27-latka usłyszała, że jako matka nie ma prawa się tak ubierać. Co miała na sobie?

Blogerka została skrytykowana za swój niestosowny strój.
27-latka usłyszała, że jako matka nie ma prawa się tak ubierać. Co miała na sobie?
źródło: Instagram (instagram.com/mytribeofsix)
08.01.2018

Wydawało się, że już dawno minęły czasy, kiedy matka musiała ubierać się skromnie i nie mogła sobie pozwolić nawet na odrobinę ekstrawagancji. Współczesne macierzyństwo nie kojarzy się raczej z podomką i poplamionym fartuszkiem. Posiadanie dzieci nie oznacza, że musisz zrezygnować z krótkiej spódniczki czy butów na wysokim obcasie. Przynajmniej w teorii.

Wciąż nie brakuje jednak osób, które dają sobie prawo do oceniania innych. I to w wyjątkowo brutalny sposób. Przekonała się o tym Stevie Niki - popularna blogerka i matka czwórki dzieci. 27-latka usłyszała ostatnio, że ubiera się niestosownie do roli, jaką przyszło jej pełnić.

Młoda mama postanowiła się do tego publicznie odnieść. Na Instagramie opublikowała zdjęcie swojej „szokującej” stylizacji i wyznała, co myśli o tego typu uwagach…

Zobacz również: Usłyszała od matki, że jest ZA STARA, by założyć to na sylwestra. Poprosiła internautów o opinię...

Stevie Niki

źródło: Instagram (instagram.com/mytribeofsix)

„Ktoś powiedział mi, że nie ubieram się jak mama i nie powinnam tak wyglądać. Pojawił się nawet komentarz, że mój strój nie jest odpowiedni do wieku. Miałam na sobie właśnie to. Hmmm, w czym problem? Chyba powrócił rok 1950 i obowiązujące wtedy poglądy.

Czy rząd wprowadził uniformy dla matek, a ja coś przegapiłam? Czy policja obyczajowa będzie teraz oceniała garderobę innych? Czy powinnam kupić sobie fartuszek? Od kiedy mam się ubierać tak, jak oczekują tego ode mnie ludzie?

Chciałam wyglądać jak dziewczyna z lat 80., w podartych jeansach, koszulce z jednorożcem i tęczowymi włosami. Tego typu komentarze przestały być akceptowalne kilkadziesiąt lat temu” - twierdzi młoda mama.

Zobacz również: Ta młoda mama usłyszała w sklepie, że jest za gruba na taki strój! Co miała na sobie?

Stevie Niki

źródło: Instagram (instagram.com/mytribeofsix)

„Moje wybory dotyczące wyglądu i stroju nie zmieniają tego, kim jestem. Mój wygląd nie rzutuje na moją osobowość. To, jak prezentuję się na zewnątrz nie definiuje tego, jaka jestem wewnątrz. Twoje opinie, poglądy i gust są tylko i wyłącznie twoją sprawą i nikogo więcej. Będę wyglądała i zakładała na siebie cokolwiek zechcę i nadal będę mamą. Nawet jak zmienię płeć, to wciąż nią będę.

Dobrzy ludzie miewają tatuaże, mamy kolczykują swoje ciała, ciepłe osoby jeżdżą na motorach, biedni potrafią być bardzo hojni, a spokojni ludzie mają prawo zachowywać się głośno. (…) To tyle na temat stereotypów. Nie ma nic gorszego i dowodu na większą ignorancję.

Pomyśl, zanim coś powiesz. Poznaj drugą osobę, zanim ją ocenisz. A najlepiej nie wydawaj takich wyroków” - przekonuje.

Zobacz również: Te 5 rzeczy będziemy nosić w 2018 roku!

Stevie Niki

źródło: Instagram (instagram.com/mytribeofsix)

Stevie Niki

Komentarze (17)

Ocena: 4.88 / 5
Mili (Ocena: 5) 10.01.2018 12:10
Nikt na tym zdjęciu nie wygląda na "patola " . Dzieci widać zadbane, szczęśliwe i to jest naj ważniejsze! Mam troje dzieci i nie uważam że ta rodzina żyją z socjalu. Ubieram się tak jak chce! Ważne żebym była szczęśliwa! A nie robić wszystko na pokaz. bo niby czegoś mi tego nie wypada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.01.2018 08:06
Ale fleja...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2018 21:39
Ja nie mam z tym problemu. Mam 30 lat, dwójkę dzieci i realizuję się zawodowo. Dodatkowo wyglądam jak mi się podoba, bo kto mi zabroni? Kolczyk w języku czemu nie, podarte jeansy, buty z ćwiekami. Nie wyklucza to mnie z bycia dobrą matką.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.01.2018 06:17
A jaki brzuch ma zmasakrowany, po co jej to?
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 08.01.2018 05:26
Mnie bardziej przeraża to, ile ona ma dzieci w takim wieku :O jprd..... Mam tyle lat co ona i nie posiadam jeszcze dzieci ,bo mam inne priorytety w życiu niż dziecioróbstwo i siedzenie na socjalu. Wygląd to sprawa drugorzędna.
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo