Młody ojciec ostrzega przed związkiem z samotną matką. „To studnia bez dna”

Apeluje do mężczyzn, by nie wiązali się z dzieciatymi kobietami.
Młody ojciec ostrzega przed związkiem z samotną matką. „To studnia bez dna”
Fot. iStock
06.04.2019

Chyba wszyscy marzymy o szczęśliwym związku z osobą, która nie ma za sobą trudnej przeszłości i doświadczeń. Idealny układ jest wtedy, gdy spotykają się dwie samotne osoby i chcą razem tworzyć wszystko od nowa. Z tym jednak różnie bywa, bo serce nie sługa i czasami zakochujemy się w człowieku, który już sporo przeżył.

Zobacz również: LIST: „Niektórych strasznie boli, że lubię panterkę i neonowe kolory. Samotnej matce podobno nie wypada!”

Nie warto ulegać emocjom i trzeba się nad tym poważnie zastanowić - ostrzega Richard Cooper. Ten samotny ojciec i coach trafił na czołówki mediów z całego świata po swoim ostatnim wywodzie. Mężczyzna w specjalnej prezentacji wyliczył, dlaczego związek z samotną matką to zawsze zły pomysł, który musi doprowadzić do katastrofy.

„Mentor” jest przekonany, że kobieta z przeszłością (po burzliwym rozstaniu i z dzieckiem) nie jest w stanie współtworzyć normalnego związku. Należy ją natychmiast przekreślić. Dlaczego?

Rozstanie boli podwójnie

Albo jeszcze mocniej, bo wszystko zależy od liczby dzieci. Kiedy związek z samotną mamą się rozpada, ta zabiera ze sobą pociechy, do których mężczyzna zdążył się bardzo przywiązać.

Nigdy nie będziesz priorytetem

Jak przekonuje Richard, w takiej relacji mężczyzna zawsze przegrywa z potomstwem. To naturalne, że dzieci są dla matki najważniejsze, najmądrzejsze, najpiękniejsze. Partner to tylko dodatek.

Świat kręci się wokół jej dzieci

Samotna matka robi wszystko, by jej pociechom żyło się jak najlepiej. Nic więc dziwnego, że myśli przede wszystkim o ich potrzebach.

Zobacz również: „Nie zamierzam wiązać się z samotną matką. Sorry, ale nie jestem frajerem”

Zaburzony obraz samej siebie

Autor tego wywodu przekonuje, że takie kobiety są albo chorobliwie zakompleksione, albo uważają siebie za ósmy cud świata. Mężczyzna ma utrudnione zadanie, by do niej dotrzeć.

Jej potomstwo chce się ciebie pozbyć

Dzieci z poprzedniego związku podobno nigdy nie zaakceptują do końca nowego partnera mamy. Stosują nieczyste zagrania, szantażują emocjonalnie lub budują intrygi, żeby się go pozbyć.

Jest emocjonalnie niedostępna

Ciągnie się za nią trudna przeszłość, która nie ułatwia pełnego otwarcia na nowego partnera. Nie wspominając o tym, że wszystko robi z myślą o dzieciach.

Nie bierze odpowiedzialności

Czuje się jak ofiara losu pokrzywdzona przez cały świat. Nigdy nie przyzna się do tego, że sama popełnia błędy. Rozpad związku to wyłącznie wina byłego partnera, bo przecież nie zostawia się matki z dziećmi.

To studnia bez dna

Według Richarda, taki związek naprawdę dużo kosztuje. Trzeba spełniać nie tylko zachcianki kobiety, ale też jej dzieci. Nie można ignorować ich potrzeb, bo wtedy ona poczuje się skrzywdzona.

Dla jej dzieci nigdy nie będziesz ojcem

Nowy partner mamy, choćby starał się zbudować silną więź z potomstwem, zawsze pozostanie tylko jej chłopakiem. Zwłaszcza, gdy dzieci mają kontakt z biologicznym tatą.

Przesadził czy ma choć odrobinę racji?

Zobacz również: „To najdroższe prostytutki w mieście”. Faceci wyznają, dlaczego NIGDY nie umówią się z samotną mamą

Astrologiczny ranking matek. Znak zodiaku zdradza, czy sprawdzisz się w tej roli
Astrologiczny ranking matek. Znak zodiaku zdradza, czy sprawdzisz się w tej roli - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (141)

Ocena: 4.09 / 5
Rina (Ocena: 2) dzisiaj 12:32
Mam dość porad tych niby coachów. To są ludzie którzy zrobili jakiś kursik z tego jak robić ludzi w balona, żyją z tego że mówią innym jak mają żyć. Coach to nie żaden mentor, to ktoś kto robi kasę na wmawianiu ludziom głupot.
odpowiedz
Alina (Ocena: 5) 21.05.2019 09:38
Mam dziecko, które wychowuję sama i nie uważam się ani za ósmy cud świata ani nie jestem zakompleksiona. Jestem normalną kobietą, która ma takie same potrzeby jak każda inna. Nie rozumiem o czym facet pisze....że niby co kobieta, która samotnie wychowuje dziecko to jakiś wybrakowany towar, że niby second hand…..szokuje mnie takie postrzeganie drugiego człowieka bo mimo tego, że sama wychowuję dziecko to tak tak jestem też po prostu człowiekiem, kobietą.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.05.2019 11:38
dobrego ruchanka nie kupisz he he
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.05.2019 13:53
Mam dziecko, dobrze płatną pracę, jestem bardzo samodzielna i szczęśliwa z tego powodu. Po co mi facet i do czego niby?? skoro sama radzę sobie znakomicie. Nie wyobrażam sobie już życia z facetem. I mam w nosie co którykolwiek z nich mówi o samotnych matkach.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.05.2019 13:39
Jestem samotną mamą dwójki dzieci..do niedawna trójki. Ale jedno kopnęlam w d..pe. ,Bo ile można nianczyć faceta przed 40. I jeszcze ponosić straty finansowe, bo to straszny skrobidupa był i trzeba było z własnej kieszeni wykładać (poza tym co ustalone pół na pół). Także wsadź se Pan te wypociny w dupę.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie