Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok

Płaski brzuch 2 tygodnie po rozwiązaniu nie może być uznawany za normę.
Pokazały, jak naprawdę wygląda ciało po porodzie. To nie jest łatwy widok
źródło: Instagram (instagram.com/triplets_of_copenhagen, instagram.com/postpartumlebanon)
18.01.2019

Internet większości z nas kojarzy się ze sztucznością. Popularne influencerki pokazują swoje idealne ciała, spektakularne podróże i dostatnie życie. To jednak tylko część prawdy, bo w Sieci jest coraz więcej miejsca na normalność. Udowadnia to inicjatywa #this_is_postpartum.

Zobacz również: „Ciężarna i dumna”. 12-latka chwali się tym, że wkrótce zostanie mamą!

Akcja stworzona przez Meghan Boggs, mamę i blogerkę, ma odczarować wyidealizowany obraz macierzyństwa. A konkretnie - ciała po porodzie. Zdjęcia oznaczone tym tagiem udowadniają, że rozstępy, blizny i nadwaga po ciąży to nic, czego powinnyśmy się wstydzić.

Możemy być dumne z niedoskonałości, bo te są nieodłączną częścią prawdziwego życia. W galerii zobaczysz najmocniejsze zdjęcia, jakich raczej nie uświadczysz na profilach celebrytek. Chyba, że wreszcie przestaną bać się prawdy...

Zobacz również: Musiała usunąć dziecko w 16. tygodniu ciąży. Pokazała je na Instagramie

Urodziła się z bezmózgowiem i przeżyła tylko tydzień. Rodzice pokazali ją światu
Urodziła się z bezmózgowiem i przeżyła tylko tydzień. Rodzice pokazali ją światu - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 18.01.2019 14:10
Wydaje mi się, że te kobiety są ogólnie zabiedbane. Sama nie rodziłam, ale moje koleżanki, które rodziły mają piękne brzuszki, ewentualnie małe, prawie niewidoczne rozstępy. Ale też należy pamiętać, że moje koleżanki przed i w trakcie ciąży dbały o siebie- uprawiały sport i balsamowały ciało każdego dnia.
zobacz odpowiedzi (1)
Ddd (Ocena: 1) 18.01.2019 12:00
Tak (zazwyczaj) nie wygląda brzuch po ciążach - nawet kilku. Co wy wbijacie kobietom do głów?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2019 11:08
No i po co straszycie kobiety ciążą? Urodziłam dwoje dzieci po około 4 kg każde i nie miałam ani jednego rozstępu. Nie każdej kobiety brzuch po porodzie musi tak wyglądać jak na załączonym obrazku.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2019 09:24
byłam po 2 ciążach i myślałam że nigdy nie wróce do starej sylwetki. Pomogła mi figurena. Schudłam 12kg i odzyskałam starą figurę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2019 08:36
Mhm... w ciąży przytyłam 5 kg, z czego prawie 4kg ważyło dziecko, brzuch miałam niewielki i odrazu w momencie kiedy dziecko wychodziło zrobił się płaski, po tygodniu skóra była już w pełni napięta. Rozstępów też żadnych nie posiadam. Ja wyszłam ze szpitala po 3 dniach, moja córka jeszcze została tam kilka dni dłużej przez żółtaczke i jak 4 dni po porodzie przyszłam ją odwiedzić w crop topie (było lato) to pielęgniarki nie chciały mnie do niej wpuścić, bo były przekonane, że nigdy nie rodziłam, więc to nie może być moje dziecko. Dobrze wiedzieć, że moje życie nie jest prawdziwe, z resztą wychodzi na to, że większość kobiet w mojej rodzinie ma nieprawdziwe życie, bo one też nie miały problemu z odstającym brzuchem, rozstępami czh nadwagą po porodzie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie