Nastoletnia matka

Witam Was drogie papilotki zwracam się do Was z ogromnym problemem... Jestem w ciąży w drugim ...
Nastoletnia matka
08.11.2010

Witam Was drogie papilotki zwracam sie do Was z ogromnym problemem...

Jestem w ciąży w drugim miesiącu. Może to nie jest coś strasznego, gdyby nie fakt, że mam dopiero 16 lat. Nie planowałam tego jednak stało się.

Poszłam dopiero do liceum, było dużo nauki i nikt nie zwracał na mnie uwagi :( A ja pewnego dnia poczułam potrzebę bliskości. Jednak nie myslałam, że skonczy się to na wpadce.

Z tym chłopakiem wiem, że nie będę gdyż jest nieodpowiedzialny i nie chcę mieć dodatkowego problemu na głowie.

Boję się powiedzieć rodzicom bo nie wiem jak zareagują.

Proszę o jakieś rady.

Nie wiem co mam teraz zrobic ?

Komentarze (267)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.09.2013 16:25
Ja też nie planowałam, ale zostałam mamą w wieku 19 lat i teraz nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej! Jasne, że wszystko wywróciło się do góry nogami i potrzebowałam czasu, żeby sobie to poukładać, ale wierz mi, że potrzebujesz teraz wsparcia.. Im dłużej będziesz zwlekać z rozmową z rodzicami i z chłopakiem tym będzie Ci później trudniej ich o tym powiadomić. Na pewno nikt Cię nie pochwali, ale dzidzia na świat się nie prosiła i teraz trzeba jej zapewnić najlepsze warunki do życia, nie denerwuj się, bo to jej szkodzi, na milion procent dacie sobie rade! Wierzę w Ciebie ;)!
odpowiedz
Martuleek (Ocena: 5) 21.09.2013 12:55
Moim zdaniem jak najszybciej powinnas powiedzieć rodzicom, a przede wszystkim chłopakowi. Im wczesniej sie dowiedza tym wiecej czasu beda mieli na oswojenie sie z sytuacja. Może i nie jest odpowiedzialny, ale jego podejście może się zmienić jeśli dowie sie o maluszku :) Na pewno będzie Ci cieżko, ale wierze, że dasz sobie rade. W końcu będziesz Mama a dla nich niemożliwe nie istnieje, trzeba tylko chcieć i wierzyc ;) Ja mam co prawda 20 lat ale tez ciazy nie planowalam (26 tydz. ciazy) a od pierwszego pazdziernika zaczynam studia dzienne na Politechnice Warszawskiej :) robie to nie tylko dla siebie, ale tez dla dzidzi, aby moglabyc ze mnie kiedys dumna :) Dbaj o siebie i bobasa :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.09.2013 21:19
Powiedz, jeśli rodzice są szczerymi i dobrymi rodzicami to Ci pomogą. Chłopak też powinien wiedzieć, dlatego żeby płacił alimenty chociażby, nie musi się dzieckiem zajmować jak nie chce. To też jego dziecko, a nie Twoje więc niech się poczuje do chociaż minimalnej odpowiedzialności ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2012 13:16
Porozmawiaj szczerze z rodzicami, nie Ty pierwsza i nie ostatnia jesteś w takiej sytuacji a potem porozmawiajcie też z rodzicami tatusia niech też wezmą odpowiedzialność za to co się stało. To ze masz 16 lat i jesteś w ciąży nie przekreśla Twojej przyszłości musisz być silna i zdecydowana a na pewno wszystko się ułoży :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.10.2011 19:20
Powiedz rodzicom jak najszybciej. zobaczysz jak szybko zaakceptuja sytuacje ;) . Kilka dni krzykow i po sprawie.... zrob to jeszcze dziś...stres ci zaszkodzi..i dbaj o siebie :*:*
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo