Twoja siostra wpadła jako nastolatka? Ty też możesz zostać młodą mamą! (Jesteś w grupie ryzyka)

Nastoletnie macierzyństwo jest rodzinne!
Twoja siostra wpadła jako nastolatka? Ty też możesz zostać młodą mamą! (Jesteś w grupie ryzyka)
11.08.2011

Kiedy bardzo młoda dziewczyna zostaje matką, zwykle uważa się, że jest to wydarzenie zupełnie przypadkowe, wynik "wpadki", rzadziej dobrowolna decyzja. Nie zawsze jednak jest to całkowita prawda. Jak przeczytać możemy w portalu Sfora.pl: niektóre kobiety znajdują się w grupie tzw. "podwyższonego ryzyka". Głównie chodzi tutaj o nastolatki, których siostra lub ktoś inny z najbliższej rodziny urodził dziecko przed 20. rokiem życia.

Do takich zaskakujących wniosków doszli naukowcy z Uniwersity of Bristol. Badacze przeprowadzili specjalną ankietę, która objęła ponad 42 tys. młodych dziewczyn. Z odpowiedzi udzielanych przez mieszkanki Norwegii wynika jednoznacznie: nastolatki, których starsza siostra urodziła wcześnie dziecko, w bardzo wielu przypadkach również spotkał ten sam los.

To niecodzienne zjawisko to efekt wspólnego spędzania czasu przez siostry, podobnego stylu życia, przebywania w gronie tych samych znajomych – zaznaczają naukowcy. Dodają oni również, że ryzyko ciąży nastolatki wzrasta, gdy różnica wieku między siostrami jest niewielka albo pochodzą one z biednej rodziny.

Zgadzacie się z tymi kontrowersyjnymi doniesieniami specjalistów?

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Który kierunek studiów najchętniej wybierają młodzi Polacy? (Psychologia odeszła do lamusa!)

Te studia kuszą prestiżem oraz wysokością zarobków!

Jak znaleźć idealnego ojca dla swojego dziecka?

Powiedzmy, że marzysz o wysokim brunecie, który interesuje się sztuką, jest opanowany, niebywale inteligentny i skończył dwa kierunki studiów...

Komentarze (67)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.10.2011 12:09
Przydałyby się wam jakieś kosmetyki? Mozecie je wygrać w konkursie na cekin.pl! koniecznie sprawdzcie :) i jeszcze zerknijcie na cacy.pl- codziennie nowa dawka fantastycznych stylizacji i gadżetów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2011 10:43
ja też zaszłam młodo w ciążę i wtedy chciałam wiedzieć czy była u nas w rodzinie dziewczyna w ciąży w młodym wieku. okazało się że i w mojej rodzinie jak i w męża w każdy pokoleniu znalazła się 'wpadka' czasem nawet kilka. czyli się zgadza
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.08.2011 08:51
Moja mama urodziła mnie w wieku 17 lat, jej siostra urodziła mojego kuzyna w wieku 17 lat i kuzynka mojej mamy urodziła w wieku 17 lat. Więc chyba jednak się trochę zgadza.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2011 21:59
Głupota jest dziedziczna (fakt braku antykoncepcji) :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2011 20:48
moja siostra w moim wieku byla juz miesiac przed porodem drugim, moja ciocia jedna i druga mialy juz dzieci, siostra cioteczna urodzila majac 17 lat... ja mam 21, i nic takiego sie nie zanosi ;)) a gdyby nawet... nie boje sie, mam odpowiedzialnego partnera.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo