Jak wyglądają BLIZNY PO CESARCE? Uwaga - to nie jest łatwy widok!

Wiele kobiet wstydzi się widocznego znamienia na podbrzuszu.
Jak wyglądają BLIZNY PO CESARCE? Uwaga - to nie jest łatwy widok!
źródło: Instagram (instagram.com/graceelizphoto)
27.02.2018

O cesarskim cięciu często mówi się, że to pójście na łatwiznę. Niektórzy twierdzą nawet, że cesarkę trudno nazwać porodem, a narodziny dziecka w ten sposób nazywają „wydobycinami”. Jak bardzo jest to krzywdzące najlepiej wiedzą kobiety, które tego doświadczyły. Wbrew pozorom, nie zawsze z własnej woli, ale konieczności.

Ze względu na kontrowersje, jakie wzbudza cesarka na życzenie, wiele z nich wstydzi się później widocznej blizny na podbrzuszu. A wcale nie powinny - przekonuje Grace Elizabeth, autorka projektu „Gold Dust” („Złoty Kurz”). Fotografka uwiecznia na swoich zdjęciach młode mamy, wcześniej podkreślając złotą farbą znamiona na ich ciałach.

W ten sposób dając do zrozumienia, że blizna po cesarskim cięciu nie jest czymś, czego należy się wstydzić.

Komentarze (94)

Ocena: 4.77 / 5
Janina (Ocena: 5) 08.08.2018 11:57
pani w aptece mi powiedziała, że najlepsze na rynku są plastry sutricon i właśnie jestem po pierwszym miesiącu kuracji. Blizna rzeczywiście pojaśniała, ale jeszcze kuracja trwa więc o efektach powiem za jakiś czas. Plastry są super elastyczne, w ogóle ich nie czuć na ciele i nie trzeba ich codziennie zmieniać. Dobrze się trzymają, nawet po ponownym przyklejeniu po kąpieli.
odpowiedz
seledynka (Ocena: 5) 24.07.2018 20:36
Mona blizna po cesarce jest cieniutka jaśniutka kreseczką :) Zaraz po zagojeniu się rany zaczęłam naklejać plastry contractubex, sa bardzo skuteczne , z tygodnia na tydzień widziałam różnice. Plastry są wygodne i stosuje się je na noc.
odpowiedz
algga (Ocena: 5) 28.06.2018 23:24
Tez kupiłam te plasterki i naklejam ponad miesiąc, rzeczywiście blizna się rozjaśniła i jest już gładsza, myslę, że za dwa miesiące nie będzie jej widać :)
odpowiedz
atora (Ocena: 5) 07.06.2018 10:54
Plastry są naprawdę bardzo skuteczne, ja też naklejam je prawie trzeci miesiąc i jestem bardzo zadowolona z efektu. Blizna rzeczywiście się rozjaśniła, nie mam żadnych zgrubień itp.
odpowiedz
alibabka (Ocena: 5) 23.05.2018 07:42
Po mojej cesarce już prawie śladu nie ma ale jak tylko się rana zagoiła to zaczęłam naklejać plastry cntractubex i w tej chwili blizna już pojaśniała i zrobiła się płaska. Plastry naklejam drugi miesiąc.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo