"Będzie chłopczyk czy dziewczynka?" Już niedługo się NIE DOWIESZ

Rada Europy chce wprowadzić zakaz ujawniania płci dziecka aż do narodzin.
"Będzie chłopczyk czy dziewczynka?" Już niedługo się NIE DOWIESZ
13.09.2011

Wielu przyszłych rodziców jeszcze przed rozwiązaniem pragnie poznać płeć swojego dziecka. A wszystko po to, aby wybrać określone imię, właściwie urządzić pokój, skompletować odpowiednią wyprawkę. Niektórymi ludźmi kieruje również zwykła ciekawość, pragną po prostu zorientować się, co ich czeka.

Już niedługo jednak, wcześniejsze poznanie płci dziecka może nie być takie proste. Rada Europy pracuje właśnie nad wprowadzeniem ustawy, która miałaby zakazywać ujawniania rodzicom informacji mówiących o tym, czy czekają oni na chłopca czy na dziewczynkę.

A wszystko po to, aby przeciwdziałać tzw. aborcji selektywnej, czyli usuwaniu płodu ze względu na jego płeć. Jak podaje portal Sfora.pl – sytuacja taka staje się coraz bardziej powszechna w krajach byłego ZSRR (m.in. w Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie i Albanii).

W przypadku wymienionych wyżej krajów wprowadzenie takiej ustawy wydaje się jak najbardziej zasadne. Musimy jednak pamiętać, że jeżeli Rada Europy uchwali ten przepis to będzie on obowiązywał w całej Europie, w tym również w Polsce.

Być może więc już niedługo ciężarnym kobietom przyjdzie czekać na poznanie płci dziecka całe dziewięć miesięcy... Czy nie uważacie, że byłaby to absurdalna sytuacja?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Dlaczego warto być w ciąży?

Ciąża, mimo wszystkich niedogodności, może być jednym z najcudowniejszych okresów w życiu kobiety. Mamy aż 21 powodów!

PIERWSZA CIĄŻA kontra DRUGA

Sprawdź, czego możesz się spodziewać!

Komentarze (89)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2011 20:16
aborcja nigdy nie powinna być legalna jak można zabić maleństwo które samo nie pcha sie na świat.ja jestem w 34 tygodniu ciąży i nie wiem czy będzie chłopiec czy dziewczynka i nie chce poznać do samego końca.czy to będzie chłopiec czy dziewczynka będę tak samo kochała i nie wiem jak można dokonywać aborcji ze względu na pleć dziecka to jest po prostu chore
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2011 13:17
W moim szpitalu (mieszkam w Anglii) również nie powiedziano mi płci dziecka.... A wszystko ze względu na muzułmanki, które dowiedziawszy się że mają dziewczynkę-usuwają ciążę!! Chore, no ale jak widać Europa idzie za biedotą z Pakistanu czy Indii... :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2011 11:40
To chore. Chcą przeciwdziałać aborcji selektywnej, ale jest jeden szczegół. Kobiety będą rodzić dzieci, których będą się pozbywać, bo przecież nie takiej płci dziecko chciały... Straszne.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.09.2011 11:55
Normalnie to jakaś kpina! Nikt nie ma prawa decydować o tym czy rodzic chce znac płeć czy nie chce. Jak Rada Europy może w ogóle chcieć wprowadzić tak absurdalny zakaz informowania. Jeszcze troche a zakażą nam jeść, spać i myślec logicznie. Polska to tak głupi kraj, że brak słów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2011 23:03
To by bylo moje dziecko i nie maja prawa utajniac tego przede mna . To jest az smieszne czego ci ludzie nie wymysla,,, ;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo