Dzieci urodzone po ślubie LEPIEJ SIĘ UCZĄ!

Już od 4. roku życia wykazują wyższe zdolności niż pociechy par żyjących w luźnych związkach. Są grzeczniejsze, zdrowsze, mają lepsze oceny i…
Dzieci urodzone po ślubie LEPIEJ SIĘ UCZĄ!
26.04.2010
>

Od lat trwa debata na temat tego, czy życie na kocią łapę się opłaca. Okazuje się, że na pewno nie kalkuluje się w przypadku, gdy na świecie pojawia się potomstwo. Najnowsze badania Alissy Goodman i Ellen Greaves, które polegały na kilkuletniej obserwacji 20 tysięcy maluchów urodzonych w 2001 roku, pokazały, że dzieci pochodzące ze związków małżeńskich są grzeczniejsze i lepiej wykształcone.

Jak wyjaśniają badaczki, pary, które zdecydowały się na ślub, są lepiej wykształcone, mają wyższy status społeczny i majątkowy. Wszystkie te czynniki sprzyjają świadomemu macierzyństwu, a dzieci urodzone w tego typu rodzinach mają większe szanse na prawidłowy rozwój.

Z kolei na niezalegalizowane związki częściej decyzja się osoby młode, z niższym wykształceniem i gorszymi dochodami. Oprócz tego, że nie mają wystarczających funduszy, aby zapewnić dziecku dobrą szkołą i przedszkole, to niesformalizowana relacja między rodzicami udziela się maluchowi, odbierając mu poczucie bezpieczeństwa.

W efekcie, dzieci urodzone po ślubie zdobywają wyższe oceny, są zdrowsze, grzeczniejsze oraz mniej podatne na uzależnienia. Ponadto, już w wieku 4 lat osiągają wyższy stopień rozwoju emocjonalno-społecznego niż pociechy par żyjących w konkubinacie.

Nina Drzewiecki

Zobacz także:

Praktyczny organizer dla mam

To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które w chaosie dnia codziennego zapisują tysiące pomysłów na kartach papieru, które zazwyczaj gubią po chwili.

CIĄŻA BEZ TAJEMNIC: Podwójne szczęście, podwójne wyzwanie

Bliźniacza ciąża wymaga szczególnej dbałości o zdrowie swoje i maluszków.

 

Polecane wideo

Komentarze (78)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2010 17:42
"Z kolei na niezalegalizowane związki częściej decyzja się osoby młode, z niższym wykształceniem i gorszymi dochodami. Oprócz tego, że nie mają wystarczających funduszy, aby zapewnić dziecku dobrą szkołą i przedszkole, to niesformalizowana relacja między rodzicami udziela się maluchowi, odbierając mu poczucie bezpieczeństwa." Oboje mamy wykształcenie wyższe, domek jednorodzinny i forda combi. Mamy 2 dzieci z czego pierwsze w wieku 1,5 roku jeździło już na 3 kołowym rowerze i nie korzystało z pieluch ... najszczęśliwszy i najbardziej rozgadany brzdąc na osiedlu :) Artykuł napisany na zasadzie "tak mnie się wydaje" :) Pozdrowienia dla autora ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2010 18:52
Idiotyzm.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2010 16:25
Ja nie mogę ale bzdety piszą ja się również urodziłam po ślubie i zawsze miałam problemy z nauką. Właśnie kończę gimnazjum mam zamiar iść do szkoły zawodowej bo boję się że np w technikum nie dałabym rady
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2010 14:59
Hmmm mój przypadek neguję tą teorię ^^
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2010 09:05
ja sie urodziłam po slubie i wwieku 3 lat czytałam juz gazety potem 1,2,3, klasa poszły jak z płatka 4 klasa troszeczke gorzej 5,6, ledwo przeszłam a w gimnazjum to juz kompletnie masakra poprostu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie