upijających się w ciąży, ale lampka wina od czasu do czasu raczej nikomu nie zaszkodzi! a tym wszystkim mądralom radzę najpierw przeżyć 9 miesięcy i poród zamiast sypać głodnymi kawałkami... na koniec dodam, iż ja sobie od czasu do czasu pozwalam (raz nawet sam lekarz mi to zalecił na odstresowanie) a mój syn ma obecnie 9 lat i jest okazem zdrowia
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo